Nowy ekran blokady już niebawem dla telefonów Windows Phone 8.1 z 1GB RAM

Dzisiaj Joe Belfiore z firmy Microsoft poinformował na Twitterze, że już niebawem posiadacze telefonów z systemem Windows Phone 8.1 otrzymają wersję beta aplikacji do ustawiania nowego ekranu blokady.

Nowy ekran blokady

Niestety aplikacja będzie dostępna wyłącznie dla telefonów z 1GB lub więcej pamięci RAM. To oznacza spore niezadowolenie wśród posiadaczy telefonów Windows Phone z mniejszą ilością pamięci. Być może Microsoft pod naciskiem użytkowników zmieni zdanie i doda możliwość zmiany ekranu blokady również dla urządzeń z 512MB RAM.

Nowy ekran blokady został zapowiedziany już w trakcie prezentacji systemu Windows Phone 8.1. Pomimo możliwości wgrania najnowszej wersji systemu w wersji Preview for Developers użytkownicy w dalszym ciągu nie mogą edytować ekranu blokady.

Teraz z pomocą dodatkowej aplikacji będziemy mogli personalizować nasz ekran blokady. Poniżej zrzut ekranu z przykładowego, zmodyfikowanego ekranu blokady.

Personalizowany ekran blokady Windows Phone 8.1

Aplikacja w wersji beta powinna się pojawić już niebawem dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 Preview for Developers. Czy skorzystacie z możliwości personalizacji ekranu blokady w Waszych smartfonach?

Pełną listę nowości w systemie Windows Phone 8.1 znajdziecie w artykule Podsumowanie nowości w systemie Windows Phone 8.1.

Źródło: @joebelfiore