Nokia Software Recovery Tool pozwala na przywracanie telefonów Nokia Lumia WP8

Jeżeli Twój telefon Nokia Lumia nie odpowiada, zaciął się lub nie chce się uruchomić to z pomocą nadchodzi nowe narzędzie o nazwie Nokia Software Recovery Tool. Narzędzie zostało udostępnione dla wszystkich co może oznaczać, że nie ma żadnego wpływu na gwarancję naszego telefonu.

Nokia Software Recovery Tool - Nokia Lumia

Aby rozpocząć proces przywracania musimy kliknąć w „My phone does not start up or respond” i postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlającymi się na ekranie. Proces może trwać dosyć długo ponieważ jednym z etapów jest pobieranie oprogramowania, które może ważyć nawet powyżej 4GB.

Aplikacja zajmuje 70MB i jest przeznaczona dla systemu Windows 7 lub nowszego oraz wymaga 4GB wolnego miejsca na dysku na ewentualne pobranie oprogramowania.

Najnowszą wersję Nokia Software Recovery Tool dla systemów Windows 7 i nowszych możecie pobrać z tej strony. Pamiętajcie, że wszystkie czynności związane z wgrywaniem oprogramowania wykonujecie na własną odpowiedzialność. Niestety nie miałem jeszcze okazji aby przetestować nową funkcjonalność aplikacji.