Nokia odpowiada na najczęściej zadawane pytania odnośnie telefonu Nokia Lumia 925

Po niedawno odbytej konferencji w Londynie, na której został zaprezentowany nowy flagowiec Nokia Lumia 925 pojawiło się sporo pytań odnośnie zastosowanych materiałów oraz technologii użytych w tym telefonie. Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego telefon nie posiada slotu na kartę pamięci microSD?

Głównym powodem, dla którego Nokia zrezygnowała z zastosowanie slotu na kartę pamięci jest design telefonu. Wprowadzenie dodatkowego slotu spowodowało by masę problemów technicznych, których rozwiązanie byłoby bardzo trudne przy zachowaniu obecnego wyglądu smartfonu.

Dlaczego zastosowano aluminiowe elementy?

Nokia nie traktuje modelu Nokia Lumia 925 jako następcy 920. Według finów jest to bardziej spokojne i delikatne spojrzenie na model 920. Ponadto zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczące obniżenie wagi telefonu bez potrzeby usuwania takich funkcji jak na przykład bezprzewodowe ładowanie.

Dlaczego port microUSB znajduje się na górze?

Umiejscowienie portu na dole byłoby kolejnym wyzwaniem inżynieryjnym. W momencie kiedy bezprzewodowe ładowanie staje się coraz bardziej popularne przenoszenie portu microUSB w inne miejsce zeszło na dalszy plan.

Dlaczego zastosowano wyświetlacz w technologii AMOLED?

Kolejną nowością w telefonach Nokia Lumia 925 oraz Nokia Lumia 928 jest zastosowanie wyświetlacza wykonanego w technologii AMOLED. Pozwoliło to na zmniejszenie grubości telefonu. Warto zaznaczyć, że wyświetlacz posiada również technologię PureMotionHD+ oraz Clear Black Display.

Dlaczego w dodatkowej obudowie do ładowania bezprzewodowego brakuje otworów na głośnik?

Nie jest to błąd ani przeoczenie. Nokia w miejscu głośnika spłyciła obudowę tak aby dźwięk mógł się swobodnie wydostawać bez negatywnego wpływu na jakość.

Dlaczego telefon posiada plastikową tylną obudowę zamiast aluminium?

Nokia zrezygnowała z tylnej aluminiowej obudowy ze względu na design oraz funkcjonalność. Nokia zdecydowała, że z punktu estetycznego aluminium w kolorze metalu nie wyglądałoby najlepiej. Ponadto zastosowanie plastiku pozwoliło na lepsze dopasowanie kolorystyczne oraz sprawia wrażenie bardziej ciepłego.

Czy nowe telefony będą również wykonywane z aluminium?

W przyszłości będą powstawać w głównej mierze telefony plastikowe a użycie aluminium lub innych materiałów będzie stosowane jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Dlaczego w aparacie zastosowano 6 soczewek zamiast 5?

W telefonie Nokia Lumia 920 znajduje się 5 soczewek. Zastosowanie dodatkowej, szóstej soczewki, ma podnieść jakość zdjęć wykonywanych w ciągu dnia. Do tego należy również dodać, że Nokia Lumia 925 posiada bardziej zaawansowany aparat co w połączeniu z większą liczbą soczewek może znacząco podnieść jakość zdjęć wykonywanych w ciągu dnia.

Źródło: WPCentral