Nie instalujcie kompilacji Build 16212 w programie Windows Insider

Microsoft wczoraj w godzinach wieczornych planował udostępnić nowe kompilacje w programie Windows Insider zarówno dla telefonów jak i komputerów. Ze względu na wewnętrzny błąd część użytkowników testowego programu otrzymała kompilacje z nieprawidłowych rozgałęzień. Jeżeli otrzymaliście powiadomienie o możliwości pobrania kompilacji Build 16212 to nie instalujcie jej na Waszych urządzeniach.

Uczestnicy programu Windows Insider przez przypadek otrzymali kompilację Build 16212 z rozgałęzienia IoT. Microsoft zareagował natychmiast usuwając możliwość pobrania tej kompilacji. Jeżeli jednak udało Wam się pobrać to nie próbujcie instalować tej kompilacji. Po wgraniu tej wersji Wasz telefon wpadnie w pętlę restartów i jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z aplikacji Windows Device Recovery Tool. Jeżeli telefon pobrał, ale nie zdążyliście zainstalować to musicie przywrócić ustawienia fabryczne przechodząc kolejno do: Ustawienia > System > Informacje > Zresetuj telefon. W przypadku komputerów po zainstalowaniu najnowszej kompilacji zalecany jest powrót do poprzedniej wersji systemu w ciągu 10 dni od  instalacji.

Microsoft przeprasza za zaistniałą sytuację i informuje, że w tym tygodniu nie pojawią się już żadne nowe kompilacje. Dajcie znać czy znaleźliście się w gronie pechowych uczestników programu Windows Insider, którzy otrzymali omyłkowo kompilacje z nieprawidłowego rozgałęzienia.

Źródło: Microsoft