Nie zobaczymy 3 kolumn średnich kafli na obecnych telefonach Nokia Lumia WP8

Joe Belfiore oficjalnie potwierdził za pomocą Twittera, że 3 kolumny średnich kafli na ekranie startowym zależą tylko i wyłącznie od wielkości wyświetlacza a nie od rozdzielczości. W świetle takiej informacji coraz mniejsze szanse mają posiadacze obecnych telefonów Nokia Lumia WP8 na możliwość włączenia większej ilości kafli na ekranie startowym.

Nokia Lumia 1520

Trzy rzędy średni kafli znajdują się na ekranach świeżo zaprezentowanych phabletów Nokia Lumia 1320 oraz Nokia Lumia 1520. Nie wiadomo jednak jaka jest minimalna wielkość wyświetlacza, od której Microsoft zdecyduje się na ustawienie trzech rzędów kafli.

Ostatnio mieliśmy możliwość obejrzeć taki układ kafli na telefonie Samsung ATIV S. Skoro nie jest to kwestia sprzętowa a jedynie ustawienie w systemie Windows Phone 8 to może warto dać wybór użytkownikom odnośnie tego ile chcą rzędów kafli na ekranie startowym telefonu. Co o tym myślicie?

 • JJ79

  Ważne, by dawać użytkownikom wybór. To jest to, co zatraca się obecnie. MS powinien dać większy wybór niż konkurencja, a nie wzorować się na niej. Oczywiście jeśli chodzi o rozmiar kafli i rzędy obecnie w Lumii 1020 pasuje mi taki rozkład jaki jest. Bardziej skupiałbym się na drobnych poprawkach, które nas irytują … gdybym pracował w MS … niestety nie mieszkam w Indiach 😀 (bez podtekstów rasistowskich – ale nie rozumiem ogromu zatrudnionych Hindusów w MS)

 • Mirosław Musialik

  to prawda ważne by poprawiać system ale cóż z tego skoro i tak wszystko wyjdzie z opóźnieniem bo na te aktualizacje się trochę czeka a propo ciekawe czy dostaniemy windows phone 8.1 dla starszych Noki z windows phone 8 np. Lumia 620 bo pewnie nie dostaniemy

  • Starsze Lumie czyli 520, 620, 625, 720, 820, 920, 925 oraz 1020? Nie wyobrażam sobie żeby Microsoft pominął te wszystkie słuchawki przy aktualizacji Windows Phone 8.1.

 • Marian Szutiak

  To użytkownik powinien zdecydować, ile chce rzędów kafli na ekranie startowym swojego smartfona. Tym bardziej, ze jest to kwestia zmiany jednej wartości w rejestrze. Ale niestety Microsoft coraz bardziej daje do zrozumienia nam, ich klientom, że jesteśmy za głupi na to, by móc dokonać wyboru. Dlatego wybierają za nas…. Chociaż z jednej strony nie wyobrażam sobie posiadania innego smartfonu niż Lumia z Windows Phone, to jednak decyzje Microsoftu uważam za jawne zniechęcanie użytkowników do swojego mobilnego OS-a. Im chyba nie zależy na wzroście popularności Windows Phone…