Nokia X zbliża się wielkimi krokami – filmy promocyjne GreenDuck

Dzisiaj na globalnej stronie pojawił się kolejny krótki zwiastun… zielonej kaczki. GreenDuck to najprawdopodobniej zapowiedź najnowszego telefonu Nokia X aka Normandy, który zadebiutuje w przyszły poniedziałek na konferencji Mobile World Congress. Nokia X będzie pierwszym smartfonem fińskiego producenta z dopasowanym systemem Android.

Według wcześniejszych doniesień Nokia X będzie budżetowym telefonem plasującym się porównywalnie do modelu Nokia Lumia 520. Smartfon będzie posiadał dwurdzeniowy procesor 1GHz, 4 calowy wyświetlacz, 512MB wbudowanej pamięci RAM, 4GB wbudowanej pamięci + wejście na kartę pamięci, baterię o pojemności 1500mAh, aparat 5MP oraz wymienne, kolorowe obudowy.

Wcześniej do sieci trafiło kolejne zdjęcie reklamowe przedstawiające niezapowiedziany telefon Nokia. Z całą pewnością jest to właśnie Nokia X z systemem Android.

Nokia X z systemem Android

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem poznamy pierwszy telefon Nokii z systemem Android na pokładzie. Chciałbym jednak zaznaczyć, że będzie to dopasowana wersja systemu Android 4.4 i wielu funkcji może zabraknąć np. takich jak brak dostępu do sklepu Google Play czy innych usług Google.

Globalną stronę GreenDuck oraz pozostałe filmiki możecie zobaczyć pod tym adresem. Odliczanie czas rozpocząć. Pozostał jeszcze jeden dzień…