Nie wszystkie telefony Lumia otrzymają aktualizację systemu do wersji Windows 10

Dzisiaj na stronie Lumia Conversations pojawił się artykuł, który za zadanie ma przekonać użytkowników do tego, że polubią swoje telefony Lumia jeszcze bardziej po aktualizacji Windows 10. Dowiadujemy się z niego o nowych funkcjach, możliwościach oraz aplikacjach, o których napisałem w tym artykule. Z artykułu wynika również, że nie wszystkie telefony Lumia otrzymają możliwość aktualizacji do najnowszej wersji systemu.

W jednym z akapitów Microsoft zachęca do zakupu urządzeń Lumia już teraz bo nawet model Microsoft Lumia 435 otrzyma możliwość aktualizacji. Podobnie będzie z modelami Lumia 735 czy złotą wersją Lumii 930. Tak miało być ze wszystkimi modelami Lumia z systemem Windows Phone 8.1 ale czytając poniższy akapit można odnieść wrażenie, że nie wszystkie telefony otrzymają możliwość aktualizacji.

Does that mean that today’s Lumia devices can be upgraded to Windows 10?

We’re making it as easy as possible to get Windows 10. Windows 10 has been designed to run well on today’s Lumia phones. Like any upgrade to a new platform, not every phone will upgrade or support all possible Windows 10 features, and certain features and experiences will require more advanced future hardware. Our goal is for the majority of the Lumia phones running Windows Phone 8 and 8.1 to join the Windows ecosystem along with an expected hundreds of millions of PCs, tablets and other devices running the next generation of Windows.

Kluczowe jest drugie zdanie, w którym pada stwierdzenie, że nie wszystkie telefony będą miały możliwość aktualizacji lub otrzymania wszystkich funkcji jakie zaoferuje system Windows 10. O ile brak funkcji można wytłumaczyć brakiem odpowiednich parametrów technicznych to nie do końca wiadomo dlaczego niektóre z telefonów miałyby nie otrzymać aktualizacji.

Jak sądzicie o jakich telefonach mowa w przytoczonym przeze mnie akapicie? Mam nadzieję, że chodziło o telefony Lumia z systemem Windows Phone 7.5 oraz Windows Phone 7.8.

Źródło: Lumia Conversations