Najczęstsze problemy z Windows 10 PC przed, w trakcie i po wykonaniu aktualizacji (update)

System Windows 10 już jest. Aktualizacja rozpoczęła się wczoraj i wszystkie osoby, które posiadają kwalifikowany system na swoich komputerach mogą rozpocząć aktualizację do najnowszej wersji systemu. Niestety jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach mogą pojawić się błędy, które zakłócą pracę instalatora lub nawet samego systemu Windows. Zobaczcie jakie są najczęściej występujące problemy oraz opis ich rozwiązania.

[textblock style=”2″]Kiedy otrzymam swoje darmowe uaktualnienie do Windows 10?”[/textblock]

[textblock style=”1″]Jeżeli dokonałeś rezerwacji swojego darmowego uaktualnienia, już niedługo je otrzymasz.

Bierzesz udział w największym wydarzeniu jeżeli chodzi o uaktualnianie oprogramowania i staramy się aby wszyscy użytkownicy doświadczyli tego w jak najlepszy sposób.
Twoje powiadomienie o gotowości do uaktualnienia wkrótce się pojawi – może się to wydarzyć w ciągu kilku dni lub tygodni.

Nie możesz czekać? Zaawansowani użytkownicy mogą użyć Media Creation Tool aby wykonać instalacje od razu na wielu urządzeniach.[/textblock]

[textblock style=”2″]Błąd instalacji 80240020 w Windows Update[/textblock]

[textblock style=”1″]Powyższy komunikat wskazuje na to, że nie można ukończyć pierwszego etapu instalacji. Jest to największe wydarzenie jeżeli chodzi o uaktualnianie oprogramowania i staramy się, aby wszyscy użytkownicy mieli tylko pozytywne doświadczenia z tym związane. Zalecamy cierpliwość, zanim komputer otrzyma powiadomienie o gotowości do uaktualnienia, a następnie wykonanie poniższych kroków.

Zwróć uwagę, że nie ma problemu z rezerwacją czy pobieraniem uaktualnienia. Pobrane uaktualnienie nie jest uszkodzone jak twierdzą niektórzy i otrzymasz powiadomienie o uaktualnieniu w kolejnych dniach czy tygodniach gdy twoje urządzenie będzie gotowe.

Jeżeli nie możesz się doczekać swojego uaktualnienia i jednocześnie jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem, możesz zmodyfikować poniższe klucze rejestru, aby wykonać instalację od razu.

Ostrzeżenie: Jeżeli dokonasz zmian w rejestrze w sposób nieodpowiedni, możesz napotkać poważne problemy. Przed zmodyfikowaniem rejestru, wykonaj jego kopię zapasową w razie wystąpienia problemów.

1. Odnajdź klucz rejestru:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade]
2. Powinien on istnieć w powyższej lokalizacji. Jeżeli nie, utwórz go.
3. Utwórz nową wartość typu DWORD (32 bitowy) o nazwie „AllowOSUpgrade” (bez cudzysłowia) i ustaw jej wartość na 0x00000001.

Gdy już klucz zostanie zmodyfikowany, zamknij i uruchom ponownie pulpitową wersję Panelu sterowania, przejdź do Windows Update i kliknij Wyszukaj aktualizacje. Powinien być teraz dostępny przycisk Rozpocznij aby uaktualnić do Windows 10. Uwaga: użytkownicy Windows 8.1 muszą przejść do pulpitowej wersji Panelu sterowania, a nie do nowej wersji interfejsu Windows Update.[/textblock]

[textblock style=”2″]Ustawienia nie uruchamiają się, lub zamiast nich uruchamia się Sklep[/textblock]

[textblock style=”1″]Zdajemy sobie sprawę z problemu z Windows 10, który może powodować, że aplikacja Ustawienia nie uruchamia się, lub uruchamia się Sklep zamiast Ustawień. Stworzyliśmy narzędzie naprawcze, które można pobrać z tej strony. Powinno ono rozwiązać problem.

Po kliknięciu odnośnika:

 1. Naciśnij Uruchom
 2. Potwierdź klikając Tak ostrzeżenie o zabezpieczeniach
 3. Narzędzie powinno się uruchomić

Po zakończeniu pracy narzędzia wyszukaj Ustawienia z menu Start i uruchom plikację Ustawienia.[/textblock]

[textblock style=”2″]Uaktualnienie do Windows 10 zawiesiło się[/textblock]

[textblock style=”1″]Na niektórych komputerach pobieranie Windows 10 może zająć sporo czasu, w zależności od jakości połączenia internetowego, ilości danych do przeniesienia i wydajności komputera. W niektórych przypadkach, może to trwać nawet 24 godziny, a więc bądź cierpliwy. Jeżeli twój dysk twardy sygnalizuje pracę, najprawdopodobniej instalacja idzie powoli do przodu.

istnieje kilka specyficznych punktów w których pasek postępu może znacznie zwolnić i będzie sprawiał wrażenie jakby się zatrzymał:

 • Na czarnym tle z błękitnym okręgiem przy 30-39 procentach, podczas gdy Windows pobiera dynamicznie aktualizacje dla Windows 10
 • Ponownie przy 96%, gdy Windows jest zajęty wykonywaniem kopii zapasowej twoich danych.
 • Podczas gdy wyświetlana jest informacja „Trwa to trochę dłużej niż zwykle aby skonfigurować twoje urządzenie, ale powinno być ono wkrótce gotowe”.

Jeżeli uaktualnienie idzie bardzo wolno, spróbuj odłączyć wszystkie urządzenia USB i przewody od dodatkowych urządzeń wyświetlających. Spotkaliśmy się z przypadkami, gdzie przyspieszyło to znacznie proces pobierania.

