Nokia Lumia 930 w Polsce od czerwca w sugerowanej cenie 2259zł

Dzisiaj odbyła się oficjalna polska prezentacja telefonu Nokia Lumia 930. Smartfon posiada identyczne parametry techniczne jak Nokia Lumia 1520. Ponadto telefon wystartuje z fabrycznie wgranym systemem Windows Phone 8.1 i oprogramowaniem Lumia Cyan.

Nokia Lumia 930 zielona

Telefon został wyposażony w procesor Snapdragon 800 taktowany zegarem 2.2 GHz, 2GB pamięci RAM oraz 32GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Smartfon posiada ekran Full HD o przekątnej 5″ wykonany w technologii AMOLED Clear Black. Lumia 930 została wyposażona w aparat 20MP PureView ze stabilizacją obrazu i możliwością nagrywania dźwięku surround w trakcie kręcenia filmów. Telefon waży 167g i jest to np. aż o 20 gram mniej niż waży Nokia Lumia 920, która miała mniejszy ekran.

Nokia Lumia 930 ma wystartować w Polsce w czerwcu z sugerowaną ceną 2259zł. To znacznie mniej niż przewidywano. Dla przykładu cena telefonu Nokia Lumia 1020 na początku była prawie o 600zł wyższa.

Smartfon niestety nie posiada slotu na kartę pamięci oraz nie posiada wsparcia dla ekranu podglądu (Glance Screen). Bateria również nie należy do najmocniejszych. Za pocieszenie niech posłuży wbudowana możliwość bezprzewodowego ładowania.

Czy przymierzacie się do zakupu Lumii 930?

Źródło: komorkomania.pl, antyweb.pl

 • Marian Szutiak

  Hmmm… Lumia 1520 też ma ładowanie bezprzewodowe „w standardzie” (bez wydawania kasy na dodatki, poza – oczywiście – samą ładowarką), do tego slot kart pamięci i funkcję „glance Screen” i większą baterię… Dlatego chyba przy niej zostanę (chociaż jest wielka). Ale 930-ka podoba mi się bardziej (z wyglądu i wielkości).

  • O ładowaniu bezprzewodowym pisałem porównując do Lumii 925 czy Lumii 1020 gdzie aby móc ładować trzeba było dokupić dodatkową obudowę. Fakt nie napisałem do których modeli się odnosiłem ale w domyśle chodziło mi o te dwa 🙂

   Lumia 1520 posiada to wszystko czego brakuje w 930. Masz jednak rację, że 930 wygląda zdecydowanie lepiej.

 • kanka

  Wygląda bardzo ładnie. Ja z niecierpliwością czekam na telefon wypuszczony już przez MS.