Nowe flagowce Microsoft to Lumia 950 oraz Lumia 950 XL

Od dłuższego czasu posługuję się na portalu nazwami Lumia 950 oraz Lumia 950 XL dla nowych flagowców Microsoft, które mają zostać zaprezentowane w październiku. Jak się okazuje takie też będą ich oficjalne nazwy. Informację taką podał Evan Blass na swoim profilu Twitter.

Zawsze kiedy pytają mnie znajomi jak połapać się w numeracji telefonów Lumia odpowiadam aby patrzyli na przedostatnią cyfrę. W ten sposób mogą w szybki sposób rozpoznać generację telefonu. Patrzenie jedynie na pierwszą liczbę (liczby) nie jest do końca miarodajne. Owszem im wyższy numer na początku tym większa szansa, że telefon będzie posiadał lepsze parametry. To zdanie jest prawdziwe ale wyłącznie w danej generacji telefonów np. kiedy porównujemy telefony Lumia 620 i Lumia 820. Kiedy zechcemy porównać telefony Lumia 640 oraz Lumia 820 to sugerując się pierwszą cyfrą wskazalibyśmy ten drugi jako zwycięzcę porównania. W tym wypadku Lumia 640 jest zdecydowanie lepszym wyborem głównie dlatego, że dzielą te telefony aż dwie generacje.

Podobnie jest w przypadku telefonów Lumia 950 oraz 950 XL. Urządzenia będą posiadały niespotykane do tej pory w telefonach Lumia podzespoły oraz funkcje i właśnie dlatego Microsoft zdecydował się zastosować nazewnictwo, które określam jako piątą generację urządzeń Lumia. Pozostanie przy numerach 940 oraz 940 XL sugerowałoby, że to w dalszym ciągu czwarta generacja, do której należą modele Lumia 540 Dual SIM, Lumia 640 oraz Lumia 640 XL. Warto również dodać, że nowe flagowce będą pracowały pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile i to kolejny powód aby podnieść numerację.

[quote style=”1″ author=”Evan Blass”]Confirmed: Cityman and Talkman will be branded Lumia 950, not 940.[/quote]

Dzisiaj Evan Blass potwierdził moje przypuszczenia i najnowsze telefony o nazwach kodowych Talkman oraz Cityman będą nosić odpowiednio numery 950 oraz 950 XL. Czy zgadzacie się ze mną odnośnie tego, że powyższe numery to dobry wybór dla nowych flagowców Microsoft?

Źródło: Twitter