Natasha pokazuje jak należy postępować z telefonem kiedy ulegnie zamoczeniu

Każdemu z nas może się zdarzyć przypadkowe zamoczenie telefonu. Szanse na odratowanie naszego smartfonu w dużej mierze zależą od tego w jaki sposób uległ zamoczeniu oraz jak długo przebywał w niesprzyjających warunkach. Z pomocą nadchodzi film udostępniony przez rosyjski oddział Nokii. Natasha dokładnie i bardzo wyraźnie wytłumaczy proste kroki w języku rosyjskim…

Wszystkie niezbędne kroki są pokazane na filmie. Jeżeli nie wszystko jest jasne w 100% to zamieszczam dokładny opis udostępniony jakiś czas temu przez Nokia Connects.

Jak osuszyć telefon Nokia?

  1. Wyciągnij telefon z wody. To oczywiste ale ważne żeby zrobić to jak najszybciej ponieważ w ten sposób możemy zminimalizować uszkodzenia.
  2. Po wyciągnięciu telefonu z wody należy usunąć z niego wszystkie ruchome elementy takie jak karty SIM czy karty pamięci. Jeżeli telefon posiada wyciąganą baterię to należy ją również wyciągnąć.
  3. Wytrzyj smartfon czystym i suchym ręcznikiem. Staraj się unikać papierowych ręczników ponieważ małe cząstki mogą dostać się do środka telefonu. Nie używaj suszarki ponieważ może wdmuchiwać wodę głębiej do telefonu.
  4. Zostaw telefon na noc w suchym i ciepłym miejscu np. obok wentylatora. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie telefonu w torebce z ryżem lub owinięcie go ręcznikiem – to spowoduje lepsze pochłanianie wilgoci.
  5. Po wykonaniu wszystkich czynności i poskładaniu telefonu włącz go. Po pomyślnym włączeniu możesz dalej korzystać z urządzenia. Na przyszłość wykonaj kopię zapasową ważnych elementów znajdujących się w Twoim smartfonie.

Osobiście nie życzę nikomu aby jego smartfon uległ zamoczeniu. Czy Wasze telefony znalazły się kiedykolwiek w wodzie? Odratowaliście smartfony po takim wypadku?