• Nokia
 • Komentarze: 8

Nokia Storyteller trafia do sklepu Windows Phone, wymaga aktualizacji Lumia Black

Nokia Storyteller to druga aplikacja obok Nokia Beamer, która została zaprezentowana w trakcie konferencji Nokia World. Aplikacja w wersji beta jest już dostępna w sklepie Windows Phone. Podobnie jak w przypadku aplikacji Nokia Beamer wymagana jest aktualizacja Lumia Black. Storyteller automatycznie integruje zdjęcia z Twojego telefonu z informacjami o lokalizacji i prezentuje chronologicznie poukładane obrazki na mapie.

Nokia Storyteller Windows Phone

Program Nokia Storyteller BETA automatycznie sortuje wszystkie zdjęcia, filmy i kinografy w interaktywne grupy zwane opowieściami. Linia czasu to miejsce, w którym możesz przeglądać wszystkie opowieści i modyfikować je, a następnie przeglądać w postaci pokazu slajdów lub udostępniać znajomym. Możesz także sortować swoje zdjęcia i filmy według lokalizacji, a także dodawać do nich podpisy, by opowieść była jeszcze bardziej rozbudowana. Dodatkowo, patrząc na zdjęcie, możesz je pomniejszyć, by zobaczyć na mapie, gdzie zostało zrobione.

Na tą chwilę jedynie szczęśliwi posiadacze telefonu Nokia Lumia 1520 mogą zainstalować aplikację Nokia Storyteller. Program będzie dostępny dla wszystkich smartfonów z rodziny Lumia WP8 po aktualizacji Lumia Black.

Pobierz aplikację [label style=”1″]Nokia Storyteller BETA[/label] ze sklepu Windows Phone

Nokia Storyteller BETA - sklep Windows PhoneKod QR - Nokia Storyteller BETA
 • Marian Szutiak

  Zainstalowałem apkę na mojej nokii lumii 925 (na potrzeby instalacji udającej lumię 1520) 🙂 Aplikacja działa, zatem nie wymaga aktualizacji Nokia Black, a co najwyżej GDR3 (mam zainstalowaną wersję preview).

  • Być może GDR3 wystarcza ale jak wiadomo w Lumiach to oprogramowanie będzie dopiero dostępne wraz z aktualizacją Lumia Black. Ewentualnie można wgrać wersję Preview – tak jak napisałeś.

 • wajdzik

  Zgodnie z opisem aplikacji w marketplace -> „Wymaga aktualizacji oprogramowania Lumia Amber.”

  • Osoba pisząca opis pomyliła się. Na Amber aplikacja nie działa.

   • wajdzik

    Nie, to osoba pisząca artykuł się pomyliła. Na Amber aplikacja działa. Black dla 920 jeszcze nie jest wpuszczony, a z aplikacji korzystam bez problemu.
    Ja mam co prawda GDR3 Preview, ale nawet tym którzy są na GDR2 działa -> http://www.windowsmania.pl/programy-23/%5Bstore%5D-nokia-storyteller-7030/index4.html#post89339
    Na przyszłość troszkę więcej pokory. Jestem już drugą osobą która pisze komentarz pod artykułem, że aplikacja działa na Amber, a kolega moderator uparcie twierdzi, ze jest inaczej.

    • Oficjalnie nie działa na Amber i ja np. nie mogę zainstalować tej aplikacji na mojej 925. Dopiero po aktualizacji Lumia Black będzie można oficjalnie zainstalować aplikację. Zgodzisz się ze mną, że wątek do którego mnie odesłałeś nie opisuje oficjalnych sposobów pobierania aplikacji ze sklepu?

     • wajdzik

      Zgodzę, się że sposób nie jest oficjalny, jednak nie zgodze się, że w opisie aplikacji jest błąd. Zainstaluj ją na czystym WP8 i nie wystartuje bo będzie brakować API dostępnego w aktualizacji Amber. Mając Amber – działa bez problemu. Więc aplikacja wymaga Amber, ale nie zostala jeszcze udostępniona dla telefonów innych niż Lumia 1520.
      I taka informacja powinna znaleźć się w artykule.
      Co więcej można przypuszczać, że po wyjściu z Bety będzie dostępna dla wszystkich nie tylko dla osób które zrobią aktualizacje do Black.

     • W Lumii 1520 jest Lumia Black i dlatego uważam, że dopiero po tej aktualizacji będzie można pobrać aplikację Storyteller do Lumii WP8. Może być też tak jak piszesz. Nie upieram się przy swoim ale na rozwiązanie zagadki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.