Nowy ekran blokady już niebawem dla telefonów Windows Phone 8.1 z 1GB RAM

Dzisiaj Joe Belfiore z firmy Microsoft poinformował na Twitterze, że już niebawem posiadacze telefonów z systemem Windows Phone 8.1 otrzymają wersję beta aplikacji do ustawiania nowego ekranu blokady.

Nowy ekran blokady

Niestety aplikacja będzie dostępna wyłącznie dla telefonów z 1GB lub więcej pamięci RAM. To oznacza spore niezadowolenie wśród posiadaczy telefonów Windows Phone z mniejszą ilością pamięci. Być może Microsoft pod naciskiem użytkowników zmieni zdanie i doda możliwość zmiany ekranu blokady również dla urządzeń z 512MB RAM.

Nowy ekran blokady został zapowiedziany już w trakcie prezentacji systemu Windows Phone 8.1. Pomimo możliwości wgrania najnowszej wersji systemu w wersji Preview for Developers użytkownicy w dalszym ciągu nie mogą edytować ekranu blokady.

Teraz z pomocą dodatkowej aplikacji będziemy mogli personalizować nasz ekran blokady. Poniżej zrzut ekranu z przykładowego, zmodyfikowanego ekranu blokady.

Personalizowany ekran blokady Windows Phone 8.1

Aplikacja w wersji beta powinna się pojawić już niebawem dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Czy skorzystacie z możliwości personalizacji ekranu blokady w Waszych smartfonach?

Pełną listę nowości w systemie Windows Phone 8.1 znajdziecie w artykule Podsumowanie nowości w systemie Windows Phone 8.1.

Źródło: @joebelfiore

 • Tomy Radek Nowak

  Pewnie zje resztki baterii…;/

  • Podejrzewam, że pierwsze wersje aplikacji będą średnio zoptymalizowane ale miejmy nadzieję, że szybko ją dopracują pod kątem zapotrzebowania na energię.

  • Fobs

   To ten ekran będzie się wyświetlał cały czas że ma zjeść baterię? Wydaje mi się że będzie widoczny tylko po wciśnięciu przycisku blokady tak jak dotychczasowy.

 • Pan Szym

  (…) Belfiore mentioned that it might be a while before the lock screen app is made available on devices with 512 MB RAM. As for the reason this feature will not be available soon on low-memory devices, he said that it was to „make lock fast/stay in memory.” Zwracam uwagę na słówko „soon”. Czyli opcja prawdopodobnie kiedyś będzie dostępna dla urządzeń z mniejszą ilością pamięci RAM.

  • Czyli pewnie przez kilka tygodni będzie w fazie beta dla WP8.1 z 1GB RAM a później udostępnią pozostałym. To dobra informacja.

 • Marian Szutiak

  Moja Lumia ma ponoć 2GB RAMu, zatem pozostaje mi czekać na tą apkę… Ciekawe, czy opcje personalizacyjne, jakie będzie zawierała, będą warte uwagi…

 • operator82

  nie rozumię troche dlaczego 1GB RAMu potrzebne będzie do zwykłego ekranu blokady? czyżby miał korzystać z DirectX? a może strasznie obciąża zadania w tle? Pochylenie napisów nie jest warte takiej pamięci. Ja czekam na Cortanę w wersji PL.

 • jak ta Appka się będzie nazywać?

  • Niestety jeszcze nie wiadomo. Dowiemy się pewnie jak już zostanie opublikowana.