Skontaktuj się proszę ze wsparciem technicznym lub załóż nowy wątek jeżeli trwa to dłużej niż 24 godziny gdy wyświetlany jest ten sam ekran lub postęp procentowy. Gdy to zrobisz, opisz jaki masz procesor, model komputera, kraj w którym się znajdujesz, na jakim ekranie instalacja się zawiesiła i jaki wyświetla się procentowy postęp instalacji. Agent może poprosić Cię o podanie logów z instalacji do analizy problemu.[/textblock]

[textblock style=”2″]Jak wykonać uaktualnienie na tabletach i urządzeniach z małą ilością dostępnej pamięci?[/textblock]

[textblock style=”1″]Tablety i inne urządzenia z małą ilością wolnego miejsca na dysku twardym mogą być uaktualnione do Windows 10. Chcemy, aby wszyscy mieli jak najlepsze doświadczenia związane z uaktualnieniem, a więc udostępniamy możliwość pobierania systemu w sposób zorganizowany, aby sprostać olbrzymiemu zainteresowaniu. Jako część tego procesu, jeżeli zakupiłeś nowe urządzenie z Windows 8.1 z 32 GB pamięci na dysku lub mniej, urządzenie to nie zobaczy powiadomienia o uaktualnieniu co najmniej przed 4 sierpnia. Jeżeli nie chcesz czekać do tego czasu, możesz wykonać uaktualnienie do Windows 10 za pomocą nośnika instalacyjnego utworzonego poprzez narzędzie Windows 10 media creation tool.

Gdy już zobaczysz powiadomienie, że pobieranie zostało ukończone lub rozpoczniesz instalowanie Windows 10 z nośnika, instalator w pierwszej kolejności sprawdzi kompatybilność i sprawdzi, czy masz wystarczającą ilość wolnego miejsca. Jeżeli nie masz wystarczającego miejsca na dysku, zobaczysz komunikat „Windows potrzebuje więcej przestrzeni” i zostaniesz poinformowany o ilości potrzebnego miejsca, oraz zobaczysz różne opcje instalacji systemu Windows.

Najszybszą metodą jest zwolnienie wymaganego miejsca na dysku ręcznie lub za pomocą narzędzia Oczyszczanie dysku. Postaraj się zostawić trochę więcej miejsca na dysku niż wymagane minimum, aby wymagane aktualizacje mogły zostać zainstalowane podczas instalacji.

Jeżeli twoje urządzenie to umożliwia, zobaczysz opcję instalacji systemu Windows z użyciem dysku zewnętrznego. Polecamy użycie dysku USB przy tej opcji. Zwróć uwagę na to, że komputery przenośne i tablety powinny być podłączone do zasilania podczas uaktualnienia. Jeżeli masz tylko port Micro-USB, którego używasz do zasilania urządzenia, nie będziesz w stanie użyć pamięci USB, ale możesz użyć karty SD dla tej opcji na większości urządzeń.

Kilka ważnych punktów na które warto zwrócić uwagę jeżeli chcesz użyć pamięci zewnętrznej podczas instalowania Windows 10:

 • Polecamy aby dysk zewnętrzny został sformatowany jako NTFS. Dyski, które są sformatowane jako FAT32 mogą sprawiać problemy związane z limitem wielkości plików. Zobacz jak sformatować dysk jako NTFS klikając tu.
 • Polecamy użycie dysku USB zamiast kart SD ponieważ sterowniki dla kart SD nie zostają przeniesione jeżeli urządzenie nie wspiera funkcji Connected Standby.

jeżeli zdecydujesz się użyć dysku zewnętrznego, możesz zauważyć, że jest na nim niewiele dostępnego miejsca po uaktualnieniu. Dzieje się tak dlatego, że poprzednia wersja systemu Windows nadal znajduje się na dysku twardym. Jeżeli nic nie zrobisz, starsza wersja Windows zostanie usunięta automatycznie w ciągu miesiąca, aby odzyskać wolne miejsce. Możesz zdecydować się na odzyskanie tego miejsca od razu, ale stracisz możliwość użycia funkcji odpowiedzialnej za powrót z Windwos 10 do poprzedniej wersji.

Aby odzyskać wolne miejsce od razu:
1. Otwórz Ustawienia i wybierz System, a następnie Pamięć.
2. Wybierz swój dysk systemowy (zazwyczaj dysk C:).
3. Wybierz Pliki tymczasowe.
4. W sekcji Poprzednie wersje Windows, wybierz Usuń poprzednie wersje.[/textblock]

[textblock style=”2″]Czy mogę wykonać czystą reinstalację Windows 10 po uaktualnieniu?[/textblock]

[textblock style=”1″]

Gdy już wykonasz uaktualnienie do Windows 10 w ramach oferty darmowego uaktualnienia i system zostanie aktywowany automatycznie w trybie online,  licencja Windows 10 zostaje przypisana do twojej konfiguracji sprzętowej .
Możesz sprawdzić, czy proces przebiegł prawidłowo sprawdzając status aktywacji otwierając Ustawienia >> Aktualizacja i bezpieczeństwo >> Aktywacja – powinna być tam informacja że „System Windows został aktywowany”.
Możesz teraz wykonywać czystą instalację systemu (przykładowo możesz uruchomić komputer z nośnika instalacyjnego i instalować Windows 10) w ramach tej samej edycji Windows 10 bez wprowadzania klucza produktu:

1. Upewnij się, że twój system został aktywowany przechodząc do Ustawienia >>Aktualizacja i bezpieczeństwo >> Aktywacja. Jeżeli aktywacja nie została wykonana, kliknij przycisk Aktywuj aby ukończyć proces aktywacji.
2. Utwórz swój nośnik instalacyjny aby wykonać czystą reinstalację na tym samym komputerze poprzez kliknięcie tutaj.
3. Pomiń wpisywanie klucza podczas instalacji Windows 10. System Windows 10 aktywuje się automatycznie w trybie online na tym urządzeniu. Opcja pominięcia wpisywania klucza będzie dostępna tylko podczas uruchamiania komputera z nośnika instalacyjnego.

Automatyczna aktywacja wykona się prawidłowo po czystej instalacji Windows 10 jeżeli urządzenie zostało wcześniej uaktualnione i aktywowane online w ramach tej samej edycji Windows 10.

Nie ma możliwości aktywowania Windows 10 za pomocą klucza produktu Windows 7 lub Windows 8/8.1. Komputery uaktualnione do Windows 10 nie będą używały unikalnego klucza produktu do aktywacji – wszystkie komputery uaktualnione do Windows 10 używają tego samego, ogólnego klucza i aktywują się tylko wtedy, jeżeli uaktualnienie zostało uruchomione z poziomu Windows 7/8.

