Najnowsze wersje nawigacji i map Nokia HERE w telefonach Nokia Lumia

Nokia stworzyła szereg aplikacji, które wchodzą w skład platformy HERE. Wszystkie aplikacje oparte są na lokalizacji i wspomagają nasze codzienne podróże oraz poszukiwania na trasie. Wszystkie smartfony Nokia Lumia mogą korzystać z tych aplikacji całkowicie bezpłatnie. Do dyspozycji mamy takie tytuły jak HERE Drive+ Beta, HERE Maps, HERE Transit, HERE City Lens oraz Nokia Pulse. Sprawdź czy posiadasz najnowsze wersje oraz przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Aktualne wersje aplikacji lokalizacyjnych HERE

W poniższej tabeli znajduje się lista najnowszych wersji aplikacji dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820, Nokia Lumia 920 oraz Nokia Lumia 925.

Nokia Lumia Windows Phone 8
IKONANAZWA (PL)NAZWA (ENG)WERSJA APLIKACJIWERSJA MAP
Nokia Nawigacja+HERE Drive+ Beta
HERE Drive+ Beta
 • 2.2.2164.8
 • 8.0.50.116
Nokia MapyHERE Maps
HERE Maps
 • 3.3.354.8
 • 8.0.50.116
Nokia Miasto w obiektywieHERE City Lens
HERE City Lens
 • nie dotyczy
Nokia PulseNokia Pulse Beta
Nokia Pulse Beta
 • 0.10.810.0
 • nie dotyczy
Nokia TransportHERE TransitHERE Transit
 • nie dotyczy

W poniższej tabeli znajduje się lista najnowszych wersji aplikacji dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 7.5 oraz Windows Phone 7.8Nokia Lumia 510, Nokia Lumia 610, Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800 oraz Nokia Lumia 900.

Nokia Lumia Windows Phone 7.5, Windows Phone 7.8
IKONANAZWA (PL)NAZWA (ENG)WERSJA APLIKACJIWERSJA MAP
Nokia NawigacjaNokia NawigacjaNokia Drive
 • 3.1.0.3206
 • 0.2.47.103
Nokia MapyNokia MapyNokia Maps
 • 2.5.0.0 (2.5.29.357)
 • 0.2.47.103
Nokia MapyNokia Miasto w obiektywieNokia City Lens
 • 2.1.17.572
 • nie dotyczy
Nokia PulseNokia Pulse Beta
Nokia Pulse Beta
 • 0.10.24.0
 • nie dotyczy
Nokia MapyNokia TransportNokia Public Transport
 • 3.3.411.0
 • nie dotyczy

Najczęściej zadawane pytania – Nokia Nawigacja 3.0 – spis treści

Najczęściej zadawane pytania – Nokia Mapy 2.5 – spis treści

 

Najczęściej zadawane pytania – Nokia Nawigacja 3.0

 

Gdzie znajdę instrukcję użytkownika?

Instrukcja użytkownika dostępna jest w dwóch wersjach – online oraz w pliku PDF.

Czy mogę korzystać z usługi Nokia Nawigacja bez połączenia danych?

Tak. Aby użyć aplikacji Nokia Nawigacja w trybie offline, naciśnij przycisk menu w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz Ustawienia i ustaw opcję Połączenie na Offline.

Wyniki wyszukiwania mogą być ograniczone w trybie offline. Aby nawigacja w trybie offline była możliwa, konieczne jest pobranie map na telefon.

Jak edytować ulubione pozycje w aplikacji Nokia Nawigacja w telefonie z systemem Windows Phone?

Na liście Ulubione naciśnij i przytrzymaj element, który chcesz edytować lub usunąć. W menu podręcznym zostaną wyświetlone takie opcje, jak zmień nazwę, usuń lub przypnij do ekranu startowego.

Czy do korzystania z funkcji Moje dojazdy usługi Nokia Nawigacja konieczne jest połączenie z internetem?

Tak, funkcja Moje dojazdy wymaga transmisji danych do pobierania informacji o ruchu.

