Nokia Australia: Bluetooth 4.0 LE nie pojawi się w topowych modelach Nokia Lumia

Nokia Australia na odpowiedź jednego z użytkowników sieci Twitter potwierdziła, że topowe modele Nokia Lumia takie jak 820, 920, 925 czy 1020 nie otrzymają wsparcia dla technologii Bluetooth 4.0 LE (Low Energy).

Bluetooth 4.0 LE

Według australijskiego oddziału Nokii, Bluetooth 4.0 LE nie zostanie wprowadzony do topowych modeli Lumia ze względu na ograniczenia sprzętowe. Obsługa BT 4.0 ma zostać wprowadzona w oprogramowaniu GDR3 dla telefonów Nokia Lumia 520, 620 oraz 720.

Bluetooth 4.0 LE pozwala urządzeniom pozostać dłużej sparowanymi przy zachowaniu niewielkiego zużycia energii. To pozwoli na korzystanie z takich akcesoriów jak monitor serca, monitor fitness czy czujnik temperatury.

Nokia potwierdziła, że najnowsza aplikacja Adidas miCoach app będzie działać na smartfonach z niższej i średniej półki (Lumia 520, 620, 720). Z pewnością wszystkiego dowiemy się z konferencji Nokia World, która odbędzie się 22 października w Abu Zabi.

Źródło: Twitter

 • Waldek

  Wreszcie mam coś (Lumia 620) co nie będzie dostępne dla Lumii z wyższej półki. 🙂

  • Konrad Uroda-Darłak

   I coś z czego pewnie nigdy nie skorzystasz xP

   • Niekoniecznie. To jest nowość i z pewnością powstanie sporo akcesoriów wspierających Bluetooth 4.0. Ciekawie zapowiada się akcesorium Nokia Treasure Tag: http://nokiawindowsphone.pl/poznaj-akcesorium-nokia-treasure-tag-z-obluga-bluetooth-4-0-oraz-nfc

    • Damian

     Przecież to jest bzdura wszystkie lumie dostan 4,0

    • Konrad Uroda-Darłak

     Ano znam to, tak czy siak – mało kto z tego skorzysta. Zresztą, na razie tylko jeden jakiś mało znany oddział o tym wspomniał, a ponoć ma być to BT4.0 dla tych Lumii ^^

 • Konrad Uroda-Darłak

  A czy czasem Amber nie miał tego wprowadzić?:p