Pamiętaj o tym, że jeżeli konfiguracja sprzętowa twojego urządzenia z Windows 10 zmieni się znacząco (np. po wymianie płyty głównej), system Windows może wymagać ponownej aktywacji na tym urządzeniu. Działa to tak samo jak w poprzednich wersjach Windows (np. Windows 7 i Windows 8.1) i będziesz musiał skontaktować się w tej sprawie ze Wsparciem Technicznym.[/textblock]

[textblock style=”2″]Chciałbym zarezerwować moją darmową kopię Windows 10, ale nie widzę ikony w obszarze powiadomień.[/textblock]

[textblock style=”1″]

Jeżeli nadal nie otrzymałeś ikony aby zarezerwować twoją darmową kopię systemu Windows 10, uruchom narzędzie do Rozwiązywania Problemów, które można znaleźć w artykule Bazy Wiedzy Microsoft 3081048, „Get Windows 10” aplikacja nie pojawia się w systemie Windows 7 lub 8.1”. Po wykonanej rezerwacji zostaniesz poinformowany, kiedy Windows 10 będzie gotowy do instalacji w przyszłych dniach lub tygodniach.

Bardziej zaawansowani użytkownicy, którzy chcieliby zainstalować Windows 10 od razu bez wykonanej rezerwacji, mogą zainstalować Windows 10 używając narzędzia Media Creation Tool. Jeżeli wybierzesz tą metodę instalacji, zapoznaj się z poniższymi informacjami:

 • Musisz uruchomić instalator z poziomu działającego systemu Windows, aby być uprawnionym do darmowego uaktualnienia do Windows 10.
 • Czysta instalacja bez wykonanego wcześniej uaktualnienia nie będzie wspierana i może spowodować problemy z aktywacją.
 • Musisz wybrać edycję oraz architekturę systemu, które będą zgodne z systemem, który uaktualniasz. Możesz odnaleźć te informacje we Właściwościach systemu Windows.
 • Musisz wybrać język, który jest zgodny z systemem, z którego uaktualniasz system Windows. Powinien być to domyślny język instalacji twojego systemu Windows.

[/textblock]

[textblock style=”2″]Windows 10 pisze, że muszę się połączyć z internetem, żeby aktywować system, mimo że jestem połączony.[/textblock]

[textblock style=”1″]

Jeśli w obszarze Status aktywacji w opcjach Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Aktywacja pojawia się informacja “Połącz się z internetem, żeby aktywować system Windows”, a jesteś podłączony do internetu, naciśnij przycik Aktywuj Teraz.

Nie instaluj systemu Windows 10 na czysto, dopóki Twój komputer nie wyświetla informacji o tym, że „Windows jest aktywowany” w polu Status aktywacji. Aby uzyskać więcej informacji na temat czystej reinstalacji, zapoznaj się z wątkiem – Reinstalacja Windows 10 po uaktualnieniu

Mieliśmy tymczasowe problemy z działaniem naszych usługi aktywacji, które uniemożliwiały wykonanie aktywacji na niektórych komputerach. Problem ten został już rozwiązany.[/textblock]

[textblock style=”2″]Dziwne zachowanie Cortany i wyszukiwania po zainstalowaniu pakietu językowego.[/textblock]

[textblock style=”1″]

Zdajemy sobie z tego sprawę i pracujemy obecnie nad rozwiązaniem problemu. Jako tymczasowe obejście problemu, możesz zmienić swój język wyświetlania poprzez ustawienie ponownie języka, który był zainstalowany pierwotnie.

1. Przejdź do Ustawienia > Czas i język > Region i język
2. W sekcji Języki kliknij oryginalny język (kraj) w którym zakupiono system operacyjny
3. Kliknij Ustaw jako domyślny
4. Wyloguj się i zaloguj ponownie aby zastosować wprowadzone zmiany[/textblock]

Należy pamiętać, że są to jedynie wskazówki dotyczące najczęściej występujących problemów. Jeżeli spotkaliście się z innymi problemami i nie potraficie sobie z nimi poradzić to piszcie w komentarzach poniżej – z pewnością czytelnicy portalu w miarę możliwości podzielą się swoją wiedzą. Swoje pytania możecie również kierować bezpośrednio do firmy Microsoft za pomocą tej strony.

Źródło: Społeczność Microsoft

 • pionner

  Może nie jest to odkrywcze, ale dorzucę coś od siebie:
  Jeśli ekran miga po uruchomieniu, robi się na przemian szary i „właściwy” (znaczy to co powinno na nim być się pojawia :P), a logowanie kończy się powrotem do login screena, odpalamy tryb awaryjny i reinstalujemy sterowniki do grafiki (i możliwe że chipsetu, instalowałem oba na raz).

  • Wszystkie wskazówki są mile widziane! Nie wszyscy przecież jesteśmy informatykami.

   • pionner

    Najłatwiej tryb awaryjny odpalić poprzez załadowanie systemu (do ekranu logowania), a następnie brutalne wyłączenie przez przytrzymanie długo przycisku zasilania. Po 2-3 powtórzeniach system stwierdzi, że coś jest nie halo i postanowi się naprawić. Najpewniej nic nie wykryje i da nam wybór co dalej. Bierzemy „Zaawansowane”, potem „Ustawienia uruchamiania”, czy coś w ten deseń i wybieramy tryb awaryjny (polecam wybrać jednak z obsługą sieci, jeśli chcesz ściągnąć drivery:P).

    Niestety takie kombinacje muszą lecieć, bo jakiś geniusz w MS stwierdził, że F8 molestowane przy starcie nie może odpalać trybu awaryjnego, jak to miało miejsce do Windowsa 7.

    • Kuba Babiarz

     no wlasnie f8 nie dziala a chce zrobic recovert do w7

     • pionner

      Recover możesz zrobić z poziomu Win10, przywraca komputer do stanu sprzed aktualizacji (wszeklie zainstalowane programy). Aby to zrobić, wejdź w ustawienia, aktualizacja i zabezpieczenia, odzyskiwanie i tam wybierz powrót do win7.

    • Robert Kula

     Bo tryb awaryjny uruchamia się z poziomu Ustawień/Aktualizacje/Odzyskiwanie/Uruchamianie zaawansowane 😛 a jak system się nie uruchamia to chyba z automatu powinno się to menu pojawiać przed załadowaniem systemu

     • pionner

      W teorii z automatu, w praktyce kilka resetów trzeba mu dać żeby załapał 😛

 • Lambert Lipnicki

  Dostaję informację, że nie można zainstalować systemu na dysku Flash usb. Posiadam Windows 8.1 64bit, lenovo g500s, dysk ssd crucial mx100 256gb. Póki co skończyły mi się pomysły.

