Nokia Normandy będzie pierwszym budżetowym smartfonem z systemem Android?

Według źródeł pochodzących od osób, które znają plany fińskiego producenta smartfonów Nokia pracuje nad budżetowym telefonem z systemem Android. Nokia Normandy, bo taką posiada nazwę kodową, będzie pracować pod kontrolą specjalnej wersji systemu Android, która będzie zmodyfikowana względem wersji od Google.

Nokia Normandy - Android

W listopadzie @evleaks opublikował zdjęcie telefonu w stylu obecnych Lumii, który nie posiadał pojemnościowych przycisków nawigacyjnych. Normandy będzie wspierał wszystkie popularne aplikacje Android takie jak np. Skype. Nokia rozwija telefon z Androidem pomimo tego, że Microsoft w pierwszym kwartale przyszłego roku przejmie cały dział mobilny Nokii. Nie jest do końca pewne czy Nokia wypuści Normandy przed przejęciem przez Microsoft czy to właśnie gigant z Redmond będzie dalej rozwijał ten projekt.

Według źródeł Normandy będzie budżetowym telefonem na podobieństwo modeli Asha. Nokia chce korzystać z własnego systemu Android na podobieństwo tego co możemy znaleźć Amazon Kindle Fire. Urządzenie ma zadebiutować w przyszłym roku i raczej powinno pojawić się przed przejęciem Microsoftu ponieważ mało prawdopodobne jest aby Microsoft chciał rozwijać telefony z systemem Android a tym samym zagrażać pozycji telefonów z systemem Windows Phone.

Update 2014-01-14

Pojawiły się kolejne zdjęcia i grafiki reklamowe z Nokia Normandy w roli głównej. Na początek grafika reklamowa z telefon w różnych kolorach. Zapraszam do oglądania!

Nokia Android

Druga grafika przedstawia zieloną Nokię z ekranem startowym, ekranem ustawień połączenia oraz z uruchomioną aplikacją Skype.

Nokia Android

Ostatnie zdjęcie przedstawia włączony model Nokia Normandy. Widać, że telefon obsługuje dwie karty SIM.

Nokia Android

Źródło: The Verge