• Telefony
 • Komentarze: 30

Windows 10 Mobile umożliwia nagrywanie rozmów również w Polsce

Wczoraj poinformowałem Was, jak się okazuje błędnie, o braku możliwości nagrywania rozmów w polskich wariantach telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Zasugerowałem się informacją od użytkownika, który nie włączył odpowiedniej opcji w ustawieniach telefonu. Teraz już mam potwierdzenie od naszych czytelników, że polscy szczęśliwi posiadacze modeli Lumia 950 oraz Lumia 950 XL mogą nagrywać rozmowy. Zobacz jak włączyć nagrywanie rozmów na Twoim telefonie. Poniżej poprzednia, błędna treść artykułu.

Mam dla Was dzisiaj niezbyt dobre informacje jeżeli chodzi o możliwość nagrywania rozmów w systemie Windows 10 Mobile na telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Niestety polskie warianty tych telefonów nie posiadają możliwości nagrywania rozmów. Postaram się pokrótce wytłumaczyć dlaczego opcja ta jest niedostępna i od kogo zależy jej dostępność.

System Windows 10 Mobile posiada opcję nagrywania rozmów. Jest ona domyślnie wyłączona i tylko od producenta telefonu oraz danego operatora komórkowego zależy czy ją włączy i użytkownik będzie mógł z niej skorzystać. Dobrym przykładem jest tutaj amerykańska sieć AT&T, która włączyła tę opcję dla swoich klientów w telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Mogą oni nagrywać rozmowy korzystając z prostych opcji dostępnych w telefonie. Więcej na ten temat napisałem w tym artykule.

Podobna sytuacja, która wzbudza sporo kontrowersji, dotyczy możliwości zapisywania map na karcie pamięci w telefonach z systemem Windows Phone 8.1. Opcja ta jest dostępna w tym systemie operacyjnym ale została wyłączona przez producenta. Do tej pory nie wiadomo dlaczego Microsoft nie zdecydował się włączyć tej możliwości. Dopiero system Windows 10 Mobile wprowadził możliwość zapisywania map na karcie pamięci.

Istnieje bardzo niewielka nadzieja, że w kolejnych aktualizacjach Microsoft domyślnie włączy możliwość nagrywania rozmów dla wszystkich posiadaczy nowych telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Obawiam się jednak, że Microsoft a tym bardziej polscy operatorzy sieci komórkowych nie zdecydują się na włączenie tej funkcji.

Źródło: Forum

 • chcecie drugiej afery podsłuchowaej czy jak:)
  BTW wgra się swoiski eariant i będzie

 • Robert Kula

  W wariancie CV operatorzy nie mają nic do gadania więc powinno działać.

 • Rafał

  Obudźcie mnie jak MS dojrzeje ?. Normalna patologia czy oni naprawdę są tak głupi żeby ograniczać system użytkownikom. Sorki MS ale testuj takie gnioty na sobie. Ja wysiadłem i teraz przyglądam się z politowaniem na takie zagrywki. Szkoda mi tylko potencjału tej platformy bo w odpowiednich rękach podbiła by smartfony w 2 lata ?

 • systemWinx

  Generalnie patrząc na poczynania ms to korpo sie pograza zamiast zdobywać ludzi . Myślę nad przesiadka juz dluzszy czas i wiem ze napewno to zrobię kwestia tylko w którym momencie . Heh ale na razie poczytam jeszcze czego nie bedzie , co w jakim wariancie nie bedzie dzialac i jak to cale korpo skupi sie na ludziach 😀 moze w końcu. Ogólnie to slabiutko wszystko wygląda . Ale bede sie smial jeśli nokia wystartuje ze smartonem i przebije tym ms 😀

  • DzieX

   Poczekamy, zobaczymy. Moja Lumia jeszcze działa i jeśli zepsuje się zanim ktoś w MS pójdzie po rozum do głowy to zakończę swoją przygodę z Windowsem.

 • Nie wiem w ogóle czy to potrzebne.
  Można było to osiągnąć jakieś 4 lata temu na Android poprzez custom ROM.
  A jeżeli MS dobrze to rozegra, to da możliwość odblokowania tego przez modyfikację.
  Nie wiem jak będzie w przypadku wersji CV – chociaż z tego co mi wiadomo W10 miał być niezależny od operatorów.

 • swallow82

  Dzień dobry, nie wiem skąd takie info ma autor tekstu ,że nie ma opcji nagrywania skoro mam ten telefon i opcja nagrywania działa mi doskonale. trzeba ją włączyć w ustawieniach i tyle. odpowiadając na pytania które padną – TAK sprawdzałem i jestem pewien na 100 %. odpowiadając na pytanie drugie które padnie – telefon kupiłem 27 w warszawie na spotkaniu Microsoftu dzięki uprzejmości jednego z kolegów z forum.

