Nokia Devices and Services stała się częścią Microsoft!

Wczoraj zakończono sprzedaż działu Devices & Services dla Microsoft, po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy firmy Nokia oraz organy regulacyjne. Dla fanów na całym świecie wczorajszy dzień jest początkiem czegoś nowego. Większość rzeczy, które są ważne dla użytkowników pozostanie bez zmian.

Firma Microsoft będzie nadal produkowała, sprzedawała i wspierała urządzenia, które lubicie, w tym wielokrotnie nagradzane telefony z rodziny Lumia i Asha oraz telefony z rodziny Nokia X.

Talent inżynierów oraz projektantów, którzy produkowali urządzenia światowej klasy w ramach własności Nokia nadal będzie wyznacznikiem nowych doświadczeń mobilnych oraz innowacji.

Innowacje w ramach oprogramowania również będą trwały dalej. Niepowtarzalne doświadczenia w ramach usług lokalizacyjnych, muzyki oraz fotografowania, które są tak cenną częścią naszych urządzeń, nadal będą rozwijane, wspierane i udoskonalane. Aktualizacje oprogramowania oraz stały wzrost naszych aplikacji oraz urządzeń ekosystemu są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Zmiana ta nie ma żadnego wpływu na gwarancję urządzeń, a te same zespoły światowej klasy ds. obsługi klienta będą nadal opiekowały się Waszymi urządzeniami. Wsparcie możecie uzyskać za pośrednictwem dostępnych kanałów: wsparcie online, infolinia oraz lokalne punkty Nokia Care.

Nokia w dalszym ciągu będzie dbać o dane osobowe – ich zobowiązania w zakresie ochrony prywatności pozostają priorytetem.

Wasi znajomi nadal będą na wszystkich kanałach społecznościowych, które odwiedzacie. Nokia Conversations, Forum Pomocy Technicznej – dyskusje, konta na Facebooku i na Twitterze poszczególnych krajów nadal będą ogłaszać wiadomości oraz informacje na temat urządzeń i usług, prowadzone przez tych samych ludzi i zespoły teraz w Microsoft.

Globalne konta Nokia: Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, a także konta Facebook i Twitter Nokia Finlandia, będą udostępniać informacje i aktualności, zarówno dla Nokia jako firmy, jak również i dla urządzeń marki Nokia i usług firmy Microsoft.

W poniedziałek, 28 kwietnia o godz. 13 GMT, Stephen Elop będzie odpowiadał na Wasze pytania w naszej pierwszej w historii światowej relacji na żywo „Ask Me Anything” na stronie Nokia Conversations.

Źródło: Forum Pomocy Technicznej Nokia, Conversations by Nokia