Nokia X2 czyli kolejna generacja telefonu Nokia X z systemem Android

Oczekiwanie dobiegło końca. Dzisiaj Nokia oficjalnie zaprezentowała telefon Nokia X2 Dual SIM czyli kolejną generację Nokia X. Smartfon przede wszystkim posiada nowszy system AOSP, który jeszcze bardziej przypomina Windows Phone. Oprócz tego w telefonie znajdziemy dodatkowy klawisz funkcyjny, szybszy procesor oraz wyświetlacz ClearBlack. Zapraszam po więcej szczegółów!

Nokia X2 posiada system Nokia X software platform 2.0, który pracuje na systemie Android Open Source Project API Level 18. Posiada wyświetlacz o przekątnej 4.3″ z rozdzielczością WVGA (800×480) z technologią ClearBlack. W urządzeniu znajduje się dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 z taktowaniem 1.2GHz, który wspierany jest przez procesor graficzny Adreno 302. Główny aparat posiada rozdzielczość 5MP a przedni do prowadzenia wideo konferencji 640×480 pikseli. Telefon został wyposażony w 1GB pamięci RAM oraz 4GB wbudowanej pamięci, która może zostać rozszerzona o kolejne 32GB.

Ekran startowy niewiele się zmienił w porównaniu do pierwszej generacji Nokia X. Teraz jednak użytkownik ma do dyspozycji o jeden ekran więcej, na którym znajdują się wszystkie zainstalowane aplikacje. Lista aplikacji do złudzenia przypomina listę w telefonach z systemem Windows Phone. Czyli do dyspozycji użytkownika pozostaje ekran startowy ze skrótami do naszych ulubionych aplikacji, ekran Fastlane oraz ekran z listą wszystkich zainstalowanych aplikacji.

Kolejną nowością jest umieszczenie dwóch klawiszy nawigacyjnych – wróć oraz start. Klikanie klawisza wstecz będzie przełączać nas pomiędzy ostatnio uruchamianymi aplikacjami. Dłuższe przytrzymanie spowoduje uruchomienie menedżera zadań, który również przypomina menedżera z systemu WP. Kliknięcie przycisku start zawsze spowoduje powrót do ekranu startowego.

Nokia X2 fabrycznie posiada zainstalowaną bezpłatną nawigację korzystającą z map HERE, aplikację OneDrive, pocztę Outlook, OneNote oraz gry Xbox. Centrum akcji i powiadomień również zostało odświeżone. Ikonki do ustawień są teraz znacznie większe i użytkownik może szybko podejrzeć ostatnie powiadomienia klikając górny pasek z poziomu jakiejkolwiek uruchomionej aplikacji. Dodatkowo użytkownik może w szybki i łatwy sposób zarządzać kartami SIM z poziomu paska powiadomień.

Nokia X2 specyfikacja techniczna

Źródło: Nokia-Android.pl