Next Mobile Workspace to odpowiednik Continuum w Samsung Galaxy S8?

Ciekawą informacją podzielił się wczoraj Steve z portalu AAWP. Dotarł do wewnętrznych materiałów firmy Samsung, z których może wynikać, że firma pracuje nad własną wersją funkcji, która pozwoli na podłączenie telefonu Samsung Galaxy S8 do zewnętrznego wyświetlacza. Pierwsze skojarzenie to oczywiście dobrze znana nam funkcja Continuum w telefonach z systemem Windows 10 Mobile.

Na jednym z wewnętrznych slajdów nowego telefonu Samsung Galaxy S8 pojawiła się informacja o możliwości połączenia smartfonu z zewnętrznym wyświetlaczem. Dzięki temu użytkownik miałby uzyskać dostęp do bardziej rozbudowanej wersji systemu z możliwością otwierania wielu aplikacji w sposób jak to zostało pokazane na powyższej grafice. Głównymi założeniami funkcji Next Mobile Workspace ma być wielozadaniowość, możliwość podłączenia do zewnętrznego wyświetlacza oraz możliwość podłączenia myszki oraz klawiatury. W tym momencie warto przypomnieć, że w niedługim czasie funkcja Continuum zostanie wzbogacona o możliwość otwierania kilku aplikacji jednocześnie.

Na tę chwilę nie są znane żadne dodatkowe szczegóły. Z pewnością firma Samsung wzorowała się na funkcji Continuum, która jest dostępna od ponad roku w wybranych telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Czy jeżeli powstanie Androidowa wersja Continuum to czy według Was ma szanse na zdominowanie rozwiązania udostępnionego przez firmę Microsoft?