Najlepsze przenośne akcesoria zaprezentowane przez Microsoft w 2014 roku

Microsoft przygotował zestawienie najlepszych akcesoriów, które zostały zaprezentowane w tym roku. Na liście znalazły się akcesoria, które wspomagają naszą codzienną aktywność oraz umilają nam czas. Zapraszam do przejrzenia najlepszych przenośnych urządzeń w 2014 roku.

Microsoft Band

Jest to opaska na rękę, która posiada wbudowane czujniki, dzięki którym może śledzić nasz puls, ilość kroków czy ogólną aktywność. Wraz z opaską Microsoft uruchomił usługę Microsoft Health, która ma wspierać zbieranie danych oraz ich przetwarzanie.

Dostępność i cena

Niestety akcesorium jest dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Jego cena waha się w granicach od 350 do 450 dolarów.

Microsoft Band

 

Bezprzewodowa ładowarka Nokia DT-903

To nowa generacja bezprzewodowego ładowania. DT-903 wie, kiedy telefon potrzebuje energii i sygnalizuje, że należy rozpocząć ładowanie. Dodatkowo poprzez delikatne podświetlenie daje znać o nowym powiadomieniu oczekującym na smartfonie. Ładowarka będzie współpracować z telefonami z systemem Windows Phone 8.1 Update 1 za pomocą Bluetooth LE. Akcesorium poinformuje nas o niskim stanie baterii w naszym telefonie za pomocą pulsującego światła. Ładowarka potrzebuje najnowszej wersji systemu Windows Phone 8.1 Update 1 (Lumia Denim). Działa również na systemie Preview for Developers.

Dostępność i cena

Ładowarkę możecie znaleźć na największym portalu aukcyjnym w Polsce w cenie ok. 240zł.

Nokia DT-903

 

Lokalizator Nokia Treasure Tag

Treasure Tag to akcesorium, za pomocą którego znajdziemy zgubione klucze, torby czy inne ważne przedmioty. Za pomocą urządzenia użytkownicy posiadający telefon Lumia z systemem Windows Phone będą mogli śledzić przedmioty w połączeniu z dedykowaną aplikacją o tej samej nazwie.

Dostępność i cena

Akcesorium możecie kupić bez problemu w różnych sklepach w cenie ok. 100zł.

Lokalizator Nokia Treasure Tag WS-2

 

Lokalizator Nokia Treasure Tag Mini

Wersja mini jest cieńsza o połowę od pełnowymiarowej wersji Treasure Tag. Posiada te same funkcje z dwoma wyjątkami. Nie posiada wbudowanego czujnika NFC oraz nie wydaje żadnych dźwięków.

Dostępność i cena

Za pomniejszoną wersję będziecie musieli zapłacić ok. 55zł. Akcesorium znajdziecie w wielu internetowych sklepach.

Lokalizator Nokia Treasure Tag Mini WS-10

 

Głośnik Coloud Bang

Nieduże, trójkątne urządzenie równie dobrze sprawdzi się na kameralnej domówce, jak i podczas grillowania na działce. Głośniki można podłączyć szeregowo, dzięki czemu sprawdzą się również na większych spotkaniach. Coloud Bang MD-1C nawiązują kolorystycznie do nowych smartfonów z rodziny Lumia 630 i 530. Głośnik można do nich podłączyć za pośrednictwem wejścia słuchawkowego mini jack 3,5 mm.

Dostępność i cena

Głośnik dostępny w wielu sklepach. Coloud w różnych kolorach możecie kupić w cenie ok. 60zł.

Coloud Bang MD-1C

 

Przenośna ładowarka Microsoft DC-21

Ładowarka została wyposażona w ogromną baterię o pojemności 6000mAh, dzięki czemu szybko naładujesz swój telefon do pełna. Posiada nieduży rozmiar, dzięki czemu zawsze możesz ją mieć przy sobie w podróży.

Dostępność i cena

Za przenośną ładowarkę Microsoft DC-21 zapłacimy ok. 158zł. W tym wypadku również nie ma problemów z dostępnością.

Microsoft Portabl Power

 

Adapter do wyświetlania zawartości ekranu HD-10

Adapter do wyświetlania zawartości ekranu HD-10 pozwala bezprzewodowo podłączyć smartfon do ekranu z gniazdem HDMI i wyświetlić materiały ze smartfona. To doskonały sposób na prowadzenie prezentacji bądź oglądanie zdjęć wspólnie z rodziną. Za pomocą akcesorium będziemy mogli oglądać nasze materiały w rozdzielczości Full HD (1080P) na ekranie naszego telewizora. Dzięki HD-10 zobaczymy na dużym ekranie gry Xbox, zdjęcia czy prezentacje PowerPoint.

Dostępność i cena

Adapter bez problemu kupicie w internecie w cenie ok. 290zł. Możecie również spróbować swoich sił w konkursie zorganizowanym przez Microsoft. Możecie wziąć udział w konkursie do 12 stycznia 2015.

Adapter HD-10

 

Minigłośnik Bluetooth Nokia MD-12

Urządzenie posiada niewielkie wymiary oraz dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych. Głośnik został wyposażony w łączność Bluetooth wspomaganą przez NFC. Wyjątkowo kompaktowy i bajecznie kolorowy głośnik MD-12 mieści się nawet w kieszeni. Doskonale sprawdza się podczas nagłych wyjazdów. Model MD-12 został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, takie jak wbudowany układ wytwarzający potężny efekt basów na niemal dowolnym podłożu.

Dostępność i cena

W tym wypadku również znajdziecie sporo ofert w internecie w okolicach 130zł.

Minigłośnik Bluetooth Nokia MD-12

 

Najbardziej czekam na przystępną cenowo opaskę Microsoft oraz bezprzewodową ładowarkę Nokia DT-903. A czy Wy również chcecie kupić jakieś akcesoria? A może czekacie, podobnie jak ja, na ich dostępność w Polsce? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej.

Źródło: Lumia Conversations