Nokia wraca do gry z telefonami wyposażonymi w system Android

Zmieniamy nieco temat spoglądając w kierunku firmy, która niegdyś produkowała fantastyczne telefony z systemem Symbian a następnie rozpoczęła produkcję telefonów z systemem Windows. Plotki o powrocie fińskiej korporacji Nokia do produkcji telefonów krążyły w sieci od dłuższego czasu. Dzisiaj pojawiło się oficjalne oświadczenie, w który Nokia oficjalnie potwierdziła, że wraca na rynek telefonów wraz z systemem Android.

Telefony będą produkowane przez firmę HMD Global, która posiada prawa do marki Nokia przez najbliższe 10 lat. Warto przypomnieć, że firma HMD powstała z byłych pracowników firmy Nokia. Smartfony będą wytwarzane w fabryce Foxconn i pierwsze modele powinny pojawić się w przyszłym roku. Na pewno nie będą to telefony wyposażone w system Windows tylko będzie to najpopularniejszy system na świecie jakim jest Android.

Na tę chwilę nie wiadomo jak będą wyglądać oraz jakie będą posiadać parametry nowe telefony Nokia, ale z pewnością wiele osób z niecierpliwością czeka na powrót firmy, która swego czasu cieszyła się renomą i świetną jakością produktów.

Źródło: Nokia