Jakie będą dalsze losy bezpłatnej nawigacji Here Drive w Windows 10 Mobile?

Co się stanie z bezpłatną nawigacją Here Drive oraz Here Maps? Czy aplikacje będą działać? Czy otrzymają nowy interfejs użytkownika? Te pytania zadaje sobie spora część użytkowników korzystających z telefonów z systemem Windows Phone ponieważ pod koniec tego roku zostanie udostępniona aktualizacja Windows 10 Mobile.

Odnośnie dwóch pierwszych pytań nie znam odpowiedzi ale mogę potwierdzić, że na tę chwilę aplikacje poprawnie działają w testowych kompilacjach systemu Windows 10 Mobile. Jak wiadomo Microsoft do nowej wersji systemu wprowadził aplikację Mapy Windows, która ma zastąpić aplikacje Here. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z nowej aplikacji i już teraz pytają o dalsze losy Here Drive oraz Here Maps.

Producent Here wypowiedział się odnośnie tego czy planuje wprowadzić nowy interfejs użytkownika aby lepiej dopasować swoje produkty do systemu Windows 10 Mobile. Poniżej możecie zobaczyć odpowiedź.

Z powyższej wypowiedzi wynika, że priorytetem są systemy iOS oraz Android i to na nich producent skupi się najbardziej. To może oznaczać dwa scenariusze. Pierwszy z nich bardziej optymistyczny jest taki, że producent zajmie się tymi aplikacjami w późniejszym terminie. Niestety bardziej pesymistyczny wariant to porzucenie tych aplikacji i zajęcie się jedynie rozwojem usług lokalizacyjnych dla systemów iOS oraz Android.

Czy według Was aplikacja Mapy Windows jest w stanie zastąpić dotychczasowe aplikacje Here?

Dziękuję Łukasz za informację!

 • Mateusz Jagiełło

  Kiedyś w tej dziedzinie to WP wprowadzało trendy teraz ? Teraz mamy win10 i nic poza tym

  • znaczy Nokia i nadal wprowadza tylko u kogo innego 🙂

   • Mateusz Jagiełło

    Tia no właśnie dobrze że jako tako jeszcze są aktualizacje map.

 • michalR

  Mając w sklepie MapFactor Navigator z ultra szczegółowymi mapami, Here staje się zbędny.

 • DzieX

  No trudno – jak nie chcą wydać to na siłę nie użyję 🙂 Mam nadzieję, że ich miejsce zastąpi coś innego.
  Choć w polskich warunkach i tak trzeba jeździć na yanosiku..

 • FigoiFago

  Używam aplikacji Mapy i nie widzę szczególnej różnicy w stosunku do Here Drive+

 • Robert Kula

  Wystarczy AutoMapa i Mapy Microsoft, które bazują przecież na mapach Here

 • Artur Kwiatkowski

  Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że sprzedaż działu mobilnego Microsoftowi nie przebiegła w miłej atmosferze? Nokia na stronie HERE.net nawet nie linkuje do appki na Windowsa (ani mobile, ani pc). Rozwój aplikacji HERE na Windowsa został w rękach Microsoftu. Ci nie będą ich rozwijać, wolą pewnie mieć swoją apkę „Mapy Windows”. Mają kasę, więc jest szansa, że z czasem będzie równie dobra jak Here Drive & Maps. A co do samych danych map – o to nie trzeba się martwić, Microsoft ma licencję na dane map od Here na kilka dobrych lat.

  • Aplikacje HERE w dalszym ciągu należą do Nokii/HERE więc Microsoft z pewnością nie będzie ich rozwijał. Patrząc jednak na powyższą wypowiedź pracownika HERE to nie wiadomo czy w ogóle będą jeszcze rozwijać aplikacje na W10M.

 • JACEK

  Jeśli to tak ma wyglądać to bryndza. Here mapy extra sprawa, powinno być to dalej ciągnięte.