  • RDF2

   być może lenovo podpięło dysk pod USB 😉

  • na usb nie zainstalujesz, na ssd tak 😉

   • Lambert Lipnicki

    Próbuje na ssd.

  • Marcin Cieślak

   mam ten sam problem i wciąż szukam rozwiązania.
   a jak u Ciebie sytuacja?

   • Lambert Lipnicki

    Twardy format. Instalator stwierdził, że system plików jest zły i je naprawił przed instalacją.

    • Marcin Cieślak

     chciałbym uniknąć formatu mam oryginalny win8.1. Jak potem aktywować win10?
     co to znaczy system plików zły?

     • Lambert Lipnicki

      Stworzyłem usb instalacyjne z Windows 10. Przeniosłem dane na dysk zew. Następnie format dysku i instalacja Windows 8, w trakcie wybierania miejsca gdzie ma być system dostałem info, że format plików się nie zgadza czy jakoś tak. Instalator naprawili to i zainstalował win 8. Po zakończeniu od razu zainstalowałem Windows 10 z usb. System się od razu aktywował i działa bez problemu. Nie wiem co to znaczy zły format plików ale instalator to naprawil.

     • Marcin Cieślak

      hmm problem w tym ze nie mam instalki WIn 8

 • Ja po aktualizacji miałem problem z aktywacją systemu. Przez cały czas otrzymywałem komunikat aby spróbować później. Co jakiś czas klikałem w opcję Aktywuj i za którymś razem aktywacja przebiegła prawidłowo. Dlatego zalecam klikanie w opcję Aktywuj do skutku 🙂

  • Konrad Uroda-Darłak

   Ja zalecam nie panikowanie i przeczekanie gorącego okresu – jak wszystko się uspokoi to będzie lepiej.

  • nie trzeba klikać, system sam się aktywuje w momencie odciążenia serwerów – u mnie: dzisiaj 🙂

   • Jestem niecierpliwy 🙂

   • Nylu

    przycisk Aktywuj mialem ale zrobilem reset i teraz niema

  • Nylu

   mam tylko takie opcje

   • Powinien jeszcze być widoczny przycisk Aktywuj. W tym wypadku zalecam cierpliwość. Być może system sam się aktywuje.

 • MarekHabrajski

  Witam wszystkich, mam taki problem jeszcze nie dostałem informacji że mogę uaktualnić system. Czyli muszę czekać, bo zauważyłem że w Windows update jest już parę nieudanych prób aktualizacji, Ps nie uruchamiałem ich są ustawione automatycznie. Próbowałem przez Media Creation ale pod koniec wyskakuje to. Proszę o odpowiedź czy jeszcze nie nadeszła kolej na mój komp bo test zgodności wyszedł ok

  • Ktosiek

   U mnie też nic, próbuje całyczas metodą wpisywanie w CMD tej formułki i niby pobiera (i to coraz więcej, pierwsze było torhcę ponad 5Gb, później ponad 7Gb a teraz 10Gb, hmm) i nic, kończy się błędem 😛

   • Piotr

    Może oczyszczanie dysku pomoże. Ja swego czasu miałem ponad 30 GB zajęte przez poprzednie instalacje systemu Windows.

    • Ktosiek

     Ręcznie za pomocą tego programu zrobiłem i śmiga 😛

 • Krall

  Mogę użyć modyfikacji rejestru na tablecie z 32GB wewnętrznej czy coś się wtedy stanie? Chciałbym szybką aktualizacje. ;__;

  • Krall

   Działa wszystko tylko przy restarcie komputera trwa to bardzo długo.

 • Leszek Mączewski

  czy dla win 64 też tworzyć dword 32

 • Są jakieś różnice między buildem 10240 a oficjalną wersją? Ja będąc w TP na 10240 jeszcze nie dostalem aktualizacji.

  • Piotr

   Build 10240 jest oficjalną finalną wersją systemu Windows 10, więc nie masz na co czekać. Windows Insiderzy po prostu dostali RTM 15 lipca, a potem już tylko łatki poprawiające bezpieczeństwo i działanie systemu.

   • Dziękuję za odpowiedź, a ja jak głupi czekam aż mi aktualizacja wejdzie w Windows Update 😀

 • dawid-321

  Jak już zaktualizujecie sobie system, to odczytajcie sobie klucz produktu za pomocą KeyFindera. Dzięki temu będziecie mogli sobie zainstalować Windows 10 na czystej partycji. Ja tak zrobiłem i działa 100%.

  • Robert Kula

   Ja też 🙂 Działa na 100%

 • Mirek

  Mam mały problem z przęglądarką. Jak ustawić ignorowanie wielkości czcionek na stronach internetowych ?

 • Leszek Mączewski

  Kaspersky działa bez problemu tylko trzeba go przeinstalować. Wszystko oki. Jedynie w menadżerze urządzeń podaje mi, że nie może znaleźć sterowników dla kart wielofunkcyjnych, ale to wszystko jest na moich czterech komputerach i w necie też nic nie znajduje

 • Grzegorz W

  Legalny Win 8.1-> od Początku w insider – >Aktywowany->RTM (aktywowany)->Czysta instalacja Win10 (właściwa wersja już po premierze) i…lipa, za nic nie mogę go aktywować, nie przypisało mi klucza do konta czy coś. Kluczyk z BIOS nie idzie.

  • nic nie rób, sam się aktywuje

  • Nylu

   Ja tez nie moge aktywowac mimo ze dzisiaj dostalem aktualizacje do w10 i nie wiem co teraz ,kopii nie zrobilem F8 nie dziala zeby zrobic recovery masakra

  • Robert Kula

   Zainstaluj build 240 Insider i pozostań na nim 🙂 on cały czas będzie aktualny i aktywny 🙂 Jedyny błąd, jaki popełniłeś to nie wyciągnięcie klucza z Win 8.1 i potem po aktualizacji do W10… Jest parę programów, które pokazują klucz tych systemów.

 • Ludzie, uspokójcie się z tą aktywacją, wczoraj były po prostu serwery przeciążone, klikałem z 500 razy i nic, a dzisiaj włączam kompa – „system aktywowany” 😀

  tak więc spokojnie

 • venipig

  Największa kupa to problem z dźwiękiem ( przynajmniej u mnie) Creative olał temat po całości.
  Reinstalacja sterowników- jest dźwięk. Restart- brak dźwięku.
  Już mam WIn 7 z powrotem.

