Nokia stanowczo zaprzecza jakoby miała nastąpić jej śmierć

Nokia postanowiła skomentować ostatnie doniesienia na temat rzekomej śmierci jej marki. Wiele osób sugerując się tym, że Microsoft pozbywa się marki Nokia zarówno z urządzeń jak i z aplikacji jednoznacznie świadczy o tym, że marka Nokia umiera. Jak sama Nokia pisze cytując Marka Twaina – „doniesienia o naszej śmierci są przesadzone”.

Nokia sprzedała biznes komórkowy firmie Microsoft. Dziś jej finanse są na bardzo dobrym poziomie co oznacza, że swoją największą słabość zamieniła w siłę. Nokia informuje, że w dalszym ciągu jest jedną z najlepszych firm z dopracowaną infrastrukturą telekomunikacyjną oraz jest liderem w branży map i lokalizacji. Marka Nokia powstała blisko 150 lat temu a jej początki to przemysł papierniczy. W dalszym ciągu jest obecna i jak sama opisuje odkrywa siebie na nowo. Nie jest już tą samą marką co kilka lat temu ale jest obecna, silna i w dalszym ciągu żyje.

Jak informuje polski profil Microsoft Lumia Polska więcej informacji o przyszłości marki Nokia pojawi się na profilach społecznościowych już 17 listopada.

Źródło: Nokia via Facebook