Nokia Catwalk i Nokia EOS – kolejne informacje o dwóch nowych telefonach

W sieci pojawiły się kolejne informacje dotyczące dwóch nadchodzących modeli z serii Lumia wyposażonych w system Windows Phone 8. Pierwszym z nich jest model Nokia Catwalk a drugi to Nokia EOS z aparatem PureView.

Nokia Catwalk i Nokia EOS Twitter

O modelu Nokia Catwalk wiadomo, że będzie posiadać dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1.5GHz, wyświetlacz octaOLED 1280×768, 1GB pamięci RAM, 16GB dostępnej pamięci dla użytkownika, aparat 8.7MPx F2.0 ze stabilizacją obrazu OIS oraz baterię 200mAh. Wszystko to zamknięte w obudowie o rozmiarach 129x71x8.4mm i przy wadze 132g. Model ten będzie również posiadać swój odpowiednik w sieci AT&T.

Niestety nieco mniej dowiedzieliśmy o modelu, który ma być fotograficznym następcą telefonu Nokia 808 PureView. Podobnie jak ten Symbianowiec, Nokia EOS ma posiadać aparat z rozdzielczością 41MPx. Wiadomo również, że smartfon będzie posiadać aluminiową obudowę i prawdopodobnie zostanie zaprezentowany już 15 maja. W sklepach ma się pojawić na przełomie czerwca i lipca. Z pewnością na premierę w Polsce przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Źródło: własne