Nokia Lumia 920 najpopularniejszym smartfonem z Windows Phone

Jeden z największych systemów reklamowych AdDuplex opublikował statystyki dotyczące telefonów z systemem Windows Phone. Podsumować je można jednym zdaniem – Nokia nie ma konkurencji. Zapraszam do obejrzenia wykresów przedstawiających producentów i telefonów z systemem Windows Phone.

AdDuplex - Windows Phone w procentach

Wśród producentów telefonów z systemem Windows Phone fiński koncern zdecydowanie prowadzi i posiada blisko 80% udziału w rynku. Tajwański producent HTC uplasował się na drugiej pozycji uzyskując 18% część rynku. Niestety Samsung oraz jego podejście do systemu Microsoftu spowodował, że wywalczył jedynie 1.6%. Na samym końcu znalazł się Huawei z 0,6%.

AdDuplex - Nokia Lumia 920 wygrywa

Na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych smartfonów z systemem Windows Phone znalazła się Nokia Lumia 920, która posiada aż 13,1%. Drugie miejsce zdobyła Nokia Lumia 710 z 12,1%. Brązowy medal należy do telefonu Nokia Lumia 800 z 11,2%. Na kolejnych dwóch miejscach znalazły się kolejno Nokia Lumia 610 (8,4%) oraz Nokia Lumia 620 (8,1%). Nokia Lumia 820 zajęła dopiero 6 miejsce uzyskując 7.3%. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się smartfon Nokia Lumia 520, który jest dostępny od niedawna a już zdążył zdobyć 4,3%.

Jeżeli HTC odpuści rynek telefonów z systemem Windows Phone to Nokia zostanie niekwestionowanym liderem. Jednak już w tym momencie widać, że szanse na dogonienie fińskiego producenta smartfonów są niewielkie.

Źródło: AdDuplex