Nokia Lumia Icon z 5 calowym wyświetlaczem oficjalnie zaprezentowana

Dzisiaj Nokia oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy telefon Nokia Lumia Icon przeznaczony na wyłączność dla amerykańskiej sieci Verizon. Już wcześniej mieliśmy okazję zapoznać się z tym modelem za pomocą różnych przecieków ale teraz już całkiem oficjalnie możecie obejrzeć film promocyjny oraz przyjrzeć się dokładnie specyfikacji technicznej telefonu.

Nokia Lumia Icon

Prezentacja nie odbiła się głośnym echem na polskich portalach dotyczących systemu Windows Phone głównie dlatego, że nie wiadomo czy kiedykolwiek zobaczymy ten telefon na rynku europejskim. Mimo wszystko uważam, że warto się mu przyjrzeć bo być może już niebawem na zbliżających się targach Mobile World Congress w Barcelonie zobaczymy jego europejski odpowiednik.

Jest na co czekać bowiem Nokia Lumia Icon to idealny telefon dla osób, dla których Nokia Lumia 1520 okazała się zbyt duża. W telefonie zastosowano 5″ wyświetlacz z rozdzielczością Full HD 1080×1920 pikseli. Smartfon posiada również najnowszy, czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 oraz 2GB wbudowanej pamięci RAM. Przy okazji jest dużo lżejszy (167g vs 209g) i z pewnością jest bardziej poręczny. Niestety wbudowanych 32GB pamięci dostępnej dla użytkownika nie rozszerzymy za pomocą karty pamięci ponieważ telefon nie posiada slotu. Wymiary urządzenia to 137 x 71 x 9.8 mm. Nokia Lumia Icon posiada identyczny aparat fotograficzny jaki Nokia zastosowała w Lumii 1520 – PureView 20MP Zeiss z optyczną stabilizacją obrazu OIS. O pozostałych parametrach telefonu nie będę pisał ponieważ są identyczne.

Czy wybrałbyś lub też wybrałabyś telefon Nokia Lumia Icon zamiast telefonu Nokia Lumia 1520? Na koniec zapraszam do obejrzenia filmu promocyjnego. Po szczegółową specyfikację zapraszam na stronę Nokii.

Źródło: Conversations by Nokia