Nokia Camera również doczekała się zmiany nazwy na Lumia Camera

Dzisiaj na blogu Conversations pojawił się wpis, z którego dowiadujemy się jakie aplikacje fotograficzne otrzymały nową nazwę oraz jakie nowości czekają nas w niedalekiej przyszłości. Wśród nowości, które zobaczymy w przyszłości znalazły się oczywiście nowe funkcje aplikacji Lumia Camera, które pojawią się wraz z oprogramowaniem Lumia Denim oraz nowe funkcje w aplikacji Lumia Kinograf. Dzisiaj jednak Microsoft zaktualizował nazwy aplikacji Nokia Camera oraz Nokia Camera Beta, które będą kolejno nosić nazwy Lumia Camera oraz Lumia Camera Classic.

Lumia Camera Classic

Niestety na zmianie nazw aplikacji kończą się nowości. Wszystkie nowości takie jak robienie zdjęć w trybie Rich Capture z funkcją Dynamic Flash czy nagrywanie filmów w jakości 4K w trybie Moment Capture będą dostępne dopiero po udostępnieniu aktualizacji Lumia Denim.

Co ciekawe aplikacja Nokia Camera Beta otrzymała nową nazwę Lumia Camera Classic. Z kolei Nokia Camera zmieniła się w Lumia Camera. Obie aplikacje są dostępne w tej samej wersji 4.9.1.2. W momencie pisania artykułu Lumia Camera w najnowszej wersji nie jest dostępna dla mojego telefonu. Bez problemu natomiast udało się zainstalować aplikację Lumia Camera Classic.

Pobierz Lumia Camera na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

Pobierz Lumia Camera Classic na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

Źródło: Conversations

 • Marian Szutiak

  Lumia Camera nie jest dostępna w Sklepie. Jest tylko wersja Classic

 • michalR

  u mnie na 635 mam pelna wersje Nokia Camera ktora wlasnie otrzymala update zmieniajacy nazwe, natomiast wersji classic, ktora jest, wg opisu, dla telefonow 830,930, 1520 badz Icon na 635 nie mozna zainstalowac.

 • Robert Kula

  Ja na 920 mogłem zaktualizować jedynie do lumia camera, wersja classic nie jest dostępna dla mojego telefonu. Nadal nie ma możliwości robienia obrazów na żywo, pomimo, że funkcja działała płynnie na dawnej wersji beta. 920 ma bardzo dobry aparat a mimo to nie otrzymuje najnowszych ulepszeń fotograficznych, z rich capture pewnie będzie tak samo i każda kolejna wersja aplikacji już nic nowego nam nie doda. Smutne

 • michalR

  A 920-stka nie daje możliwości robienia w formacie DNG (RAW)? Później to można wywołać jak się chce