Nokia Lumia EOS PureView z aparatem 41Mpx jeszcze w tym roku

Nokia planuje zaprezentować kolejny smartfon z technologią PureView, który będzie pracował pod kontrolą systemu Windows Phone. Nazwa kodowa urządzenia nosi nazwę EOS a technologia, która zostanie w nim zastosowana będzie zbliżona do tego co możemy znaleźć w telefonie Nokia 808 PureView z systemem Nokia Belle Feature Pack 2.

Nokia Lumia Concept

Nokia Concept

Telefon Nokia Lumia EOS PureView prawdopodobnie zostanie nowym flagowym modelem pracującym pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Istnieje duża szansa, że smartfon zostanie wykonany w całości z aluminium w przeciwieństwie do poliwęglanowych obudów w obecnych telefonach z serii Nokia Lumia.

Jeszcze w tym roku zagraniczna sieć AT&T jako pierwsza będzie posiadać ten model w swojej ofercie. Dzięki aluminiowej obudowie i kwadratowym zakończeniom krawędzi Nokia EOS zapoczątkuje nową linię kształtów dla telefonów Nokia Lumia.

Idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie obu technologii PureView z telefonów Nokia 808 PureView (PureView Pro) oraz Nokia Lumia 920 (OIS – stabilizacja obrazu). Jeszcze w tym roku dowiemy się czy tak się stanie. Oprócz tego bardzo prawdopodobne jest, że oprócz modelu EOS zobaczymy aż 5 innych urządzeń z serii Lumia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie nowe smartfony zostaną zaprezentowane na zbliżających się targach Mobile World Congress, które rozpoczną się już 25 lutego w Barcelonie.

Źródło: theverge.com