• Telefony
 • Komentarze: 5

Nokia Lumia 930 nie posiada wsparcia dla Glance Screen (ekran podglądu)

Dla wielu osób ostatnio zaprezentowany nowy model Nokia Lumia 930 może okazać się idealny pod względem parametrów technicznych jak i zewnętrznych rozmiarów. Jest to bowiem mniejszy odpowiednik Lumii 1520 w obudowie o nieco innym wyglądzie. Niestety wyświetlacz w telefonie Nokia Lumia 930 nie wspiera ekranu podglądu (Glance Screen) z zegarem i powiadomieniami.

Glance Screen (ekran podglądu) Nokia Lumia 930

Dlaczego Nokia Lumia 930 nie będzie wspierać ekranu podglądu? Wszystkiemu winny jest typ wyświetlacza jaki został zastosowany w tym telefonie. Nie jest to wina technologii AMOLED ani zastosowanej rozdzielczości 1080p. Wina leży po stronie typu wyświetlacza, który nie posiada tzw. pamięci wyświetlania. Ten sam problem jest obecny w telefonie Nokia Lumia Icon. Miałem nadzieję, że w tym telefonie ta drobna (?) wada zostanie wyeliminowana.

Jak już jesteśmy przy wadach to warto również dodać, że smartfon nie posiada slotu na kartę pamięci. Z drugiej jednak strony posiada wbudowane aż 32GB dla użytkownika ale nie wszystkim wystarczy taka ilość pamięci.

Niestety brak ekranu podglądu skutecznie zniechęca mnie do tego telefonu. Następca telefonu Nokia Lumia 920 i 925 z parametrami technicznymi z modelu Nokia Lumia 1520 bez obsługi Glance Screen.

Mam nadzieję, że Was nie zniechęciłem do zakupu tego modelu. Gdyby nie powyższe dolegliwości z czystym sumieniem można by napisać, że jest to smartfon idealny.

Źródło: WPCentral

 • Andrzej Żochowski

  Mnie skutecznie zniechęca bateria i slot na kartę. Do tego doszło glance i jestem pewny, że moją 920 wymienię na 1520 w przyszłości.

 • niezadowolony

  Mnie akurat brak Glance Screen nie przeszkadza bo i tak go nie używam. Nie rozumiem po co jest powielany ekran blokady. Powinno być do wyboru czy chcemy używać ekranu blokady czy Glance Screen z możliwością odblokowania telefonu. Większą bolączką jest jednak brak slotu. 32GB to dużo, jednak dla osób, które instalują sporo gier(a te zaczynają zajmować coraz więcej) albo nagrywają dużo filmów i chcą je mieć na telefonie może być to mało. Mimo wszystko telefon warty uwagi.

 • Glance Screen jest wyjątkowo przydatny, pozwala na używanie telefonu jako zegarka, widzimy informacje bez potrzeby włączania aparatu…

 • imie

  „Mam nadzieję, że Was nie zniechęciłem do zakupu tego modelu. Gdyby nie powyższe dolegliwości z czystym sumieniem można by napisać, że jest to smartfon idealny.”

  Idiotyczne stwierdzenie.

 • Mateusz

  Ja jestem zadowolony ale mam problem z ustawieniami nie wiem dlaczego nie mam Equalizer po prostu BRAK KURDE DLACZEGO POMOŻECIE ??:p