Wgraj oprogramowanie Lumia Cyan już dzisiaj za pomocą Nokia Software Recovery Tool

Jeżeli Twój telefon nie otrzymał jeszcze aktualizacji Lumia Cyan to istnieje duża szansa, że najnowsze oprogramowanie jest już dostępne w aplikacji komputerowej Nokia Software Recovery Tool. Wystarczy pobrać aplikację, podłączyć telefon do komputera i poczekać aż nowy system zostanie wgrany do telefonu.

Nokia Software Recovery Tool - Nokia Lumia 1520 Lumia Cyan

Oprogramowanie jest już dostępne na serwerach Nokii dla prawie wszystkich wariantów telefonów. Wyjątkiem jest bodajże Nokia Lumia 520 z sieci Plus, dla której w dalszym ciągu oprogramowanie nie jest dostępne.

Aby wgrać najnowsze oprogramowanie wystarczy pobrać aplikację komputerową Nokia Software Recovery Tool. Aplikacja jest kompatybilna z systemem Windows 7 lub nowszym. Kolejny krok to podłączenie telefonu do komputera i sprawdzenie jaką wersję oprogramowania zaproponuje nam aplikacja. Jeżeli jest to Lumia Cyan to wystarczy wcisnąć przycisk Instaluj. W ten sposób możecie zaktualizować telefony, które posiadają oficjalną wersję Windows Phone 8 jak i wersję Preview for Developers.

Pamiętajcie, że wgrywanie oprogramowania za pomocą aplikacji Nokia Software Recovery Tool wymaże całą zawartość Waszego telefonu. Warto więc wykonać kopię ważnych zdjęć, filmów czy innych elementów.

Warto też dodać, że aplikacja została przygotowana przez firmę Nokia i przede wszystkim służy do przywracania oprogramowania w telefonach, na których wystąpiły problemy. To znaczy, że nasze telefony są bezpieczne i w razie problemów z telefonem w trakcie wgrywania możemy zwrócić się do serwisu Nokia Care.

Jeżeli jednak nie chcecie utracić zawartości telefonu to musicie czekać aż oprogramowanie pojawi się w dystrybucji OTA. Tabelę z dostępnością aktualizacji możecie śledzić w tym artykule.

Dajcie znać czy udało Wam się zaktualizować Wasze telefony za pomocą Nokia Software Recovery Tool.