Nowa aplikacja LinkedIn bez wsparcia dla telefonów z Windows

Microsoft w zeszłym tygodniu ogłosił wygaszenie dotychczasowej aplikacji sieci społecznościowej LinkedIn dla telefonów z systemem Windows Phone oraz Mobile. W rozesłanym do użytkowników e-mailu poinformowano o całkowitym wygaszeniu aplikacji z dniem 30 sierpnia tego roku. Aplikacja została już przed miesiącem wycofana ze Sklepu Windows. Do końca wakacji przestanie całkowicie działać.

Jak poinformował rzecznik prasowy sieci LinkedIn, firma porzuca wsparcie dla aplikacji mobilnej po to by skierować swoją uwagę na rzecz nowej aplikacji, wyłącznie dla desktopowej wersji systemu Windows 10:

Pracujemy bezpośrednio z ekipą Microsoft, po to by skierować nasze wysiłki na rzecz nowej aplikacji dla systemu Windows w wersji stacjonarnej. Aplikacja ta pojawi się już latem tego roku. W efekcie tej decyzji dotychczasowa aplikacja mobilna zostanie wycofana z dniem 30 sierpnia 2017 r. Członkowie sieci wciąż mogą się logować do serwisu LinkedIn korzystając z przeglądarek internetowych.

Jeżeli ktoś nie chce logować się do serwisu z poziomu przeglądarki korporacja zaleca następujące opcje mobilne:

  • min. iOS8 lub nowszy (iPhone 5 i wyżej) lub
  • min. Android Ice Cream Sandwich MR1 (4.0.3/API level 15).

Kilka dni po tej decyzji Microsoft ogłosił rozpoczęcie udostępnienia nowej aplikacji dla sklepu Windows. Nowy LinkedIn od dzisiaj stopniowo będzie udostępniany w kolejnych regionach. W chwili obecnej na moich komputerach nie był jeszcze dostępny.

Aplikacja na pierwszy rzut oka wygląda niczym zwykły web wrapper (niektórzy twierdzą, że nim jest) i zawiera identyczny kontent co strona internetowa. Na szczęście do końca tak nie jest. Aplikacja pozwoli na przypinanie żywego kafelka w menu Start, w centrum akcji oraz na kafelku wyświetlane będą bieżące powiadomienia, w tym nowe powiadomienia, wiadomości, aktualizacje sieci oraz zaplanowane spotkania. Jak obiecuje Microsoft (obecny właściciel LinkedIna, którego kupił rok temu za 26 miliardów dolarów) nowa aplikacja ma zapewnić „bardziej angażujące doświadczenie, w pełni zintegrowane z system Windows”. Niestety nie w wersji mobilnej.

Nowa wersja aplikacji będzie dostępna do końca lipca br. w 22 językach w tym, na szczęście, również w j. polskim. Nie pozostaje nic innego jak czekać, a przy okazji obwieścić smutny koniec koncepcji UWP.

Źródła: MSPoweruser, Windows Central, Blog Windows