Nokia Lumia 1020 już dostępna w Polsce!

Dzięki technice PureView firmy Nokia, Lumia 1020 uzyskuje ostrości zdjęć jak aparaty cyfrowe. Model jest wyposażony w matrycę drugiej generacji o rozdzielczości 41 megapikseli, układ optyczny Zeiss z sześcioma soczewkami fizycznymi oraz funkcją optycznej stabilizacji obrazu, które umożliwiają robienie, edytowanie oraz dzielenie się zdjęciami i filmami wideo w wysokiej jakości.

Nokia Lumia 1020

Dzięki aplikacji Nokia Pro Camera, smartfon Nokia Lumia 1020 pozwala na dowolne kadrowanie zdjęć, umożliwiając najpierw zrobienie zdjęcia, a potem przybliżenie obrazu bez utraty jakości. Aplikacja Nokia Pro Camera charakteryzuje się interfejsem, który prezentuje jaki wpływ ma konkretne ustawienie na ostateczne zdjęcie lub film.

Nokia Lumia 1020 umożliwia jednoczesne robienie zdjęcia o wysokiej rozdzielczości 38 megapikseli do edycji oraz 5-megapikselowej wersji do udostępniania w serwisach społecznościowych za pośrednictwem systemu Windows Phone 8.

Zapewniając możliwość zrobienia wyraźnego zdjęcia nawet w warunkach słabego oświetlenia, Nokia Lumia 1020 umożliwia również wykonanie wolnych od rozmyć filmów z dźwiękiem stereo nawet na najgłośniejszych koncertach. Umożliwia to funkcja Nokia Rich Recording, która obsługuje sześć razy głośniejszy dźwięk niż standardowe mikrofony stosowane w smartfonach.

[quote style=”3″ author=”Robert Siewierski, General Manager, Nokia w Polsce”]Nokia Lumia 1020 to kamień milowy w mobilnej fotografii. Ze swoim 41-megapikselową matrycą oraz aplikacją Nokia Pro Camera, Nokia Lumia 1020 zwiększa kreatywność i ułatwia robienie, edytowanie i dzielenie się zdjęciami o niezrównanej ostrości obrazu.[/quote]

Nokia Lumia 1020 to także usługi firmy Nokia, takie jak Nokia Muzyka dla nieograniczonego streamingu muzyki bez reklam i abonamentu, zestaw aplikacji Here – zintegrowanych usług lokalizacyjnych, w tym Here Maps z funkcją rozszerzonej rzeczywistości LiveSight.

Użytkownicy mogą na bieżąco wyświetlać robione zdjęcia na ekranie startowym w kafelku Zdjęcia, udostępniać je w serwisach społecznoścowych, a także uzyskiwać do nich dostęp z różnych urządzeń dzięki SkyDrive.

Sprzedaż w Polsce ruszy jutro, czyli od 19.09.2013 w niezależnej dystrybucji. Urządzenie pojawi się w ofercie operatorskiej Orange i T-Mobile  w nadchodzących tygodniach. Ponadto 23 września br. dla wszystkich chętnych rozpoczyna się rejestracja do konkursu Testuj z Orange. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące nowego smartfonu Nokia, wyselekcjonowani Uczestnicy będą mogli przetestować smartfon Nokia Lumia 1020 w ramach akcji Testuj z Orange. Po zakończeniu akcji 10 osób wygra smartfony Nokia Lumia 1020. Więcej informacji już wkrótce na stronie http://testuj.orange.pl/rejestracja. Cena detaliczna Nokia Lumia 1020 to 2899 PLN. Urządzenie będzie dostępne w kolorach: żółtym, białym oraz czarnym.

 • Krzysztof Plochocki

  Witam, sorry że odgrzebuję tak stary temat, ale czy 2 lata od premiery kalkuluje się jeszcze zakup tego telefonu? Mam do wyboru albo nową L735 lub 14-sto miesięczną L1020. Przekonuje mnie oczywiście aparat i 2GB ramu, teraz używam L920 i w sumie jestem zadowolony z tego telefonu choć czasem jakość zdjęć ma wiele do życzenia jak na taki telefon (jestem studentem i czasem zrobienie dobrego zdjęcia tablicy jest ratunkiem), i to chyba był by jedyny argument, no jeszcze te 2GB ramu bo jak się wchodzi do galerii gdzie jest ok 3tys zdjęć telefon potrafi dobrze zamulić. Na 930 nie uskrobię, a jakoś po paru telefonach z androidem mam dość tego systemu…

  • Witaj. Przede wszystkim porównaj specyfikację obu telefonów. Zdjęcia zdecydowanie lepsze będzie robić 1020. Jeżeli jesteś zadowolony z 920 to również powinieneś być zadowolony z 1020. To w zasadzie ten sam telefon tylko, że z lepszym aparatem. Aparat w tym modelu nie należy do najszybszych. Poczytaj jeszcze w internecie i daj znać co wybrałeś.

   http://www.microsoft.com/pl-pl/mobile/produkty/compare/?action=productcompareaction&products=4280280-4279186

   • Krzysztof Plochocki

    Jednak sprawa umarła śmiercią naturalną 😉 za to zadobyłem się drugiej Lumi 920 😀 żona będzie zadowolona 🙂 dzięki za pomoc!