 • Krall

  Hm, nie mogę odpalić sklepu Windows. Wersja po Insiderze, ale zawsze sklep działał.

 • Leszek Mączewski

  a mnie przy oryginalnym systemie win 8.1 przysłali mozliwość pobrania win 10 na komputer celem utworzenia nośnika

  i coś jeszcze – wycinek z listu Gabe Aul

  Zapraszamy Cię do pobrania ostatecznej wersji systemu Windows 10 na inne Twoje komputery. Twoi bliscy i znajomi też mogą poznać fascynujące funkcje systemu Windows 10. Oto jak to zrobić:

  Komputery z oryginalnym systemem Windows 7/8 — kwalifikują się do bezpłatnego uaktualnienia do systemu Windows 10 za pośrednictwem usługi Windows Update. (Możesz także przeprowadzić uaktualnienie za pomocą nośnika, przechodząc w tym celu do witryny pobierania oprogramowania Microsoft).

  Komputery z nieoryginalnym systemem Windows 7/8/10 — możesz zakupić system Windows 10 u lokalnego sprzedawcy detalicznego lub od sprzedawców detalicznych w Internecie, takich jak Microsoft Store.com.

 • Gregory32

  Brak literki ” V ” w ogólnym spisie programów …… takie małe co nie co ,system pobiera nieco więcej ramu niż poprzednik 8.1 , Ikony komputera i kosza tragiczne , jak na razie system stabilny , problemy z oprogramowaniem ale wydają już wersje pod 10

 • Tborowsk

  Proces aktualizacji przeszedłem bez problemu. Komputer Asus N551JM. Jednak po aktualizacji system nie może połączyć się z żadną siecią czy to WIFI czy LAN.

  Karty sieciowe:
  Realtek PCIe GBE Family Controller
  Intel Dual Band Wireless-N 7260

  Karty są widoczne w menedżerze urządzeń, jednak system nie wykrywa ich w połączeniach sieciowych. Mam dostępny tylko tryb samolotowy.

  Próbowałem odinstalować obecne sterowniki i zainstalować nowe sterowniki ze stron producentów – bez skutku.

  Próbowałem wobec tego powrócić do systemu Windows 8.1, ale mam informację:
  ‚Niestety, nie możesz już wrócić do poprzedniej wersji
  Pliki wymagane do przywrócenia poprzedniej wersji systemu Windows zostały usunięte z tego komputera’

  Niczego nie usuwałem, widzę na dysku folder Windows.old, który jak domyślam się potrzebny jest do przywrócenia poprzedniej wersji.

  Proszę o pomoc albo w przywróceniu dostępu do sieci albo w możliwości powrotu do starej wersji systemu.

  • niezadowolony

   Ja miałem podobny problem, pomogło wyłączenie karty i jej ponowne włączenie. Po tym sterownik sam się zaktualizował i działa już normalnie. Pozostał natomiast problem w Windows Update, bo aktualizacje ciągle wiszą na 0%.

   • Tborowsk

    Po prostu wyłączyłeś i włączyłeś?
    U mnie to nie działa.
    Muszę czekać na nowe sterowniki.

    • niezadowolony

     Tak, w menedżerze urządzeń wyłączyłem kartę.

     • Mikołaj Żak

      Mam dokładnie taki sam problem z windows Update, poradziłeś sobie jakoś z tym problemem ?

     • niezadowolony

      Po jakimś czasie same ruszyły.

 • BemolPL

  Witam Mam od rana problem z moim Windows 10. Nie mogę korzystać z aplikacji sklepu, gdy przechodzę do niego chwile się ładuje i zamyka, restartowałem system kilkukrotnie i nic, dodam że nie wyświetla mi się błąd tylko przez chwile sklep się ładuje (takie kółko z kropkami krąży) i od razu zamyka. Pomóżcie 🙂

  • Ciężko powiedzieć co może być przyczyną. Spróbuj wskazówki nr 3 z tego artykułu. Co prawda dotyczy aplikacji Ustawień ale może poradzi sobie z Twoim problemem.

   • BemolPL

    Niestety problem z włączeniem aplikacji Sklep nadal występuje 🙁 Cały czas sprawdzam w Windows Update czy jest może jakaś aktualizacja która pomoże mi uporać się z moim problemem, słyszałem że w przyszłym tygodniu ma się pojawić jakaś większa aktualizacja. Nie rozumiem jeszcze wczoraj sklep działał, dzisiaj miałem trochę więcej czasu i chciałem sobie zainstalować wszystkie potrzebne aplikacje niestety nie mogę. Może ma ktoś podobny problem i się uporał z nim i mi pomoże ?

    • Piotr

     Jeszcze można spróbować w polu wyszukiwania wpisać URUCHOM, a po otwarciu tej aplikacji wpisać komendę wsreset.exe Jest to funkcja resetowania Sklepu.

 • Robert Kula

  Najprostsza opcja CZYSTEJ aktualizacji do Windows 10 z poziomu Windows 7 lub 8.1:
  Na początku oczywiście lepiej skopiować wszystkie dokumenty, zdjęcia itp. na dysk zewn.
  1. Pobieramy za pomocą Windows 10 media creation tool odpowiedni obraz systemu (w moim przypadku Win 10 Pro x86 i x64) i tworzymy bootowalnego pendrive’a/dvd – na dvd się nie zmieści podwójny obraz systemu (ponad 5 GB).
  2. Uruchamiamy Windows 7 normalnie, potem update do Windows 10 z pendrive’a (absolutnie nie z BIOS/UEFI tylko z poziomu Mój Komputer/Jakiś dysk/Setup.exe)
  3. Po aktualizacji najlepiej zalogować się na konto Microsoft (Start/Ustawienia/Konta/Zaloguj się na konto Microsoft) i sprawdzamy czy system jest aktywowany. Jeśli tak to przechodzimy do następnego kroku.
  4. Spisujemy nowy klucz licencji Windows 10, który znajdziemy za pomocą tego programiku: http://www.download.net.pl/jak-znalezc-klucz-produktu-w-windows-8-i-windows-81/n/2507/
  4. Uruchamiamy pendrive z poziomu BIOS/UEFI i robimy czystą instalację używając nowego klucza Windows 10. Najlepiej usunąć wszystkie partycje i przestawić dysk do trybu GPT jeśli mamy kompa z UEFI a nie pokazała się nam partycja Recovery po utworzeniu pierwszej partycji. Usunięcie partycji pozwoli systemowi na nowo skonfigurować systemowe partycje ukryte, które różnią się rozmiarem w stosunku do Windows 7/8.1, a styl partycji GPT i UEFI usprawnią działanie W10.
  Sorki, że tak dużo, ale może komuś łopatologicznie pomogę 🙂

  • Dzięki za przejrzystą instrukcję. Mam pytanie odnośnie trybu GPT. Co to takiego i jak sprawdzić w jakim trybie obecnie pracuje partycja systemowa? Jakie są plusy przestawienia trybu na GPT?

