Nokia zaprezentuje nowości na Microsoft BUILD Developer Conference 2014

Dokładnie za tydzień rozpocznie się konferencja Microsoft BUILD Developer Conference 2014. Nokia informuje za pośrednictwem swojego bloga, że również mocno przygotowuje się do tego wydarzenia. Po raz kolejny musimy zgadywać czym zaskoczy nas fiński producent smartfonów.

save-the-date_conversations_800x800px_v24Mar_forever2_repeat

Konferencje rozpocznie się 2 kwietnia w San Francisco. W zeszłym roku w wydarzeniu uczestniczyło przeszło 6,000 twórców aplikacji Windows oraz Windows Phone. W tym roku bilety zostały sprzedane w ciągu 24 godzin więc zainteresowanie konferencją jest ogromne.

Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim prezentacji najnowszego systemu Windows Phone 8.1, o którym piszemy od dłuższego czasu. Wraz z prezentacją systemu miała zostać udostępniona wersja Preview for Developers ale pojawiają się głosy, że udostępnienie tej wersji ma pewien poślizg i nie jest do końca pewne czy zostanie zwolniona w trakcie trwania konferencji.

Odnośnie Nokii możemy jedynie zgadywać. Być może Nokia poinformuje o swojej nakładce na system Windows Phone 8.1 tak jak to miało miejsce w poprzednich aktualizacjach: Lumia Amber (Windows Phone 8 Update 2) oraz Lumia Black (Windows Phone 8 Update 3). W internecie krążą plotki, że najnowsza nakładka Nokii będzie się nazywać Nokia Blue. Istnieje również duża szansa, że Nokia zaprezentuje nowe smartfony takie jak Nokia Lumia 630, Nokia Lumia 930 oraz globalna wersja telefonu Nokia Lumia Icon.

Źródło: Conversations by Nokia