Nokia Lumia 929 (Icon) wystartuje globalnie jeszcze w tym roku

Po premierze telefonu Nokia Lumia Icon wiele osób zastanawiało się czy ten model będzie dostępny globalnie. Jest to idealny wybór dla osób, dla których Nokia Lumia 1520 jest nieco za duża. Nokia Lumia Icon posiada identyczne parametry ale za to jest znacznie mniejsza.

Nokia Lumia Icon

Według portalu TechnoBuffalo wiele wskazuje na to, że w tym roku Nokia zaprezentuje globalną wersję smartfonu Nokia Lumia Icon, który będzie nosić nazwę Nokia Lumia 929. Nazwa Icon jest przeznaczona wyłącznie dla amerykańskiej sieci Verizon.

Według mnie jest na co czekać bowiem jest to pomniejszona Lumia 1520 jeżeli chodzi o parametry techniczne. Telefon posiada 5 calowy wyświetlacz zamiast ogromnego 6 calowego. Reszta parametrów pozostaje niezmienna. Nokia Lumia 929 waży ponad 40 gramów mniej a jej wymiary wynoszą 137 x 71 x 9.8 mm.

Czy wybrałbyś lub też wybrałabyś telefon Nokia Lumia 929 zamiast telefonu Nokia Lumia 1520?

 • Mateusz

  Jeżeli chodzi o specyfikacje techniczną i wymiary, a do tego Windows Phone RT 8.1 to byłby dla mnie telefon idealny 🙂

  • Fobs

   Dla mnie 4,5 cala z takimi parametrami proszę 🙂

 • liukang

  A co z kartami microSD? Czy 929 ma slot na karty?

 • liukang

  Czy ktoś już widział? Nokia 2520 oficjalnie na polskiej stronie Nokia 🙂 Długo trzeba było czekać, ciekawe kiedy w sklepach?

 • Marian Szutiak

  Myślę, że kiedyś zamienię swoją Lumię 925 na to cacko 🙂

 • krzysiwonka

  Może w wersji globalnej dołożą slot na kartę pamięci? Jeśli tak – jest się nad czym zastanawiać. Czy L 1520 czy też to cacko…..