Nokia Lumia 525 oficjalnie na stronach Nokii – jakie różnice w porównaniu do Lumii 520?

Na stronach Nokii pojawił się zapowiadany telefon Nokia Lumia 525. Numeracja sugeruje, że jest to następca modelu Nokia Lumia 520. Czy tak jest w rzeczywistości? Zobacz różnice pomiędzy tymi dwoma modelami.

Nokia Lumia 525

Pomimo wcześniejszych informacji miałem nadzieję, że w telefonie zmieni się znacznie więcej. Na pierwszy rzut oka wygląda identycznie. Jednak gdy dokładnie przyjrzymy się specyfikacjom okaże się, że 525 posiada wyświetlacz wykonany w innej technologii oraz więcej pamięci RAM. Dotychczas posiadacze Lumii 520 pracowali na wyświetlaczu LCD transmissive. W nowym modelu zastosowano technologię IPS LCD. Nokia postanowiła dołożyć do telefonu 525 kolejne 512MB pamięci RAM co w sumie daje 1GB pamięci. I na tym koniec nowości.

Pozostałe parametry w obu telefonach pozostają takie same – procesor, rozmiar wyświetlacza, waga urządzenia czy aparat fotograficzny. Dla obecnych posiadaczy modelu 520 nie jest to kusząca oferta ale dla osób, które zastanawiają się nad kupnem budżetowego smartfonu z systemem Windows Phone 8, Nokia Lumia 525 może okazać się ciekawym modelem.

Nokia Lumia 525

Oficjalna strona telefonu Nokia Lumia 525 znajduje się pod tym adresem. Film promocyjny najnowszego modelu znajduje się tutaj.