   • Robert Kula

    Co to takiego znajdziesz na google różnice między GPT a MBR, np tu: technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc773223(v=ws.10).aspx . We właściwościach dysku sprawdzisz jaki typ masz. A podczas instalacji czystej, po usunięciu wszystkich dysków i stworzeniu pierwszej partycji pojawią się dodatkowe. Jeśli będą tam Recovery i EFI bodajże to będzie GPT (chyba 4 ukryte partycje mają być), a jeśli ich nie będzie to znaczy że masz MBR. Sposoby konwersji też są na necie-najlepszy z poziomu instalatora windows gdy tworzy się partycje. Ale jest jedna gwiazdka-jeśli nie masz BIOSU w wariancie UEFI to MBR w zupełności wystarczy bo głównie do jego trybu jest wymagany GPT. Jeśli nie bardzo kumasz o co biega to najlepiej zostaw tak jak masz i bedzie dobrze 🙂

 • Kuba

  Mam takie małe pytanko czy jak sformatuję mojego PC na którym już zaktualizowałem windowsa to co się stanie czy będę mógł to zrobić ponownie ??

  • Utwórz nośnik danych za pomocą Media Creation Tool i wgraj od razu Windows 10. Pomiń krok z podawaniem klucza – system sam się powinien aktywować.

   • Kuba

    Dzięki wielkie 🙂

   • BemolPL

    Mógłbyś mi pomóc 🙂 ? Otóż mam problem z tym sklepem cały czas 🙁 Swój komputer aktualizowałem przez Windows Update do Windows 10, System jednak chciałbym wgrać na czysto, nie chciałbym też utracić licencji na windows jak mam to zainstalować ? Pobrać plik ISO z systemem ze strony MS i zwyczajnie zainstalować pomijając wpisanie klczu ?

    • Nie sprawdzałem tego na swoim komputerze ale z tego co można znaleźć na stronach pomocy Microsoft to właśnie w taki sposób powinno to zadziałać. Licencji nie stracisz bowiem system już aktywowałeś. Przed wykonaniem czystej instalacji upewnij się, że Twój system jest aktywowany.

    • Robert Kula

     Użyj narzędzia KeyFinder, spisz klucz do Win 10 na wszelki wypadek. Ja tak zrobiłem po updacie. Potem z pobranego systemu zainstalowałem na czysto posługując się spisanym kluczem. Działa na 100%

     • BemolPL

      A instalację mam dokonać z biosu czy z pulpitu?

     • Robert Kula

      Aktualizację z pulpitu (pomijając przy restartach uruchamianie z nośnika, żeby nie rozpocząć instalacji na czysto, tylko zaktualizować). Natomiast jak już będziesz miał klucz to z poziomu BIOS (z resztą jeśli uruchomisz z pulpitu i wybierzesz niestandardową instalację, to poprosi, żebyś uruchomił ponownie komputer i wtedy uruchomił instalację)

  • możesz nawet dysk wymienić na nowy, nic się nie stanie

 • Terki

  Zna ktoś obejście kodu błędu C1900208, przejrzałem wszystko zgodnie z opisem na stronie M$ jest to niezgodna aplikacja bądź sterownik z W10 – to akurat guzik prawda bo mam wszystko po aktualizowane, a potencjalnie niezgodny soft odinstalowany. Dla ułatwienia dodam że mam ASUS’a F5SR z W7 Home Premium 4GB RAM

 • Maggie Lena

  a co zrobić z kodem 80070002?

 • Andrzej

  Witam mam pytanie odnośnie funkcji ”Resetowanie komputera do stanu początkowego”. Czy wyczyści mi obydwa dyski czy tylko dysk C ? Czy po wykonaniu tej operacji nadal będę miał Windows 10 czy wróci mi do Windows 7 ??

  • System pozostanie w wersji Windows 10. Dla pewności wykonaj kopię danych z pozostałych dysków.

  • Piotr

   Wyczyści tylko dysk systemowy.

  • resetowanie potrafi trwać kilka godzin, lepiej zrobić czystą instalkę z poziomu pendrive’a a ważne pliki trzymać na drugiej partycji

   • Andrzej

    A co jeśli zapyta o klucz ??

 • Marek

  Witam. Mam pytanie czy jeżeli utworzę nośnik danych za pomocą Media Creation Tool i zainstaluje go na inny PC lub laptopie to wszystko będzie działać czy raczej nie ??

  • Pierw musisz wykonać aktualizację z poziomu aktywowanego systemu Windows do nowej wersji Windows 10. Potem możesz wykonać czystą instalację.

   • zrobiłem najpierw czystą instalację i też działa, system aktywowany i przypisany do konta MS live

    • Microsoft zaleca ścieżkę, którą podałem powyżej.

  • nośnik tworzony przez MDC to normalna instalka iso, którą można używać na dowolnym komputerze bo i tak później pyta o klucz a czasem nie pyta jak masz bios-key

   trzeba tylko utworzyć odpowiednią wersję home lub pro

   • Marek

    Co to jest ten bios-key ?

    • Piotr

     Chodzi o to, że klucz licencyjny i jest w komputerach nowej generacji zapisywany w biosie, więc instalator systemu sam sobie pobiera klucz.

   • Piotr

    MCT na podstawie zainstalowanej wersji Windowsa w komputerze sam decyduje jaki system zainstalować (HOME, CZ PRO), więc nie trzeba nic dodatkowego tworzyć.

 • GhastlyDD

  Miałem na jednym PC błąd podczas pobierania (było cay czas 56MB) nie pamiętam numeru błędu ale pomogło usunięcie folderu do którego pobiera się aktualizacja.

 • Kuba

  Jak to jest z tym kluczem produktu czy jest możliwość aby go zdobyć ??

