Najnowsze statystyki sprzedażowe telefonów z systemem Windows

Nie jest tajemnicą, że Microsoft restartuje mobilny segment swojej działalności co doskonale widać w statystykach sprzedażowych w poszczególnych kwartałach zeszłego roku. Tendencja udziałów w sprzedaży mobilnego systemu Windows maleje z miesiąca na miesiąc i w najbliższym czasie nie zanosi się na jakikolwiek wzrost. Brak nowych urządzeń to główny powód dalszych spadków sprzedażowych telefonów z systemem firmy Microsoft.

W poniższej tabeli (via MSPoweruser) znajduje się trzymiesięczne porównanie udziału mobilnych systemów w sprzedaży w poszczególnych krajach za rok 2015 oraz 2016. Ostatnim bastionem mobilnego systemu Windows jest Japonia, gdzie sprzedaż wzrosła w badanym okresie czasu.

Niekwestionowanym królem pozostają telefony z systemem Android, które są najchętniej kupowanymi urządzeniami niemalże we wszystkich badanych krajach. Wyjątkiem ponownie jest Japonia, gdzie smartfony z systemem iOS wysunęły się na prowadzenie. Patrząc na największe europejskie państwa (Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, UK) Android posiada 72.4% (wzrost o 1.7%) udział w sprzedaży nowych telefonów, iOS posiada 24.6% (wzrost o 2.8%) a Windows jedynie 2.8% ze spadkiem 4.1%.

Dopóki w sprzedaży nie pojawią się nowe telefony z systemem Windows to niestety tendencja spadkowa nie ulegnie zmianie. Na tę chwilę wybór nowych smartfonów z mobilymi okienkami jest znikomy. W tym roku firma HP ma zaprezentować nowy telefon oraz w niedługim czasie do Europy ma trafić telefon Alcatel IDOL 4S jednak to w dalszym ciągu zbyt mało, aby zawojować rynek telefonów.