• Telefony
  • Komentarze: 2

Nokia Lumia 638 z 1GB pamięci RAM pojawia się w Chinach

To byłaby wspaniała wiadomość dla osób, które zastanawiają się nad zakupem nowego, budżetowego telefonu Windows Phone z myślą o graniu. Nokia Lumia 638 to kolejny wariant telefonu Nokia Lumia 630, który posiada 1GB wbudowanej pamięci RAM. Brzmi rewelacyjnie ale niestety telefon jest dedykowany na chiński rynek.

Nokia Lumia 638 z 1GB pamięci RAM

Telefon posiada identyczne parametry techniczne jak pozostałe telefony z linii 63x. Posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 z taktowaniem 1.2GHz, łączność 4G LTE oraz obsługę dwóch kart SIM.

Smartfon wyróżnia 1GB wbudowanej pamięci RAM. Dzięki temu użytkownicy w Chinach będą mieli dostęp do bardziej wymagających aplikacji i gier znajdujących się w Sklepie Windows Phone. Nokia na pytanie dotyczące tego dlaczego w Lumii 630 znalazło się jedynie 512MB pamięci RAM odpowiedziała, że system Windows Phone 8.1 jest znacznie lepiej zoptymalizowany i będzie znakomicie działał z taką ilością pamięci. Zdaje się, że Microsoft i Nokia zmienili zdanie wydając chińską Lumię 638 z 1GB pamięci RAM na pokładzie.

Źródło: NokiaWPblog