Jakie będą dalsze losy bezpłatnej nawigacji Here Drive w Windows 10 Mobile?

Co się stanie z bezpłatną nawigacją Here Drive oraz Here Maps? Czy aplikacje będą działać? Czy otrzymają nowy interfejs użytkownika? Te pytania zadaje sobie spora część użytkowników korzystających z telefonów z systemem Windows Phone ponieważ pod koniec tego roku zostanie udostępniona aktualizacja Windows 10 Mobile.

Odnośnie dwóch pierwszych pytań nie znam odpowiedzi ale mogę potwierdzić, że na tę chwilę aplikacje poprawnie działają w testowych kompilacjach systemu Windows 10 Mobile. Jak wiadomo Microsoft do nowej wersji systemu wprowadził aplikację Mapy Windows, która ma zastąpić aplikacje Here. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z nowej aplikacji i już teraz pytają o dalsze losy Here Drive oraz Here Maps.

Producent Here wypowiedział się odnośnie tego czy planuje wprowadzić nowy interfejs użytkownika aby lepiej dopasować swoje produkty do systemu Windows 10 Mobile. Poniżej możecie zobaczyć odpowiedź.

Z powyższej wypowiedzi wynika, że priorytetem są systemy iOS oraz Android i to na nich producent skupi się najbardziej. To może oznaczać dwa scenariusze. Pierwszy z nich bardziej optymistyczny jest taki, że producent zajmie się tymi aplikacjami w późniejszym terminie. Niestety bardziej pesymistyczny wariant to porzucenie tych aplikacji i zajęcie się jedynie rozwojem usług lokalizacyjnych dla systemów iOS oraz Android.

Czy według Was aplikacja Mapy Windows jest w stanie zastąpić dotychczasowe aplikacje Here?

Dziękuję Łukasz za informację!