Nowe funkcje oraz ustawienia zPC Settings dla urządzeń dotykowych w Windows 10

System Windows 10 Technical Preview skrywa jeszcze wiele tajemnic bo niemalże z każdą godziną pojawiają się nowe doniesienia o nowych funkcjach, które zostały znalezione w najnowszej odsłonie Build 9860. Użytkownicy znaleźli nowe funkcje oraz ustawienia zPC Settings dla urządzeń dotykowych.

Wśród nowych aplikacji w systemie Windows 10 po aktualizacji znalazły się nowe ustawienia zPC Settings, które są dedykowane dla urządzeń dotykowych. Nie wszystkie funkcje jeszcze działają ale już teraz możecie zobaczyć jak będą wyglądać.

zPC Settings i PC Settings w Windows 10

Oprócz nowych ustawień pojawiły się również usprawnienia przeznaczone dla urządzeń dotykowych. Teraz po kliknięciu w pole tekstowe automatycznie pojawia się klawiatura ekranowa, dzięki czemu użytkownik może od razu rozpocząć pisanie tekstu.

Aplikacje działające w trybie pełnoekranowym w systemie Windows 10 nie miały możliwości cofania to mogło znacząco utrudniać przełączanie się pomiędzy aplikacjami. Nowa wersja wprowadza możliwość wysunięcia górnego paska oraz dolnego paska za pomocą przesunięcia palca odpowiednio z góry lub z dołu ekranu. Doskonale widać wszystkie nowości na poniższym filmie.

Źródło: McAkins via WindowsCentral