Najnowsza wersja NSU for Retail potrafi przywracać telefony Nokia Lumia WP8

Jeżeli Twój telefon Nokia Lumia WP8 z bliżej nieokreślonych powodów nie chce się uruchomić lub widzisz na ekranie obracające się koła zębate, które nie znikają po wykonanym formatowaniu telefonu to koniecznie zapoznaj się z aplikacją Nokia Software Updater for Retail. Dzięki aplikacji możemy zaktualizować oprogramowanie naszego telefonu ale również przywrócić telefon do działania w przypadku problemów z uruchomieniem.

Nokia Software Updater for Retail

Do tej pory aplikacja pozwalała jedynie na aktualizację oprogramowania naszego telefonu do wersji zgodnej z naszym numerem produktowym. Najnowsza odsłona aplikacji wprowadza również opcję do przywracania telefonów Nokia Lumia WP8.

Co nowego w NSU for Retail 4.1.0?

  • Przywracanie telefonów WP8, które nie uruchamiają się poprawnie (Dead phone recovery for WP8 devices that do not boot up correctly).
  • Poprawki błędów od wersji 3.0.8 (Bug fixes for errors found after 3.0.8).

Aby rozpocząć proces przywracania musimy kliknąć w „Moje urządzenie się nie uruchamia” i postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlającymi się na ekranie. Proces może trwać dosyć długo ponieważ jednym z etapów jest pobieranie oprogramowania, które może ważyć nawet powyżej 1GB.

Najnowszą wersję NSU for Retail dla systemów Windows 7 oraz Windows 8 możecie pobrać z tego odnośnika (104MB). Pamiętajcie, że wszystkie czynności związane z wgrywaniem oprogramowania wykonujecie na własną odpowiedzialność. Niestety nie miałem jeszcze okazji aby przetestować nową funkcjonalność aplikacji.