  • no to z tego by wynikało, że jest to kwestia oprogramowania / systemu

  • Lynx

   Dokładnie to bzdura jest. Jestem posiadaczem Lumia 950 i też mam taką możliwość.

   • Dziękuję za potwierdzenie. Artykuł poddam edycji.

   • WITOLD

    Jakieś podpowiedzi bo ja w L930 nie widzę opcji nagrywania rozmów Pozdrówka

    • Opcja dostępna wyłącznie w 950 i 950 XL.

     • WITOLD

      dzięki ……szkoda Pozdrówka

  • Informację taką uzyskałem na forum – patrz źródło. Jeżeli jest tak jak piszesz to zmienię artykuł. Nie ma żadnego problemu.

   • swallow82

    ok, mój post nie był podyktowany złośliwością tylko chęcią poinformowania, w ogóle chciałbym powiedzieć/napisać ,że warto pisać takie artykuły ze znaczną rozwagą ponieważ wielu użytkowników mogą się zniechęcić do systemu czytając taki artykuł lub nawet sam tytuł. chyba lepiej sprawdzić dwa razy zanim się napiszę pewne rzeczy i da pożywkę dla wielbicieli jabłek albo robaków.

    • RDF3.01

     „da pożywkę dla wielbicieli jabłek albo robaków.”
     naprawde myslisz, ze kogokolwiek to obchodzi? 😉

     przy okazji – jak działa ta funkcja? głos rozmówcy nagrywany jest z toru cyfrowego, czy po prostu przez mikrofon z głośnika?

     • swallow82

      naprawdę myślę ,że chodzi o to, że jeżeli nie korzystam z IOS czy Androida to nie interesuje mnie specjalnie jakie ten system ma bolączki i o tym nie dyskutuje, tu jest w drugą stronę, posiadacze jabłuszek i robaczków lubią bardzo wytykać błędy WM, tylko po co to robią jak z niego nie korzystają.

      co do Pana Autora Michała to jakbym miał wątpliwość ,że stara się pisać rzetelnie to czytałbym inny portal.

      pozdrawiam

     • RDF3.01

      „co do Pana Autora Michała ‚ – w ogóle nie poruszałem takiego tematu.

     • Bo to było skierowane bezpośrednio do mnie 🙂

     • swallow82

      funkcja działa dla mnie bardzo dobrze, odczucie subiektywne oczywiście ale nie mam zastrzeżeń, za to wymagania wysokie,
      nie posiadam wiedzy, która może odpowiedzieć na przedmiotowe pytanie dotyczące sposobu nagrywania, ale jest DOBRZE !

    • Staram się pisać rzeczowe i zgodne z prawdą artykuły. Wpadki zdarzają się każdemu. Poprawiłem artykuł dosyć szybko i mam nadzieję, że tym samym ograniczyłem liczbę osób, które zdążyły przeczytać i wyrobić sobie nieprawdziwe zdanie o systemie.

 • Martyna Anna Wojcik

  bzdura kompletna Panie redaktorze, trzeba sobie wlaczyc w ustawieniach:)

  • Artykuł jest już poprawiony.

 • Dziękuję wszystkim za potwierdzenie możliwości nagrywania rozmów w telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Artykuł poprawiłem. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

  • swallow82

   napiszę coś z innej beczki, osoby które kupiły lumie 950 xl 27 11 2015 dostały stacje dokującą w gratisie do ręki, po czym można wejść do lumia oferty ( oprogramowanie telefonu ) i zamówić kolejną ze względu na fakt zakupu telefonu z legalnego źródła ( regulamin ). toteż jak ktoś tą stację dostał z telefonem 27 11 2015 i zamówi sobie jeszcze jedną to… ma dwie

   • Sprytne. Czyli za niedługo będziesz w posiadaniu dwóch stacji HD-500 🙂

    • swallow82

     wydaje mi się, że tak, ogólnie nie jest to niezgodne z prawem czy oszustwo, bo już dostałem takiego @ od kogoś, przynajmniej w mojej ocenie, dlaczego ? kupiłem telefon i w gratisie ze względu na „święto Microsoftu” dostałem coś jako dodatek ( stacje i office ). Inna sprawa zupełnie ,że do każdego zakupionego telefonu z legalnego źródła można otrzymać gratis w postaci stacji. ( zupełnie inna bajka chociaż „prezent” ten sam ) tak więc nie jest to oszustwo, w odpowiedzi na wiadomość Pana który nazwał mnie Polaczkiem Kradziaczkiem.

   • Daniel Domina

    Pytanie. Powiedzmy telefon zakupiony w Niemczech, użytkowany w Polsce (język ustawiony PL ale CV -DE), czy ktoś się orientuje że będzie możliwe otrzymanie również stacji dokującej za free z Polski?

 • kidler

  witam. da się ustawić aby z automatu nagrywało każdą rozmowę?