Nowa kompilacja w szybkim kręgu Windows Insider pojawi się dopiero w przyszłym tygodniu

W tym tygodniu nie mamy co liczyć na nowe kompilacje systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 2. Dona Sarkar, szefowa działu Windows Insider, poinformowała wczoraj za pomocą sieci Twitter, że nowe kompilacje zostaną udostępnione dopiero w przyszłym tygodniu. To oznacza, że uczestnicy programu zapisani do szybkiego kręgu będą musieli poczekać na nowe aktualizacje do przyszłego tygodnia.

Głównym i w zasadzie jedynym powodem, dla którego nie otrzymamy w tym tygodniu nowych wersji systemu, jest aktualizacja usług Microsoft używanych do śledzenia kompilacji. Przyszły tydzień zapowiada się interesująco ponieważ oprócz nowej, testowej kompilacji pojawi się również aktualizacja dla telefonów, które nie uczestniczą w programie Windows Insider. We wtorek aktualizację otrzymają użytkownicy z oficjalną wersją systemu – będzie to najprawdopodobniej wersja Build 14393.105, która została udostępniona dzisiaj w kręgach Windows Insider. Miejmy również nadzieję, że Microsoft nie zapomni o użytkownikach zapisanych do wolnego kręgu oraz do kręgu Release Preview.

 • Mobilny

  Zapowiada się ciekawie. Teraz, poza najbliższymi kompilacjami, pozostaje również oczekiwać dwóch nadchodzących nowości – Blue Light oraz People Bar, nad którymi Microsoft obecnie pracuje.

  • Te nowości nie będą raczej dotyczyć telefonów ale każda nowość jest mile widziana.

 • Mam pytanko: jak zainstalować Skype na L925/TH2?
  Bo w sklepie dostaję ‘Skype Preview’, które się nie instaluje (zdaje się, że słusznie). Potrzebowałbym tego starszego…
  Jakiś link, czy co…
  Proszę…

  • Mobilny

   Skype został zastąpiony przez Skype Preview 🙂 Skype instaluj w pamięci telefonu, ponieważ na karcie SD nie pozwoli się zainstalować.

   • Zgadza się tylko problem jest w tym, że Skype Preview działa dopiero od wersji RS1.

    • Właśnie…

     • Rozumiem, że nie masz możliwości pobrania aplikacji bo pojawia się komunikat, że aplikacja nie jest dostępna dla Twojego telefonu? Może spróbuj z poziomu biblioteki zainstalować aplikację.

     • Problem polega na tym, że aplikacja jest dostępna: `Skype Preview’. Najwyraźniej sklep uważa, że mam RS1…A myślę, że starsze Skype tam jest, tylko jak się do niego dostać…

     • Mobilny

      Jeśli z poziomu sklepu nie możesz pobrać, spróbuj zainstalować plik Skype z chmury. W tym artykule masz instrukcję oraz link do pobrania aplikacji: http://msmobile.pl/nowa-aplikacja-skype-preview-juz-dostepna-dla-telefonow-windows-10-mobile

      Link w serwisie Mega nadal działa.

     • “Upewnij się, że posiadasz system Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1.”

     • Mobilny

      Kiedyś sklep z RS1 był możliwy do zainstalowania na TH2 z eksploratora plików. Być może w przypadku Skype Preview wspomniany proces również będzie możliwy.

     • Niestety nie zadziała to w przypadku aplikacji Skype Preview.

 • Nylu

  Ale droga lumia

  • Michał Jasiński

   Ciekawe ile L930 pewnie drugie tyle. ?

 • drufi

  Lumia 950 teraz za 1499zł + dock w Polskim sklepie MS 🙂

 • largi

  „”Głównym i w zasadzie jedynym powodem, dla którego nie otrzymamy w tym tygodniu nowych wersji systemu, jest aktualizacja usług Microsoft używanych to śledzenia kompilacji.””

  „Głównym i w zasadzie jedynym powodem, dla którego nie otrzymamy w tym tygodniu nowych wersji systemu, jest aktualizacja usług Microsoft używanych „””””to”””” śledzenia kompilacji.” <<<< Tutaj chyba powinno być " do ".

  😉

  Ps. Wracając do tematu. Szkoda że nic nowego, nie wypuszczają poczytało by się z chęcią o nowościach.
  Mam nadzieje że MS cały czas wdraża teraz nowości skoro dosyć długo nic nie udostępnia z nowych kompilacji w RS2.

  • Mam nadzieję, że w nowej kompilacji w końcu dodadzą jakieś większe nowości niż nowe dzwonki w systemie. W wewnętrznych testach jest już wersja Build 14923.

   • largi

    Ja również bacznie siedząc portal. A mam takie pytanie po za nawiasem. Czy w RS1 jak wejdę w krąg np. Fast i gdy go opuszczę całkowicie to wrócę np. Do build .67 ? Czy tylko WDRT, pytam bo tak nie sprawdzałem i nie wiem. W sumie nie mam co narzekać na oficjalną wersje aczkolwiek , chęć poznania nowości biorą górę, ale, pierwsza kompilacja rs2 dziwnie się zachowywała choćby na wysłaniu samego sms na drugi tel przychodziły po 1 minucie to samo u mnie po minucie telefon poinformował mnie że dostałem sms, dosyć duże opóźnienie. I dlatego w sumie wgrałem oficjała. Dla nowości typu dzwonki nie mam ochoty w sumie narazie bawić się w insidera.

    • Jak w RS1 ustawisz szybki krąg to telefon zaktualizuje się do wersji RS2 i powrót do RS1 będzie możliwy wyłącznie za pomocą WDRT.

 • krzysiek

  .105 l950. Od kilku dni coraz gorzej. Codziennie samorestart, plus restart celowy bo nie da się uruchomić jakiejś aplikacji. Problem z aplikacja aparat/zdjęcia. Dzisiaj po zrobieniu zdjęcia trwa wykańczanie w nieskończoność. Zapisuje zdjęcia jako thumb w beznadziejnej jakości rozmiar 400kb. Oprócz tego wcięło mi kilka kontaktow. Jedyny pomysl to karta pamięci. Jakieś inne pomysły?

  • Wyciągnij kartę pamięci z telefonu i sprawdź czy to pomoże. Jeżeli nie to proponuję przywracanie ustawień fabrycznych.

   • krzysiek

    Niestety wyjęcie karty nic nie zmieniło. Problem ze zdjęciami w kontaktach i samymi kontaktami bez zmian. Aplikacja zdjecia/aparat to samo. Ustawienia foto 16M. Zdjęcie raz ma 4mb raz 420kb i format thumb??? Teraz walnąłem restart i zobaczymy. Już boli bo nie ma panoramy itp