Nokia przedstawia technologię Nokia SensorCore w telefonach Nokia Lumia

Przy okazji prezentacji telefonów Nokia Lumia 630 oraz Nokia Lumia 635 fiński producent smartfonów wspomniał o nowej technologii Nokia SensorCore, która znajduje się w kilku telefonach Nokia Lumia. Czy jest owa technologia oraz w jakich telefonach występuje?

Nokia SensorCore - Nokia Lumia

Nokia SensorCore pozwala aplikacjom na korzystanie ze specjalnych sensorów w telefonach Nokia Lumia bez obawy o zużycie baterii. Nokia stworzyła odpowiednie oprogramowanie oraz zaimplementowała nowe sensory w telefonie po to aby aplikacje służące do monitorowania naszej aktywności nie zużywały dużej ilości energii.

Technologia Nokia SensorCore jest dostępna w telefonie Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia Icon, Nokia Lumia 930 oraz w dwóch budżetowych smartfonach Nokia Lumia 630 oraz Nokia Lumia 635. Wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 użytkownicy będą mogli skorzystać z zalet jakie oferuje SensorCore.

Użytkownicy Lumii 1520 oraz Lumii Icon już teraz mogą sprawdzić w jaki sposób telefon monitoruje naszą codzienną aktywność korzystając z aplikacji Nokia Motion Monitor Beta. W jaki sposób to działa? Nokia SensorCore wyczuwa każdy ruch telefonu, dzięki czemu może zapisywać naszą aktywność a następnie przekazywać tę wiedzę np. do aplikacji Zdrowie i kondycja Bing czy Nokia Motion Monitor Beta.

Aplikacja będzie w stanie informować np. o ilości spalonych kalorii w trakcie naszego poniedziałkowego joggingu lub w trakcie robienia zakupów w naszym ulubionym sklepie. Telefon pokaże nam również ile czasu spędziliśmy w pracy w trakcie ostatniego tygodnia.

Źródło: Conversations by Nokia