Nokia Lumia 928 oficjalnie zaprezentowana!

Długo oczekiwany model Nokia Lumia 928 został oficjalnie zaprezentowany. Nokia potwierdziła, że będzie to telefon przeznaczony na rynek amerykański na wyłączność sieci Verizon Wireless. Zobacz zdjęcia promocyjne oraz skróconą specyfikację techniczną.

Nokia Lumia 928 - przód telefonuNokia Lumia 928 - tył telefonu

Smartfon Nokia Lumia 928 został zaprezentowany za pomocą strony internetowej a jego sprzedaż w Ameryce ma się rozpocząć już 16 maja. Czy model ten jest bardziej zaawansowany od telefonu Nokia Lumia 920? Najczęściej padają stwierdzenia, że Nokia Lumia 928 to 920 po liftingu. Zobaczcie małe porównanie specyfikacji.

Nokia Lumia 928 i Nokia Lumia 920 - porównanie specyfikacji

Jest to zaledwie wycinek z całej specyfikacji ale jak już teraz widać zmiany są kosmetyczne. Nokia Lumia 928 jest lżejsza o blisko 14%. Zmieniono w niej rodzaj wyświetlacza z IPS na AMOLED. Zwolennicy prawdziwej czerni będą zachwyceni jednak IPS ma znaczącą przewagę w pełnym świetle słonecznym. Ponadto posiada lampę ksenonową w przeciwieństwie do lampy LED, którą znajdziemy w Nokii Lumii 920. Z mniej istotnych rzeczy warto jeszcze wymienić baterię, która również uległa zmianie – BV-4NW kontra BP-4GW. Pełne porównanie znajdziecie na stronie Nokii.

Nokia Lumia 928

Zapraszam również do obejrzenia oficjalnej reklamy wideo smartfonu Nokia Lumia 928. Niestety na poniższym filmie nie zauważymy żadnych nowości, które mają się pojawić w zbliżającym się oprogramowaniu PR2.0.

Na premierę nowego, flagowego modelu dostępnego globalnie będziemy musieli poczekać do przyszłego wtorku. Wtedy też poznamy następcę telefonu Nokia Lumia 928.

Źródło: press.nokia.com, conversations.nokia.com