• Telefony
  • Komentarze: 30

Windows 10 Mobile umożliwia nagrywanie rozmów również w Polsce

Wczoraj poinformowałem Was, jak się okazuje błędnie, o braku możliwości nagrywania rozmów w polskich wariantach telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Zasugerowałem się informacją od użytkownika, który nie włączył odpowiedniej opcji w ustawieniach telefonu. Teraz już mam potwierdzenie od naszych czytelników, że polscy szczęśliwi posiadacze modeli Lumia 950 oraz Lumia 950 XL mogą nagrywać rozmowy. Zobacz jak włączyć nagrywanie rozmów na Twoim telefonie. Poniżej poprzednia, błędna treść artykułu.

Mam dla Was dzisiaj niezbyt dobre informacje jeżeli chodzi o możliwość nagrywania rozmów w systemie Windows 10 Mobile na telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Niestety polskie warianty tych telefonów nie posiadają możliwości nagrywania rozmów. Postaram się pokrótce wytłumaczyć dlaczego opcja ta jest niedostępna i od kogo zależy jej dostępność.

System Windows 10 Mobile posiada opcję nagrywania rozmów. Jest ona domyślnie wyłączona i tylko od producenta telefonu oraz danego operatora komórkowego zależy czy ją włączy i użytkownik będzie mógł z niej skorzystać. Dobrym przykładem jest tutaj amerykańska sieć AT&T, która włączyła tę opcję dla swoich klientów w telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Mogą oni nagrywać rozmowy korzystając z prostych opcji dostępnych w telefonie. Więcej na ten temat napisałem w tym artykule.

Podobna sytuacja, która wzbudza sporo kontrowersji, dotyczy możliwości zapisywania map na karcie pamięci w telefonach z systemem Windows Phone 8.1. Opcja ta jest dostępna w tym systemie operacyjnym ale została wyłączona przez producenta. Do tej pory nie wiadomo dlaczego Microsoft nie zdecydował się włączyć tej możliwości. Dopiero system Windows 10 Mobile wprowadził możliwość zapisywania map na karcie pamięci.

Istnieje bardzo niewielka nadzieja, że w kolejnych aktualizacjach Microsoft domyślnie włączy możliwość nagrywania rozmów dla wszystkich posiadaczy nowych telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Obawiam się jednak, że Microsoft a tym bardziej polscy operatorzy sieci komórkowych nie zdecydują się na włączenie tej funkcji.

Źródło: Forum