Nokia Treasure Tag nie zadziała w systemie Windows Phone 8.1 Preview for Developers

Lokalizator Nokia Treasure Tag WS-2 jest już dostępny w Polsce. Możemy go nabyć np. na stronie NokiaSklepOnline w cenie 99zł. Jeżeli zamierzasz kupić akcesorium a jednocześnie posiadasz system Windows Phone 8.1 Preview for Developers w telefonie to wstrzymaj się z zakupem do czasu oficjalnej aktualizacji WP8.1.

Lokalizator Nokia Treasure Tag WS-2

Czytając opis aplikacji w Sklepie Windows Phone dowiemy się, że Nokia Treasure Tag do poprawnego działania wymaga oprogramowania Lumia Black lub zbliżającej się nowej wersji Lumia Cyan.

Dlaczego zatem akcesorium nie zadziała w systemie Windows Phone 8.1 Preview for Developers z oprogramowaniem Lumia Black? System WP8.1 wyłącza obsługę Bluetooth 4.0 LE, która jest niezbędna do połączenia naszego telefonu z lokalizatorem. Obsługa BT 4.0 zostanie ponowna włączona wraz z aktualizacją Lumia Cyan.

Podsumowując jeżeli posiadasz system Windows Phone 8 z oprogramowaniem Lumia Black to lokalizator Nokia zadziała. Jeżeli jednak dokonałeś aktualizacji do wersji WP8.1 Preview to niestety będziesz musiał zaczekać na aktualizację Lumia Cyan.

Ten sam problem pojawi się na wersji mini lokalizatora Nokia Treasure Tag WS-10. Jednak do czasu jego dostępności w Polsce z pewnością otrzymamy już oficjalną aktualizację Windows Phone 8.1 z oprogramowaniem Lumia Cyan.

Dla zdesperowanych pozostaje obniżenie wersji oprogramowania do wersji WP8. Należy jednak pamiętać, że po tej operacji będziemy musieli na nowo ustawić nasz telefon oraz ponownie wgrać wszystkie aplikacje. Instrukcję obniżania znajdziecie w artykule Jak obniżyć oprogramowanie z wersji Windows Phone 8.1 do Windows Phone 8?

Źródło: WPCentral