Korzystanie z usług i pobieranie materiałów może wiązać się z transferem dużych ilości danych. Mogą zostać naliczone odpowiednie opłaty. Aby uniknąć kosztów związanych z transferem danych, skontaktuj się z usługodawcą sieciowym i rozważ zakup odpowiedniego planu taryfowego.

Jak działa funkcja automatycznego przełączania trybów dziennego i nocnego w aplikacji Nokia Nawigacja? Czy funkcja ta używa czujnika światła, czy też zmienia tryb na podstawie godziny?

Tryby zmieniane są na podstawie pory dnia. Tryb nocny włącza się mniej więcej w czasie zachodu słońca w Twojej lokalizacji, natomiast tryb dzienny jest aktywowany o świcie.

Ponadto aplikacja Nokia Nawigacja automatycznie włącza tryb nocny, gdy znajdujesz się w miejscu, w którym może być ciemno, np. w tunelu.

Jeśli chcesz wyłączyć opcję automatycznego przełączania trybów, możesz to zrobić, ustawiając tryb dzienny lub nocny w trybach map po wybraniu opcji Ustawienia > Kolory mapy.

W których krajach dostępna jest funkcja Moje dojazdy usługi Nokia Nawigacja?

Funkcja Moje dojazdy została najpierw udostępniona w USA, ale przez sieć komórkową dodawane są aktualizacje dotyczące innych krajów.

Czy firma Nokia zbiera dane o mojej lokalizacji, gdy prowadząc samochód, korzystam z funkcji Moje dojazdy w usłudze Nokia Nawigacja?

Nie, te dane są zapisywane tylko w pamięci Twojego telefonu. Aby usunąć z pamięci telefonu dane dotyczące dojazdu, wybierz kolejno: ikonę opcji > Ustawienia > Wyczyść historię > Dane dojazdów.

Czy można utworzyć kopie zapasowe lub przeprowadzić synchronizację ulubionych w aplikacji Nokia Nawigacja w telefonie z systemem Windows Phone?

Nie. Niestety obecnie nie ma możliwości tworzenia kopii zapasowej ulubionych w aplikacji Nokia Nawigacja ani synchronizowania tych materiałów z usługą maps.nokia.com. Jeśli usuniesz i powtórnie zainstalujesz aplikację Nokia Nawigacja, konieczne będzie ponowne utworzenie ulubionych.

Czy adres zapisany w ulubionych w aplikacji Nokia Nawigacja jest automatycznie dodawany do ekranu startowego jako dynamiczny kafelek?

Nie, to Ty decydujesz, które ulubione elementy zamieścisz na ekranie startowym. Wszystkie adresy można zapisać w ulubionych, ale zalecamy, by tylko te najważniejsze umieszczać na ekranie startowym. Dzięki temu ekran startowy pozostanie przejrzysty.

Aby zapisać miejsce jako ulubione:

 1. Wyszukaj miejsce, a następnie wybierz je z listy sugerowanych dopasowań.
 2. Wybierz ikonę gwiazdki.

Aby przypiąć ulubiony element do ekranu startowego:

 1. Przejdź do widoku Ulubione, wybierając kolejno ikonę opcji i Ulubione.
 2. Wybierz i przytrzymaj miejsce, a następnie wybierz Przypnij do ekranu startowego.

Jak zaktualizować usługę Nokia Nawigacja w telefonie Nokia z systemem Windows Phone?

Możesz zainstalować najnowszą wersję aplikacji Nokia Nawigacja za pomocą usługi Microsoft Marketplace:

 • Wybierz Marketplace.
 • W menu głównym usługi Marketplace zaznacz i zainstaluj aktualizacje lub wyszukaj aplikację Nokia Nawigacja i ją zainstaluj, jeśli nie jest ona dostępna w Twoim telefonie.

Jeśli w Twoim telefonie zainstalowano aplikację Nokia Nawigacja, a w usłudze Marketplace nie ma żadnych aktualizacji, oznacza to, że masz już najnowszą wersję usługi Nawigacja.

Jak zaktualizować dane map dla aplikacji Nokia Nawigacja w telefonie Nokia z systemem Windows Phone?