  • Klucz jest uniwersalny i jest taki sam dla wszystkich osób, które zaktualizowały system do wersji Windows 10.

   „Nie ma możliwości aktywowania Windows 10 za pomocą klucza produktu Windows 7 lub Windows 8/8.1. Komputery uaktualnione do Windows 10 nie będą używały unikalnego klucza produktu do aktywacji – wszystkie komputery uaktualnione do Windows 10 używają tego samego, ogólnego klucza i aktywują się tylko wtedy, jeżeli uaktualnienie zostało uruchomione z poziomu Windows 7/8.”

 • Mirosław Walczak

  A co mam zrobić jak pojawia się znaczek Windowsa podczas ładowania systemu i znika po 1,5s, a potem przez kolejne 25s mam pusty ekran. Później nagle pojawia się ekran logowania i pulpit. Ładowanie systemu Windows 10 trwa prawie 30s na dysku SSD! Windows 8.1 ładuje się w 6s na tym samym dysku. Zainstalowałem wszystkie sterowniki i aktualizacje.

  Laptop HP dv7-6120sw
  CPU: i5-2410m
  RAM: 8GB
  GPU: Intel HD Graphics 3000 + AMD Radeon 6490m
  DYSK: Samsung SSD 840 Evo 120GB

  • Robert Kula

   U mnie na HP Elitebook 8440p z 6 GB RAM, GeForce NVS 3100M 512 MB, Intel i5 2,66 GHz, SSD Samsung 840 EVO 256 GB ładuje się kilkanaście sekund ale nie ma włączonego RAPIDA w Samsung Magician bo na W10 póki co nie działa. Proponuję zainstalować Magiciana v 4.6 i włączyć opcję Maximum wydajności. Powyłącza zbędne rzeczy i powinien przyspieszyć start

   • Mirosław Walczak

    Sprawdzałem i nie pomogło dlatego wróciłem do Windows 8.1

    • Robert Kula

     Być może zależy od innych czynników (np. u mnie na pc w7 chodził na MBR dosyć szybko). Po czystej instalacji na GPT dłużej ładuje się UEFI pomimo trybu Ultra Fast Boot :/ SATA3, dysk HDD, 8GB RAM 1666, i5 3,4 GHz, płyta GIGABYTE

 • Jakub Fibakiewicz

  Mam błąd podczas uruchamiania systemu pisze ze jest jakiś błąd i jak system chce go naprawić to jest kilka opcji jest np uruchom ponownie i wtedy niby system naprawia ten błąd ale nie może go naprawić

 • Kuba

  Chciałbym zainstalować Windowsa 10 na moim laptopie na którym aktualnie mam Windowsa Viste.
  I mam pytanie czy co jeśli zapyta mnie o klucz ?? I jeszcze jedno mianowicie chodzi mi o sterowniki można je pobrać z internetu ale czy będą mi działać na Windowsie 10 bo są on zrobione pod viste ?

  • venipig

   Windows 10 za darmo dostają posiadacze legalnych kopii Windowsów 7, 8 i 8.1. Niestety Ciebie ta promocja nie obowiązuje. Jeśli kupisz Win10 z pudełkiem to klucz dostaniesz.
   Co do sterowników to możesz spodziewać się problemów. Nawet na nowszych od Twojego kompach jest kłopot.
   Pozdrawiam.

   • Kuba

    Dzięki za pomoc 🙂
    Pozdrawiam 🙂

  • Możesz kupić Windows 10 albo np. znaleźć w dobrej cenie Windows 7 i wykonać aktualizację. Nie sprawdzałem cen więc nie wiem jaka to jest oszczędność.

 • Marcin Żuchowicz

  Witam mam problem pobrałem zainstalowałem 10 długo to trwało a efekt końcowy taki ze miga mi ekran i nie mogę nic otworzyć. W trakcie instalacji miałem komunikat że trwa to dłużej niż zwykle. … po jakichś 2 godzinach się to zainstalowalo. Chciałem cofnąć nie mam zapisanego żadnego punktu przywracania systemu.
  Da się coś z tym zrobić?

  • mawojewo

   Czy udało się rozwiązać ten problem?
   Mam to samo z 7 przeinstalowałem na 10 i miga ekran, nic nie działa.

   • Damian Apok Portasiński

    Mam dokładnie ten sam problem. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać

    • Marcin Żuchowicz

     Mi się nie udało nic z tym zrobić . Najgorsze bo płytkę z 8 mam w domu kilkaset kilometrów a łapek mi potrzebny do pracy.

     • Damian Apok Portasiński

      Przywróciłem win7 przez recovery i działa normalnie, może spróbuje jeszcze raz win10

  • Konrad Czerski

   Mam ten sam kłopot. Wisi i tyle.

 • asu

  Witam, mam problem z instalacją 10.

  Laptop ASUS UL80VT-WX016V Intel Core 2 Duo SU7300 z Windows 7 aktualizacja do 10 po komunikacie dostępności

  Instalacja szła w miarę sprawnie, ale nagle strasznie zwolniła, niby hdd chodzi, ale trwa to już drugi dzień, a komputer jest potrzebny do pracy. Jest czarny ekran z aktywną myszką. Próbowałem go wyłączyć, uznając że albo ruszy albo napisze, że się nie udało i będę mógł się cofnąć do 7, ale został ekran z logo win10 i kółko postępu trochę chodziło po czym się zawiesiło (mysz dalej aktywna) i znowu hdd chodzi ale mizernie i bez efektu. Co mogę zrobić, żeby mu przerwać i wrócić do windowsa 7. Nie zrobiłem kopii dokumentów (drugi komp poszedł bez żadnego problemu), więc format nie wchodzi w grę. Pomóżcie, bo grozi mi rozwód (to akurat sprzęt żony).

  • Marcin Żuchowicz

   Mi się udało odzyskać dokumenty. Jedyny sposób wyjąć dysk i podłączyć do innego kompa. Skopiować co potrzeba a potem tylko reset i stawianie od nowa systemu. Nic lepszego nie udało się wymyślić nawet serwis poległ . Piękny system nam dali ?

 • pierzcha

  Witam, a u mnie przestały działać aplikacje: sklep, kalendarz, poczta. Po włączeniu łądują się ale załadować się nie mogą 🙁
  Jest na to jakiś sposób??

