Nokia X zbliża się wielkimi krokami – filmy promocyjne GreenDuck

Dzisiaj na globalnej stronie pojawił się kolejny krótki zwiastun… zielonej kaczki. GreenDuck to najprawdopodobniej zapowiedź najnowszego telefonu Nokia X aka Normandy, który zadebiutuje w przyszły poniedziałek na konferencji Mobile World Congress. Nokia X będzie pierwszym smartfonem fińskiego producenta z dopasowanym systemem Android.

Według wcześniejszych doniesień Nokia X będzie budżetowym telefonem plasującym się porównywalnie do modelu Nokia Lumia 520. Smartfon będzie posiadał dwurdzeniowy procesor 1GHz, 4 calowy wyświetlacz, 512MB wbudowanej pamięci RAM, 4GB wbudowanej pamięci + wejście na kartę pamięci, baterię o pojemności 1500mAh, aparat 5MP oraz wymienne, kolorowe obudowy.

Wcześniej do sieci trafiło kolejne zdjęcie reklamowe przedstawiające niezapowiedziany telefon Nokia. Z całą pewnością jest to właśnie Nokia X z systemem Android.

Nokia X z systemem Android

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem poznamy pierwszy telefon Nokii z systemem Android na pokładzie. Chciałbym jednak zaznaczyć, że będzie to dopasowana wersja systemu Android 4.4 i wielu funkcji może zabraknąć np. takich jak brak dostępu do sklepu Google Play czy innych usług Google.

Globalną stronę GreenDuck oraz pozostałe filmiki możecie zobaczyć pod tym adresem. Odliczanie czas rozpocząć. Pozostał jeszcze jeden dzień…

 • niezadowolony

  Ciekawe czy to faktycznie będzie telefon z Androidem….a poza tym wydaje mi się, że po premierze WP 8.1 mało kto wybierze Nokie z tym systemem.

  • Marian Szutiak

   A mnie zastanawia, czy po całkowitym przejściu działu mobilnego Nokii pod skrzydła Microsoftu, telefon ten będzie nadal produkowany, a jeśli tak, to przez kogo… No bo Nokia nie będzie miała działu mobilnego, a Microsoft raczej nie będzie zainteresowany produkcją telefonów z konkurencyjnym OS-em.

   No i jeszcze ta „budżetowość” wnętrzności… Skoro Android na czymś takim nie działa zbyt rewelacyjnie, to nie sądzę, żeby jego modyfikacja była pod tym względem zauważalnie lepsza.

   • niezadowolony

    Wszystko wyjaśni się za kilka godzin czy faktycznie chodzi o Androida 🙂 Myślę, że może działać płynnie ale w wersji mocno skrojonej.

    • Podobno pojawi się więcej urządzeń Nokia z systemem Android. Już niebawem wszystkiego się dowiemy.