• Telefony
  • Komentarze: 5

Nokia Lumia 930 nie posiada wsparcia dla Glance Screen (ekran podglądu)

Dla wielu osób ostatnio zaprezentowany nowy model Nokia Lumia 930 może okazać się idealny pod względem parametrów technicznych jak i zewnętrznych rozmiarów. Jest to bowiem mniejszy odpowiednik Lumii 1520 w obudowie o nieco innym wyglądzie. Niestety wyświetlacz w telefonie Nokia Lumia 930 nie wspiera ekranu podglądu (Glance Screen) z zegarem i powiadomieniami.

Glance Screen (ekran podglądu) Nokia Lumia 930

Dlaczego Nokia Lumia 930 nie będzie wspierać ekranu podglądu? Wszystkiemu winny jest typ wyświetlacza jaki został zastosowany w tym telefonie. Nie jest to wina technologii AMOLED ani zastosowanej rozdzielczości 1080p. Wina leży po stronie typu wyświetlacza, który nie posiada tzw. pamięci wyświetlania. Ten sam problem jest obecny w telefonie Nokia Lumia Icon. Miałem nadzieję, że w tym telefonie ta drobna (?) wada zostanie wyeliminowana.

Jak już jesteśmy przy wadach to warto również dodać, że smartfon nie posiada slotu na kartę pamięci. Z drugiej jednak strony posiada wbudowane aż 32GB dla użytkownika ale nie wszystkim wystarczy taka ilość pamięci.

Niestety brak ekranu podglądu skutecznie zniechęca mnie do tego telefonu. Następca telefonu Nokia Lumia 920 i 925 z parametrami technicznymi z modelu Nokia Lumia 1520 bez obsługi Glance Screen.

Mam nadzieję, że Was nie zniechęciłem do zakupu tego modelu. Gdyby nie powyższe dolegliwości z czystym sumieniem można by napisać, że jest to smartfon idealny.

Źródło: WPCentral