Nokia Lumia 1525 z procesorem Snapdragon 801 zadebiutuje już niebawem

W sieci pojawiły się informacje dotyczące ulepszonego modelu Nokia Lumia 1520, który ma zadebiutować w amerykańskich sieciach T-Mobile, AT&T oraz Verizon. Będzie to model Nokia Lumia 1525, który zostanie wyposażony w nowszy procesor Snapdragon 801. Niestety nie wiadomo czy będzie to jedynie ekskluzywny model dla amerykańskich sieci czy również pojawi się dla reszty świata.

Nokia Lumia 1520

Posiadacze obecnych modeli Nokia Lumia 1520 w tym również ja jesteśmy ciekawi co poprawiono w nowszej wersji flagowego modelu. Przede wszystkim Nokia Lumia 1525 będzie posiada na obudowie logo Nokia by Microsoft. Po przejęciu mobilnego działu Nokii przez Microsoft takiego samego brandingu możemy spodziewać się na wszystkich nowych smartfonach Nokia.

Drugą bardzo istotną zmianą jest zastosowanie nowszego procesora Snapdragon 801. W porównaniu do obecnego procesora Snapdragon 800 posiada nieco wyższe taktowania zegara 2.3GHz. W modelu 800 wynosi 2.2GHz. Dodatkowo procesor będzie wspierał technologię DSDA (Dual SIM Dual Active) oraz eMMC w wersji 5.0, która pozwoli na szybszy dostęp do wbudowanej pamięci flash.

Telefon ma pojawić się u trzech amerykańskich operatorów sieci komórkowej – AT&T, T-Mobile oraz Verizon. Niestety na tę chwilę nie wiadomo czy smartfon pojawi się również w Europie.

Nie wiadomo również jaką cenę zażyczy sobie Microsoft za odświeżoną Lumię 1520. Jak tylko ją poznamy to wtedy okaże się też czy warto będzie dołożyć nieco pieniędzy i wymienić telefon na nowszy model.

Jeżeli Nokia Lumia 1525 pojawi się również w Polsce to czy zamienicie Wasze telefony Lumia 1520 na nowszy model? A może planujecie kupno flagowego modelu 1520 i po tej informacji wstrzymacie się do momentu pojawienia się 1525? Dajcie znać w komentarzach jakie są Wasze plany.

Źródło: wmpoweruser