Aby zainstalować najnowsze dane map w telefonie, należy odinstalować aplikację Nokia Nawigacja i zainstalować ją ponownie, a następnie jeszcze raz pobrać dane map:

 • W menu aplikacji dotknij i przytrzymaj Nokia Nawigacja.
 • Wybierz opcję Odinstaluj.
 • Uruchom usługę Marketplace.
 • Wyszukaj pozycję „Nokia Nawigacja”.
 • Dotknij, aby zainstalować usługę Nokia Nawigacja.
 • Po zakończeniu instalacji dotknij i przytrzymaj aplikację Nokia Nawigacja, a następnie wybierz opcję Przypnij do ekranu startowego, aby dodać aplikację Nokia Nawigacja do ekranu startowego.
 • Uruchom aplikację Nokia Nawigacja.
 • Wybierz Więcej > Ustawienia > Zarządzaj mapami, aby pobrać na telefon najnowsze mapy krajów.

Najczęściej zadawane pytania – Nokia Mapy 2.5

 

Gdzie znajdę instrukcję użytkownika?

Instrukcja użytkownika dostępna jest w dwóch wersjach – online oraz w pliku PDF.

Czy do korzystania z aplikacji Nokia Mapy do telefonu z systemem Windows Phone potrzebne jest konto Nokia?

Nie, ale aby zsynchronizować ulubione z witryną maps.nokia.com, musisz zalogować się na koncie Nokia.

Czy mogę przenieść ulubione z aplikacji Nokia Mapy w telefonie z systemem Symbian do urządzenia z systemem Windows Phone?

Tak. Aby to zrobić, wystarczy zsynchronizować ulubione w telefonie z systemem Symbian z witryną maps.nokia.com. Instrukcje dotyczące synchronizacji znajdziesz w podręczniku użytkownika telefonu.

Ulubione z witryny maps.nokia.com zostaną automatycznie zsynchronizowane z Twoim telefonem z systemem Windows Phone, gdy zalogujesz się na koncie Nokia przy użyciu telefonu.

Jak zsynchronizować ulubione w aplikacji Nokia Mapy w telefonie z systemem Windows Phone?

Ulubione można automatycznie lub ręcznie zsynchronizować z usługą online w witrynie maps.nokia.com.

Synchronizacja automatyczna:

 • Aby włączyć synchronizację automatyczną podczas uruchamiania aplikacji Nokia Mapy, wybierz Ustawienia > Synchronizuj ulubione > Włączono.

Synchronizacja ręczna:

 • Naciśnij ikonę synchronizacji w menu Ulubione.

Aby móc zsynchronizować ulubione, musisz zalogować się na konto Nokia. W tym celu wybierz Więcej > Zaloguj się w menu głównym aplikacji Mapy (jeśli logowanie nie nastąpiło wcześniej).

Planuję wycieczkę do Paryża. Miejsca, które zamierzam zwiedzić, mam zapisane jako ulubione w aplikacji Nokia Mapy. Czy jest jakiś prosty sposób, by przy użyciu telefonu z systemem Windows Phone sprawdzić, które z tych miejsc znajduje się najbliżej?

Ulubione będą oznaczone na mapie ikonami gwiazdek. Aby wyświetlić adres miejsca, wybierz ikonę gwiazdki.

Aby wyświetlić listę ulubionych wraz z informacjami dotyczącymi odległości każdego z nich od Twojej bieżącej lokalizacji, wybierz ikonę ulubionych na pasku narzędzi.

Jak w aplikacji Nokia Mapy w telefonie Lumia zaplanować trasę rozpoczynającą się z innego miejsca niż moja bieżąca lokalizacja?

Trasę między dowolnymi lokalizacjami można zaplanować w następujący sposób:

 • Wybierz Opcje > Wskazówki.
 • Wybierz rodzaj transportu (pieszo, transport publiczny lub autem).
 • Wybierz opcję Z i wyszukaj lokalizację początkową. Wybierz żądane miejsce na mapie lub wybierz je na liście wyszukiwania.
 • Wybierz opcję Do i wyszukaj lokalizację docelową. Wybierz żądane miejsce na mapie lub wybierz je na liście wyszukiwania.
 • Jeśli trasa jest widoczna, dotknij strzałki w dół znajdującej się w prawym dolnym rogu, aby wyświetlić szczegóły trasy.