 • klarysa

  Miałam podobny przypadek – wolne ładowanie, czarny ekran z aktywną myszą i wiem, że jakoś udało mi się dostać chyba z poziomu trybu awaryjnego, albo wciskając kombinację klawiszy aby wejść w panel sterowania (przy czarnym ekranie) nie pamiętam szczegółowo bo krew jasna mnie zalewała. Wrzucałam w międzyczasie w gogle jakieś pytania o pomoc … Najważniejsze że udało się powrócić do 7-ki po 5 godzinach męki. Postanowiłam się nie zrażać tylko skopiowałam wszystko na dysk zewnętrzny (dużo plików miałam też na dysku D) i zrobiłam nową instalacje systemu, po czym wczoraj ze strachem zainstalowałam dostępną nową po nowej instalacji systemu – aktualizację 10. Wszystko śmiga w zasadzie bez zarzutu, jedynie dosyć wolno się włącza. Aha jeszcze szukałam możliwości ominięcia ekranu logowania Microsoftu i to mnie trochę wkurzyło, ale dałam radę i już włącza się bez potrzeby ciągłego logowania – jak to miało miejsce w 8.

 • Kacper19

  Witam, mam problem. Chciałbym wrócić do starego systemu, lecz nie mogę. Wyświetla mi się komunikat „Niestety nie możesz już wrócić do poprzedniej wersji” i dalej, że pliki Windows 7 zostały skasowane. Jest to kompletną bzdurą, nic nie ruszałem. Jest to jakiś błąd systemu, czy co? Proszę o pomoc! 🙁

  • Gabriela

   Jeśli masz Windows 10 ponad 30 dni, pliki starego systemu są automatycnie kasowane.

 • Artur Orzełowski

  Witam, u mnie nie działały żadne przeglądarki, tą z windows 10 zamykało po wpisaniu adresu a w chroma nic nie mogłem otworzyć. Karta sieciowa pokazywała jakiś błąd – sam internet natomiast działał. Czy ktoś może wie jak temu zaradzić? – karta sieciowa Realtek PCIe FE Famiily Controller.

 • Maciuk

  Mam inny problem nieopisanyw poradniuku !!! Posiadam HP Aspire E1-570 z orginalnym win 8.1 wyskoczyla ikona aktualizacji do win 10 !!!! Zainstaowalem win 10 i pojawil się problem ze sklepem windows !!!! sklep się otwiera jednak co bym nienacisnol okno się zamyka !!!!! Wkurzylem się i zainstalowałem system na czysto z dysku win 10 . Teraz jest jeszcze gorzej sklep się już nie otwiera Brak Polaczenia Z serwerem wyskakuje :/

 • Ryszak

  W moim przypadku było tak, włączyłem aktualizacje i doszło do 100% po czym ekran zanikł (czarny) i jest już tak przez jakieś 3 godz, czy to normalne? Jak długo to średnio trwa ?

 • Piotr Mazur

  Chcę pobrać windows 10, włączam uaktualnij i wyskakuje okienko „Trwa rozpoczynanie pobierania” i po jakimś czasie się okienko zamyka i wraca do początku – „uaktualnij system do wersji windows 10”.

  • Zosia Szymańska

   Mam dokładnie to samo, również czekam na odpowiedź.

   • Piotr Mazur

    Poczekaj mi wystartowało samo po kilku dniach.
    Lecz odradzam Windows 10, jest z nim dużo problemów. Mi touchpad nie działał poprawnie, więc wróciłem do siódemki.

  • Zosia Szymańska

   Może znalazłeś już rozwiązanie?
   Jeżeli tak proszę odpisz.

 • Zofia Wojciechowska

  Wczoraj skuszona ofertą aktualizacji Windows 10 oddałam się ze swoim laptopem w władanie jak się okazuje czarnej mocy – skutek dramatyczny przypadek – mam czarny ekran z aktywną myszą i nie wiem, jak się przedostać dalej. Jedno wiem na pewno TO SKANDAL W WYKONANIU AUTORYZOWANEJ FIRMY, gdyż naraża mnie na koszty przywrócenia systemu, być może naprawy i wgrania systemu programów które posiadam jako firma legalnie. Obawiam się, że po 24 h mijających za chwilę godzinach od aktualizacji nic się nie uratuje z materiałów na dysku. Posiadam już 10 i do tej pory byłam z niej zadowolona, nie rozumiem jak można wypuścić taki produkt, który powoduje destrukcję sytemu – wstyd. Najchętniej wystawiłabym rachunek za pracę jaką teraz musi wykonać informatyk. Proszę o poradę jak sobie z tym poradzić. Pokazuje się nowa strona startowa, po zalogowaniu czarny ekran bez funkcji.

 • Krzyś

  Witam mam problem z uaktualnieniem Windows 10 dochodzi do 24 % i staje jak mogę rozwiązać ten problem

 • Asia

  Witam, po ostatniej aktualizacji nie działają mi ustawienia w W10, ściągnęłam narzędzie naprawcze, zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją a problem nadal nie zniknął. W szczegółach pisze, że to nie jest problem 67758 tyko co innego… Czy ktoś był w podobnej sytuacji i wie może jak sobie z tym poradzić ?

 • Johnny

  witam wkońcu zdecydowałem się uaktualnić swój system do Windows 10 , kliknąłem w uaktualnij teraz i w okienku pisze trwa rozpoczynanie pobierania i tak już ok 1 h , żadnego paska postępu nie ma ani nic, tylko kręcące się kółko coś jak przy ładowaniu , co na to poradzić?

  • Lucas

   Cześć, nie wiem czy rozwiązałeś już problem – miałem to samo, po prostu przejdź do „c:Windows” i usuń folder „SoftwareDistribution”, konieczne są do tego uprawnienia administratora. Następnie znów kliknij „uaktualnij teraz” i wszystko powinno śmigać. Problem najczęściej dotyka komputerów, które już kiedyś miały zainstalowany update do win 10, ale powróciły do win 7.

 • agaagaaga

  Witam,mam problem z laptopem ASUS F540S win10, chciałam przeprowadzić aktualizację ale wyświetlił się błąd i dodatkowo ma straszne lagi,więc stwierdziłam że przywrócę to do stanu początkowego lecz pod koniec przywracania pojawił się kolejny błąd i się wyłączył. A teraz jak chcę go włączyć to pojawia się strona początkowa ASUS po czym sam się wyłącza i z powrotem się włącza i tak w kółko. Błagam pomóżcie. Co mam z tym zrobić?