• Gry
  • Komentarze: 0

Najlepsza gra słowna Wordament otrzymuje aktualizację 2.6.2.0

Jedną z moich ulubionych gier dostępnych w sklepie Windows Phone jest Wordament. Jest to gra słowna, w której układamy kolejne słowa przesuwając palec po planszy z 16 literami. Gra posiada osiągnięcia Xbox oraz tzw. trygramy czyli specjalnie przygotowane plansze z wyzwaniami. Naszym zadaniem jest zdobywanie punktów – oczywiście im więcej tym lepiej. Zapraszam do wspólnej gry z najnowszą odsłoną Wordament!

Wordament dla Windows Phone

Po co grać z jednym przeciwnikiem na raz, skoro można zagrać z tysiącami? Wordament® to turniej słowny, rozgrywający się w czasie rzeczywistym. Wszyscy gracze rywalizują ze sobą jednocześnie na tej samej planszy. Poszczególne rundy oferują wyzwania takie jak 2- lub 3-literowe płytki, słowa tematyczne, rundy na czas i wiele więcej. Możesz wykazać się na wiele sposobów: znajdź największą możliwą liczbę słów, pokonaj swoich znajomych w pojedynku albo pobij swój rekord. To, w jaki sposób wygrasz, zależy tylko od Ciebie. Wordament śledzi Twoje postępy, aktualizując na bieżąco statystyki Twojej rozgrywki, zawierające informacje o najlepszym znalezionym słowie, całkowitym wyniku, najwyższym wyniku za słowo, zajętych pierwszych miejscach i wiele więcej. Dzięki Rankingowi Xboxa dowiesz się, kto jest mistrzem danego dnia, godziny i wszechczasów. Pnij się w tabelach, osiągając najlepsze wyniki i zbierając pochwały. Czy to Ty zostaniesz naszym kolejnym mistrzem?

Poniżej zamieszczam ogólną listę zmian dla wersji 2.6. Nie wiadomo jakie zmiany wprowadzono w najnowszej wersji 2.6.2.0. Prawdopodobnie są to jedynie drobne poprawki i usprawnienia.

Co nowego w Wordament 2.6?

  • Wsparcie techniczne w języku ojczystym dla urządzeń i rozdzielczości systemu Windows 8.
  • Nowe języki: turecki i norweski.
  • Poprawiono problem z brakiem łączności z Xbox Live.
  • Wsparcie dla urządzeń z systemem Android (od wersji Ice-cream Sandwich).

Zmiany zauważone przeze mnie w wersji 2.6.2.0:

  • Poprawiono grafiki oraz ich layout na telefonach z rozdzielczością Full HD.
  • Wersja widoczna w aplikacji to 2.8.

Gra jest dostępna w całości w języku polskim. Na planszy nie widać polskich znaków diakrytycznych ale wszystkie samogłoski posiadają swoje odpowiedniki. Literę A można zastosować jako literę Ą czy C jako Ć. Występuje kilka niedoróbek jeżeli chodzi o zasób polskich słów oraz ich poprawność ale mimo wszystko Wordament zasługuje na pięć gwiazdek. Należy jednak pamiętać, że polski słownik w grze jest w wersji beta. Polecam wszystkim fanom gier słownych i nie tylko! Zapraszam również do wspólnej rywalizacji – mój nick to nismonet.

Gra jest dostępna zarówno dla telefonów Windows Phone 7.5, Windows Phone 7.8, Windows Phone 8 jak i Windows Phone 8.1. Ponadto w grę mogą również zagrać właściciele systemu iOS oraz od niedawna posiadacze urządzeń z systemem Android. Wersja 2.6.2.0 przeznaczona jest dla telefonów WP8 a wersja 2.6.0.0 dla WP7.x. Więcej informacji o grze oraz tablice z wynikami znajdują się na stronie wordament.com.

Wordament

Cena: bezpłatne

Wydawca: Microsoft Studios

Pobierz Wordament na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR