Najnowsza wersja NSU for Retail potrafi przywracać telefony Nokia Lumia WP8

Jeżeli Twój telefon Nokia Lumia WP8 z bliżej nieokreślonych powodów nie chce się uruchomić lub widzisz na ekranie obracające się koła zębate, które nie znikają po wykonanym formatowaniu telefonu to koniecznie zapoznaj się z aplikacją Nokia Software Updater for Retail. Dzięki aplikacji możemy zaktualizować oprogramowanie naszego telefonu ale również przywrócić telefon do działania w przypadku problemów z uruchomieniem.

Nokia Software Updater for Retail

Do tej pory aplikacja pozwalała jedynie na aktualizację oprogramowania naszego telefonu do wersji zgodnej z naszym numerem produktowym. Najnowsza odsłona aplikacji wprowadza również opcję do przywracania telefonów Nokia Lumia WP8.

Co nowego w NSU for Retail 4.1.0?

 • Przywracanie telefonów WP8, które nie uruchamiają się poprawnie (Dead phone recovery for WP8 devices that do not boot up correctly).
 • Poprawki błędów od wersji 3.0.8 (Bug fixes for errors found after 3.0.8).

Aby rozpocząć proces przywracania musimy kliknąć w „Moje urządzenie się nie uruchamia” i postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlającymi się na ekranie. Proces może trwać dosyć długo ponieważ jednym z etapów jest pobieranie oprogramowania, które może ważyć nawet powyżej 1GB.

Najnowszą wersję NSU for Retail dla systemów Windows 7 oraz Windows 8 możecie pobrać z tego odnośnika (104MB). Pamiętajcie, że wszystkie czynności związane z wgrywaniem oprogramowania wykonujecie na własną odpowiedzialność. Niestety nie miałem jeszcze okazji aby przetestować nową funkcjonalność aplikacji.

 • krzysiwonka

  Co mam rozumieć przez stwierdzenie że wszystkie czynności związane z wgrywaniem oprogramowania wykonuje na własną odpowiedzialność?

  • Portal NokiaWindowsPhone.pl nie ponosi odpowiedzialności za powstałe uszkodzenia lub inne problemy z powodu skorzystania z aplikacji NSU for Retail.

 • krzysiwonka

  I pytanie następne: czy dzięki temu programowi mogę zaaktualizować swoją Lumie 720 z Pleya? Bo zanim łaskawy Play da aktualizacje przez OTA to prędzej się emerytury doczekam. I czy aktualizując w/w programem stracę wszystkie zainstalowane aplikacje, kontakty lub notatki? Noi prosiłbym o krótki opis gdyby się dało zaaktualizować to jak to zrobić?

  • Podłącz telefon i zobaczy czy NSU pokazuje dostępną aktualizację. Przed aktualizację musisz wykonać kopię ważnych elementów takich jak kontakty, media czy kalendarz.

 • Sebastian

  Faktycznie aktualizuje 🙂

 • Sebastian

  Trochę się zdziwiłem (bo nic innego nie chciało aktualizować) nawet wgrywa najnowszą wersję softu. (klikając aktualizuj w telefonie twierdzi, że jest aktualne a tak naprawdę nie jest).

  Jestem ciekaw czy „odbranduje” soft. Na razie jestem w trakcie zabawy.

 • Sebastian

  Nie było łatwo 🙂 Nie chciało iść jak już sobie odpuściłem to poszło. (zatrzymywało się na 10%)

  To jest trochę takie dziwne.
  Pewnie może się różnić w zależności od modelu ale w tym przypadku (asha 503 (bardzo oporny telefon)) trzeba wyłączyć podłączyć do komputera kablem usb kliknąć dalej w aplikacji i przytrzymać przycisk włączania przez około sekundę. Naprawdę ciężko wyczuć i się domyślić a aplikacja podpowiada zupełnie coś innego przy tym błędzie (że wyłączyć i włączyć i dopiero wtedy kliknąć przycisk dalej)
  *Po prostu to jest na wyczucie. (komunikaty mogą wprowadzać w błąd)

  Ogólnie wyszło.
  Ale można się spodziewać problemów.

  Nawet się nie spodziewałem bo w google nie znalazłem aby komukolwiek samemu się udało zaktualizować ten telefon.

 • Sebastian

  Jeżeli chodzi o lumie to raczej problemów nie będzie.

  (Chyba, że jest zepsuta)