Nowa kompilacja z rozgałęzienia Redstone 2 jeszcze w tym tygodniu

Microsoft przyzwyczaił nas do częstych aktualizacji systemu w programie Windows Insider. Nowe kompilacje z rozgałęzienia Redstone 1 pojawiały się nawet co kilka dni. Po oficjalnej premierze aktualizacji Anniversary Update Microsoft nieco zwolnił tempa. Od momentu oficjalnej aktualizacji uczestnicy programu Windows Insider otrzymali tylko jedną kompilację z nowego rozgałęzienia Redstone 2 o numerze Build 14905. Już wkrótce ma się to zmienić.

Dona Sakrar, szefowa programu Windows Insider, na bieżąco informuje o nowościach związanych z nowymi kompilacjami systemu Windows 10 Mobile. W zeszłym tygodniu aż kilkukrotnie musiała informować o braku nowych aktualizacji. Wczoraj w godzinach wieczornych napisała dokładnie to samo jednak tym razem dodała, że przygotowują dla nas poprawki błędów.

Wczoraj napisał również Brandon LeBlanc odnośnie powodu, dla którego w zeszłym tygodniu nie doczekaliśmy się nowych, testowych kompilacji. Brandon jest pracownikiem Microsoft na stanowisku Senior Program Manager. Poniżej zamieszczam informację jaką podał na swoim kanale Twitter.

Uczestnicy programu Windows Insider nie doczekali się na nowe aktualizacje ze względu na błędy jakie napotkali inżynierowie z Microsoft. Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że nowe kompilacje będą udostępniane raz w tygodniu o ile nie zostaną wykryte poważne błędy w trakcie wewnętrznych testów.

Jak informuje BuildFeed.net obecnie Microsoft testuje wewnętrznie kompilację o numerze Build 14915 i prawdopodobnie właśnie ta wersja zostanie udostępniona w szybkim kręgu Windows Insider. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze dzisiaj zobaczymy na naszych telefonach obracające się koła zębate.