Niektórzy Insiderzy zgłaszają poważne problemy po wgraniu aktualizacji Build 14926

Microsoft udostępnił wczoraj długo oczekiwaną aktualizację systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 14926 z rozgałęzienia Redstone 2 dla osób, które są zapisane do szybkiego kręgu aktualizacji Windows Insider. Wczoraj spora część naszych czytelników rozpoczęła aktualizację a w międzyczasie Dona Sarkar uzupełniła listę znanych błędów. Decydując się na aktualizację musicie liczyć się z tym, że mogą wystąpić na Waszych telefonach dwa błędy uniemożliwiające dalsze korzystanie z telefonu.

Tuż po wczorajszym udostępnieniu aktualizacji w szybkim kręgu okazało się, że nowa kompilacja zawiera dwa dodatkowe błędy, które mogą wystąpić u niektórych osób:

  • Sprawdzamy zgłoszenia dotyczące braku widocznej klawiatury do wpisania kodu PIN, która nie pojawia się nawet po zresetowaniu telefonu. Jeżeli masz ten problem to wykonaj przywracanie ustawień fabrycznych (sposób nr 1 lub 2).
  • Sprawdzamy zgłoszenia dotyczące braku wykrywania kart SIM. W tym wypadku również pomocne jest przywracanie ustawień fabrycznych.

Wygląda na to, że powyższe problemy dotyczy wyłącznie niektórych użytkowników, którzy posiadają starsze telefony Lumia. Nie spotkałem się ze zgłoszeniem dotyczącym modeli z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile czyli Lumii 550, 650, 950 oraz 950 XL. Jeżeli mimo wszystko zdecydujecie się na aktualizację Waszych telefonów to pamiętajcie, że po zakończeniu procesu być może będziecie musieli wykonać przywracanie ustawień fabrycznych. Pełną listę nowości, poprawek oraz błędów w kompilacji Build 14926 znajdziecie w tym artykule.

Źródło: Microsoft