Nowe funkcje Lumia Bittersweet shimmer GDR3 Windows Phone 8 na zrzutach ekranu

Już jakiś czas temu pisałem tutaj o aktualizacji Bittersweet shimmer + GDR3, która ma być dostępna pod koniec tego roku dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Ma to być kolejna duża aktualizacja po oprogramowaniu Amber + GDR2.

Bittersweet shimmer + GDR3 oprogramowanie Windows Phone 8

Dzięki nowej aktualizacji systemu pojawią się nowe funkcje sprzętowe takie jak możliwość zastosowania procesorów Qualcomm oraz rozdzielczości 1080p. Obecne urządzenia również otrzymają szereg nowości i poprawek. Pojawienie się Bittersweet shimmer prawdopodobnie zbiegnie się w czasie z prezentacją phabletu Nokia Lumia 1520 z 6″ wyświetlaczem.

Jeden z forumowiczów Windows Phone Central udostępnił zrzuty ekranu z systemu operacyjnego Windows Phone 8 OS Build 10484, które najprawdopodobniej pochodzą z telefonu Nokia Lumia 920 Developer Edition.

Bittersweet shimmer GDR Windows Phone 8

Na powyższych zrzutach widzimy informacje z aplikacji info+dodatki oraz zupełnie nową funkcję jaką jest blokada obrotu ekranu. Po włączeniu tej funkcji telefon nie będzie reagował na obrót co spowoduje, że aktualnie wyświetlana zawartość pozostanie zawsze w tej samej pozycji. Dodatkowo widzimy odświeżony system zarządzania otwartymi oknami/aplikacjami. Nowa wersja pozwoli na zamykania aplikacji wprost z menedżera zadań za pomocą przycisku X.

Bittersweet shimmer GDR Windows Phone 8

Opisywana wersja systemu nosi numer 8.0.10484.106 a wersja oprogramowania to 3050.40000.1331.0000. Kolejną nowością jest tryb samochodowy (driving mode).

Bittersweet shimmer GDR Windows Phone 8

Tryb samochodowy pozwoli na ignorowanie przychodzących rozmów oraz wiadomości. Możliwe będzie również ustawienie automatycznej odpowiedzi do osób, które będą chciały się z nami skontaktować. Będziemy mogli również ustawić automatyczne włączanie aplikacji, które nastąpi po połączeniu Bluetooth z wcześniej skonfigurowanym urządzeniem.

Oprócz wyżej wymienionych nowości w oprogramowaniu Bittersweet shimmer pojawi się również możliwość ustawiania różnych dźwięków dla wiadomości tekstowych oraz głosowych, wiadomości e-mail oraz przypomnień. Przywracanie telefonu za pomocą Wi-Fi po wykonaniu resetowania ma być kolejną nowością. Sporo pracy podobno również zostało wykonane w łączu Bluetooth, które bez problemu będzie działać z większą ilością urządzeń oraz samochodów.

Źródło: Forum Windows Phone Central

 • Konrad Uroda-Darłak

  Dzięki za szybkie info, polecam też http://www.youtube.com/watch?v=PWRTFy0JPmI

  • Demoll

   Tak jest backup, ale gdy uruchamiasz telefon po resecie, bądź nowo nabyty opcja przywrócenia z backupu dziala tylko na polaczeniu danych, siec wifi jest niedostępna bo jeszcze nie skonfigurowana, jeżeli zechcesz pominąć przywracanie i wlaczyc wifi to juz nie da sie wrocic do przywracania. Nowa funkcja ma umożliwiać przywracanie po ustawieniu wifi.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Aaa w takim sensie, wybacz nie zajarzyłem ;p

    • Demoll

     Nie ma sprawy, jesteśmy świadkami jak platforma wp nabiera rozpędu zmiany pojawiają sie coraz szybciej i oby tak zostalo:)