Nokia Camera ze wsparciem dla negatywów cyfrowych DNG już w sklepie Windows Phone

W zeszłym miesiącu Nokia opisała technologię fotografowania z użyciem cyfrowych negatywów RAW DNG i zapowiedziała, że wsparcie otrzymają telefony Nokia Lumia 1020 oraz Nokia Lumia 1520. W sklepie Windows Phone pojawiła się nowa wersja aplikacji Nokia Camera 4.4.0.8, która obsługuje obiecane ujęcia w formacie negatywu cyfrowego. Aby skorzystać z najnowszej funkcji nasz telefon musi posiadać oprogramowanie Lumia Black.

Nokia Camera - Nokia Lumia PureView

Czym jest RAW DNG? Najlepszym porównaniem do plików RAW DNG oraz pracy z nimi jest tradycyjny film 35mm oraz jego obróbka w ciemni. Wykonywanie zdjęć RAW jest jak robienie zdjęć z negatywu. Po wykonaniu negatywu pracujesz nad nim z użyciem zewnętrznych narzędzi jak ciemnia, tylko w tym wypadku z użyciem oprogramowania komputerowego.

Wykonywanie plików RAW DNG zawsze jest połączenie z zapisywaniem zdjęcia 5MP z użyciem funkcji oversampling. Dzięki temu użytkownik posiada jedno zdjęcie w wysokiej rozdzielczości oraz drugie, którym może się szybko podzielić z innymi. Należy jednak pamiętać, że otwieranie i edycja plików RAW DNG nie jest dostępna w urządzeniu. Najpierw należy przesłać zrobione zdjęcia do komputera gdzie będzie można otworzyć i edytować pliki RAW DNG przy użyciu odpowiedniej aplikacji.

Pobierz aplikację [label style=”1″]Nokia Camera[/label] ze sklepu Windows Phone

Nokia Camera - sklep Windows PhoneKod QR - Nokia Camera