Najnowsze statystyki Windows Phone na świecie i w Polsce od AdDuplex

Sieć reklamowa AdDuplex regularnie publikuje statystyki dotyczące systemu Windows Phone. W najnowszych statystykach znajdziemy między innymi informacje o najpopularniejszych telefonach na świecie oraz w Polsce. Dowiemy się również jaką popularnością cieszy się system Windows 10 Mobile oraz jaka wersja systemu Windows Phone jest zainstalowana na telefonach.

Telefony globalnie

Powyższy wykres przedstawia podział na najpopularniejsze telefony na świecie. Króluje Nokia Lumia 520, która posiada blisko 20% udziałów w rynku. Na drugim miejscu znalazła się Nokia Lumia 630 z niecałymi 10% a trzecie miejsce przypadło modelowi Microsoft Lumia 535.

System globalnie

Jeżeli chodzi o wersję systemu Windows Phone to tutaj nie ma żadnego zaskoczenia. Windows Phone 8.1 wraz z poprawkami Update 1 oraz Update 2 znajduje się aż na 76.7% telefonów. Udział systemów Windows Phone 8 oraz Windows Phone 7 maleje z każdym miesiącem. Co ciekawe z systemu Windows 10 Mobile korzysta aż 2.5% osób, które przystąpiły do programu Windows Insider.

Rozdzielczość

Jeżeli przyjrzymy się bliżej rozdzielczościom ekranu to na pierwszym miejscu znajdują się wyświetlacze 480×800, które występują w budżetowych modelach z fizycznymi klawiszami nawigacyjnymi. Na drugim miejscu znalazła się rozdzielczość 480×854, która występuje również w budżetowych telefonach ale z wirtualnym paskiem nawigacyjnym. Na trzecim miejscu znalazła się rozdzielczość 720×1280.

Telefony w Polsce

Jak wyglądają statystyki w Polsce? Najpopularniejszym telefonem, tak samo jak na świecie, jest model Nokia Lumia 520, która posiada aż 12,5%. Na drugie miejsce po 3,5% wzroście awansował model Microsoft Lumia 535. Brązowy medal przypadł Lumii 625.

Dziękuję Zbyszek za informację!