Można także wybrać punkty początkowy i końcowy danej trasy na mapie:

 • Naciśnij i przytrzymaj punkt początkowy na mapie, a następnie dotknij ikony miejsca.
 • Wybierz opcję wskazówki z tego miejsca.
 • Wybierz rodzaj transportu (pieszo, transport publiczny lub autem).
 • Dotknij mapy u góry ekranu, aby przejść do widoku mapy.
 • Naciśnij i przytrzymaj punkt końcowy na mapie, a następnie dotknij ikony miejsca.
 • Wybierz opcję wskazówki do tego miejsca.

Planowanie trasy z lokalizacji innej niż bieżąca wymaga zainstalowania w telefonie aplikacji Nokia Mapy w wersji 2.5 lub nowszej.

Jak ocenić i opisać miejsce w aplikacji Nokia Mapy w telefonie z systemem Windows Phone?

Aby ocenić miejsce:

 • Naciśnij miejsce, które chcesz ocenić.
 • Przesuń palcem w lewo lub w prawo do momentu pojawienia się menu recenzje.
 • Wybierz polecenie dodaj recenzję.
 • Wybierz liczbę gwiazdek, które chcesz przyznać miejscu, a następnie napisz krótką recenzję. (Aby ocena i recenzja mogły być przesłane, ta druga musi składać się z co najmniej 20 znaków).
 • Wybierz polecenie załaduj.

Aby ocenić i opisać miejsce, trzeba najpierw zalogować się na swoim koncie Nokia.

Czy istnieje limit rozmiaru zdjęć, które można dodać do miejsca w aplikacji Nokia Mapy do telefonu z systemem Windows Phone?

Nie. Rozmiary zdjęć są automatycznie dostosowywane podczas przesyłania.

W jaki sposób moja recenzja miejsca zamieszczona w aplikacji Nokia Mapy do telefonu z systemem Windows Phone będzie widoczna dla innych użytkowników usługi Nokia Mapy (Nokia Maps)?

Użytkownicy usługi Nokia Mapy (Nokia Maps) będą mogli wyświetlić Twoją recenzję w witrynie maps.nokia.com lub w swoich telefonach.

Aby wyświetlić recenzje miejsca dodane przez inne osoby:

 • W witrynie maps.nokia.com wybierz miejsce na mapie, a następnie wybierz Więcej szczegółów > Recenzje.
 • W aplikacji Nokia Mapy do telefonu z systemem Windows Phone wybierz ikonę miejsca na mapie i dymek z informacjami, a następnie przesuń palcem do opcji Recenzje.
 • Jeśli korzystasz z innego telefonu Nokia, zapoznaj się z podręcznikiem użytkownika.

Jak zalogować się na konto Nokia w aplikacji Nokia Mapy w telefonie z systemem Windows Phone?

Aby zalogować się na swoje konto Nokia, wybierz Więcej > Zaloguj się w menu głównym aplikacji Mapy, a następnie wprowadź swoją nazwę użytkownika Nokia i hasło. Wylogowanie nastąpi dopiero po wybraniu opcji Wyloguj się.

Jeśli chcesz zsynchronizować ulubione z witryną maps.nokia.com, musisz zalogować się na konto Nokia.

Czy planując trasę w aplikacji Nokia Mapy w telefonie Lumia, można dodać punkty trasy?

Nie, nie jest to możliwe. Aby zaplanować trasę przez określone punkty, utwórz oddzielne trasy dla wszystkich etapów podróży.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie koniecznie odwiedź dział Pomocy na stronie Nokia Polska. Alternatywnie możesz poszukać odpowiedzi lub zadać pytanie na forum Nokia Support Discussions w dziale Navigation. Forum dostępne tylko w języku angielskim.

Źródło: opracowanie własne, nokia.pl